reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehřívání ACER aspire 5535, už si nevím rady

my_key (3)|16.4.2010 13:52
Ahoj,

Dostal jsem do rukou od příbuzného notebook se slovy "ať s tím něco udělám".
Je to model acer aspire 5535 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68020
Problém je v přehřívání - procesor má už po zapnutí teplotu 50 - 55 stupňů, při zapnutí
náročnější aplikace (cokoliv, např. hra NFSU2) se postupně vyšplhá až na 90 a okolo této teploty
se vypíná. Jeho nenapadlo nic lepšího než odšroubovat spodní kryt a koupit chladící podložku,
což samozřejmě nepomohlo ale hlavně tím ztratil záruku nepletu-li se (?), ale nakonec
z něj stejně vypadlo že nemůže najít záručák.

Zkoušel jsem ho rozdělat a celý vyčistit, ale nepomohlo to, sundal jsem chlazení a nanesl novou teplovod. pastu, taky nic, chtěl bych i přeinstalovat systém, ale už při zavádění instalačních souborů se notebook přehřeje a vypne.

Netušíte co s tím můžu dělat ? Mohlo by to být špatným CPU, popřípadě kde zjistím jaké můžu do této desky osadit ? BIOS je V1.04. Nebo by mohl být problém ještě jinde ?

Za všechny reakce díky, už fakt nevím co s tím
johny__g (6387)|16.4.2010 15:10
Příčin může být opravdu hodně, nedá se vyloučit špatné CPU nebo deska, ale třeba může být vadné chlazení (poškozená heatpipe). Když jsi sundal a znovu nasadil chladič, je správně upevněn? Má dostatečný přítlak? Jestli se procesor tak hřeje, měl by jít z notebooku horký vzduch jak z fénu, větrák na plné otáčky. Je tomu tak? Zahřívá se i šasi v místě procesoru?
my_key (3)|22.4.2010 21:32
Upevněn je správně určitě a přítlak má dostatečný, ale přijde mi že to neodvádí teplo jak by mělo, výdechy jsou vyvedeny dozadu ale i při maximálních otáčkách mi přijde že vzduch fouká málo, jinak heatpipe je horká od procesoru až k ventilátoru tak že se ji téměř nedá dotknout. A hřeje se vše v okolí procesoru, je to cítit přes celé šasi až na klávesnici když píšu. Ale zase netuším co by s takovým jednoduchým chlazením mohlo být špatně .. chtěl bych zjistit jaký procesor bych mohl do desky osadit a zkusit ho někde sehnat, ale nevím kde to vyčíst .. :/
cefallu (72)|30.4.2010 14:38
podle vyse psaneho bych zkusil pokoumat chladic - vysat vysavacem, kouknout jestli tam neni nalepeny nejaky bordel mezi zebry, overit jestli neni nejaka prekazka mezi ventilatorem a zebrovanim...pri zapnuti ventilatoru by z toho mel jit proud vzduchu - pri nejakych 90°C ten ventilator musi arci jet na plny vykon a to je poznat aj slyset!!...mozna vymenit ventilator, tipnul bych ze to muze byt tim (pokud okoli chladice je rozpalene jak pises...)
jestli jde v biosu zapnout "fan always" ci neco tak, bych to prezkoumal...
tot muj nazor :) snad pomuze..
hawkeye9898 (818)|30.4.2010 22:52
ak sa ti zda ze fuka malo vzduchu von - funguje spravne ventilator? resp toci sa naozaj maximu co by mohol? mozno everest ukaze kolko RPM ide ventilator.

A nechapem toto
"Jeho nenapadlo nic lepšího než odšroubovat spodní kryt a koupit chladící podložku,
což samozřejmě nepomohlo"

Preco preboha daval dole kryt? sak NB sa polozi na chladiacu podlozku a chladi...otazne je ci si kupil dobru chladiacu...a chladiaca podlozka fuka vzduch inam ako ma tak to procaku nepomoze vobec..

aku ma tu chladiacu?