reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Windows Vista

Johny86 (93)|16.4.2010 07:21
Dobrý den, mám problém s Windows Vista, po asi 3 letech jejich užívání na notebooku ASUS me vyskakuje okno, ve kterém bylo nejdříve odpočítávání a nyní je tam 0 a po startu počítače vždy asi po 1-2 hodinách vyskočí a poté se pochvilce systém restartuje. Jestli víte nějaké řešení nebo se stalo někomu něco podobného tak budu rád za veškerou pomoc. Napadá mě jestli to není nějaký vir nevo adware, jinak Windows jsem koupil spolu s novým notebookem.


Děkuji za rady

PS: v přípože připojiji obrázek onoho okna.
sample.JPG
Aytech (475)|16.4.2010 07:54
Kontaktoval bych Ms, ani si nepamatuju jestli visty mely beta pro verejnost jak to bylo u 7...
dzandra (1368)|16.4.2010 09:44
NO já bych to viděl, že nemáš naistalovaný servis pack, stahuješ akutalizace? Jinak jak radí aytech na ms lince ti určite pomůžou
Dash (60)|16.4.2010 10:43
Jestli se do toho můžu vložit, je možné, že došlo k nějakému zkratu ve formě updatu u MS, protože mi před 3mi dny Win najednou hlásily, že si mám pořídit legální kopii.

Mám Win7 Home Premium OEM a najednou mi po zapnutí PC vyskočila hláška, ja
k postupovat v legalizaci systému. Mě to však vyřešilo znovuspuštění automatického ověření pravosti.

Neinstaloval jsi třeba nějaký PreRelease service pack? Tam by mohla vzniknout nějaká chyba.

Jinak nevim nevim, nic mě nenapadá
Johny86 (93)|16.4.2010 16:07
Když jsem dával vyhledat nové updaty, tak mě to hlásilo že žádné nejsou dostupné, a jinak je zaplé aby si windows sám kontroloval a stahoval a instaloval nové aktualizace.
KLDAS (68)|16.4.2010 18:51
Nechci být nějakej arogant ale beta verze byly zakázány to vyškrtnem a nejdříve udělej defregmentaci hardisku (všech) a dej teda ověřit pravost. Když i ne to tak di k tomu prodejci a on by ti to měl zařídit a jestli ne můžeš to dát k soudu jako podvod u Windows toto okno mi vylítávalo taky ale mě to vyšlo po tý defregmentaci disku (všech).
Víc dál newim a prominte za Češtinu píšu jako mimino ale záleží na OBSAHU!
Georginek (2957)|16.4.2010 19:10
Spis to vypada jako by vyprsela licence. Standartne se tohle objevuje kdyz mas beta verzi, tak po nejaky dobe to takhle otravuje az do doby nez aktivujes licenci. Nez vlozis kod.
Mas tam oficialni winy? Mas stitek s kodem (bud nalepeny nebo nekde v krabici). Mel by se shodovat s licencnim cislem ve winu.
Je mozne, ze tam prodejce nahral nelegalni kopii a po 3 letech se po nejake aktualizaci zjistilo ze to nemas legalni a ted te to proste bude otravovat.

OT: To ze byli betaverze zruseny KLDAS je prece uplne fuk. Klidne tam tu betaverzi muze mit. A krom toho co pises je nesmysl, protoze treba pred 3 dny jsem aktivoval betaverzi a slo to normalne.
KLDAS (68)|16.4.2010 19:15
Ale beta verze byly zrušeny na Visty jelikož sem taky majitelem Visty tak todle vym už před dvouma rokama byly beta zrušeny a smazány ale prodejce to objednává od Microsoftu a oni maj celou tu vinu max tam dojdi a řekni jim to a nebo ten prodejce to předplatil jen na 3 roky hold (TOHO BYCH NAKOPAL).
Richmond (8084)|16.4.2010 19:22
1. nejlepsi by bylo, kdyby sem dotycny dal screen z "winver"
2. pochybuju, ze by nekdo instaloval betaverzi primo z vyroby (= velky potencionalni problem, tohle si na triko nikdo neda, driv nebo pozdeji by to musel resit)

edit: WIN+R > napsat winver > enter ;)

edit2: @KLDAS: kdyz se dospeli bavi, mas soupat nohama ;)
r34ktor (7477)|16.4.2010 19:25
Řekl bych, že jsi nějakým způsobem do systému nainstaloval předprodejní (beta) verzi SP2. Postup jeho odebrání najdeš zde.
DrZelenka (2491)|16.4.2010 19:28
[quote=KLDAS;368584]Ale beta verze byly zrušeny na Visty jelikož sem taky majitelem Visty tak todle vym už před dvouma rokama byly beta zrušeny a smazány ale prodejce to objednává od Microsoftu a oni maj celou tu vinu max tam dojdi a řekni jim to a nebo ten prodejce to předplatil jen na 3 roky hold (TOHO BYCH NAKOPAL).[/quote]

Bety hlavne nikdy nebyly verejne vypusteny (max. jsi je nekde nelegalne stahnul). Btw mohl bys mi poslat nejakej odkaz na Visty, ktere jsou pouze na urcitou dobu? Co ja vim, tak omezena je akorat tak OEM verze (vazana na zakladni desku), ale i tak to je casove neomezena verze.
Johny86 (93)|16.4.2010 23:33
Štítek je na spodní straně notebooku a zkoušel jsem kod z něho zadavat znovu přímo z windows ale stejně to po cca 2 hodinách zase tu hlášku hodilo. Ten winver zkusím a později sem hodím screen, dal bych ho sem hned ale není to můj PC a musím se kvůli tomu zastavit u kámoše. A tu defragmentaci také vyzkouším, díky moc za rady.