reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vytížení Ram

Lukasas (36)|16.4.2010 16:07
Dobrý den,

mám takový problém, když vipnu nějakou hru tak se někdy moje paměti ram vytíží na 70% když vůbec nic nedělám. V správci úloh jsem se díval ale nic tam tolik nezabírá.
mám 6 GB ram win 7, Core i7 2.80 GHz
Richmond (8084)|16.4.2010 16:16
zcela normalni jev, od vist si windows nahrava do pameti kdejakou kravinu kdybys ji nahodou chtel spustit, jmenuje se to prefetch ;)
Lukasas (36)|16.4.2010 16:29
uff to jsi mě uklidnil :D a dá se to nějak "zrušit" ? =)
Lukasas (36)|16.4.2010 16:53
no jak tak čtu tak se to nedoporučuje a když vím že není nic s hw tak to ani dělat nebudu, ale jinak dík za návod
KLDAS (68)|16.4.2010 18:45
Já znam další trik jak tady zminoval tak do toho dá nějakou tu kravinu když dáš ovládací panely a dáš takový Zobrazit velikost RAM a rychlost procesoru tak to dej (v levo dole) a dej Upřesnit nastavení systému ty to povolíš a máš tam tabulku dej Upřesnit a tam je nahoře Výkon (Vizuální atd.) tak to dej a ono se ti oběví nová tabulka Možnosti výkonu a dej tam na začátku systém windows zvolí to nejlepší pro tento počítač tak nějak dej a dál v tý tabulce upřesnit a dole je Virtuální pamět tak tam u toho prvního hardisku dej systém zvolí zas to nejlepší a ono ti ram popojede o 150 mb u mě když mam 382 u 1 gb ram zas o 500 ram a u 4 gb o 2000 mb ram u 6 gb zas nějak tu polovinu.
Na tento návod sem přišel náhodně když mi furt ukazuje máte nedostatek systémové paměti ale je super a když chceš u tý 6 GB nastavit tak dej u toho to zas nastavení tý virtuální paměti (RAM) a dej ten stejný postup do té tabulka a dej na ten první hardisk nejméně 200-9000 nejvíce víc ne to je potom už moc o potom se seká.
Prosim gramatiku neřešte sem jako mimino ale je hlavní OBSAH!
DrZelenka (2491)|16.4.2010 19:25
[quote=KLDAS;368576]Prosim gramatiku neřešte sem jako mimino ale je hlavní OBSAH![/quote]

Jenze kdyz napises neco gramaticky totalne blbe (premejslim, ze zkusim najit svoje slohovky z 6. tridy, abych videl jak jsem na tom byl v tvem veku), tak se to neda cist a casto se to neda ani pochopit.

+- jsem z toho pochopil, ze mu radis, aby zvetsil swap? Proc proboha?! 6GB RAM je dost i na to, aby swap vypnul uplne (pokud nepouziva nejaky hodne narocny programy). Stejne by tim snizil jen celkovy vyuziti pameti a bylo by to jen kosmeticka uprava.
husky14 (4214)|16.4.2010 19:29
[quote=DrZelenka;368595]+- jsem z toho pochopil, ze mu radis, aby zvetsil swap? Proc proboha?! 6GB RAM je dost i na to, aby swap vypnul uplne (pokud nepouziva nejaky hodne narocny programy). Stejne by tim snizil jen celkovy vyuziti pameti a bylo by to jen kosmeticka uprava.[/quote]Navíc si myslím, že tenhle uživatel má určitě SWAP zapnutej na max (co nastavily windowsy).

A jinak imho problém vyřešen, takže ani KLDAS (se svojí geniální gramatikou - fakt se to nedá ani pochopit) už dál radit nemusí :turtle
Lukasas (36)|16.4.2010 19:53
ale nastavení v Možnostech výkonu >> Virtuální Pamět >> tak to se jedná o stránkovací soubor, který je na HDD a je to "jako RAM", takže to neovlivňuje výkon paměti RAM pokud se nemýlím.