Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Nováček
    Registrace
    May 2009

Co chci upgradovat: CPU, MB, RAM, GPU, Zvuková karta

Aktuální konfigurace: ASUS P5Q Pro, C2D E8400, BFG nVidia GTX260 OC2, RAM Corsair 4 GB 800 MHz, PSU Corsair TX650, HDD Seagate Barracuda 500GB, MON Samsung SyncMaster 2253LW

Další komentář: Mám v plánu koupi 24" monitoru (1920x1200, výměna za 22" 1680x1050) a vzhledem k tomu, že moje aktuální sestava už stárne, chtěl bych zároveň přejít na novou platformu (LGA 1153). Cenové rozmezí berte jako hrubě orientační. Předpokládám, že s koupí GPU se stejně dostanu nad 15 000 Kč.

CPU bude jednoznačně Core i5-750. Stejně tak GPU bude s největší pravděpodobností ATI Radeon HD5850 s nereferenčním chladičem (zřejmě Sapphire VaporX, ale nevím, jestli 1GB nebo 2GB verze). RAMky moc neřeším, viděl bych to asi na 1600 MHz DDR III v kitu 2x2GB (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68179 tyto už jsou ale asi drahé, že?). Momentálně používám Corsair a mám s ním dobré zkušenosti takže bych u něho i zůstal, ale Kingstonům se nebráním.

Největší dilema mám u MB. Vlastním ASUS P5Q Pro a zatím naprostá spokojenost, takže bych rád zůstal věrný ASUSu a chtěl bych už mít SATA 6 Gbit a USB 3.0 na desce (jsem si vědom, že v tomhle je čipset P55 trochu nešťastná volba, ale X58 už je moc drahý).
    Uvažuji nad:
    Asus P7P55D-E LX
    Asus P7P55D-E PRO
    nebo možná nad nějakou Gigabyte, ale 1) v jejich nabídce se moc neorientuji a 2) bych preferoval ASUS (i s příplatkem). Taky se mi moc nelíbí design, ale to je to poslední, podle čeho bych se rozhodoval...

No a nakonec bych se chtěl zeptat na zvukovky. Mám 5.1 reproduktory Creative Inspire T6100 a ASUS teďka cpe na desky čip od Via a ten se mi moc nezamlouvá...
    Řekněme tato: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56343 nebo už je to moc drahé (zbytečné) řešení?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Mám k tomu pár výhrad

1, Vaša zostava vyzerá, že utiahne ešte veľa náročných hier a tak by bol upgrade teraz nezmyselný a do 15 000Kč na platforme Intel 1156 + i5 750 + 4GB ram + HD5850 Vapor-X nereálny (+ nejaká zvukovka)

2, môžete sa rozhodnúť - kúpite si (ak už naozaj potrebujete) grafický výkon na hry HD 5850 a zbytok neskôr, alebo to urobíte naopak - kúpite výkonnú Intel platformu a GK kartu neskôr...

3, Môžete to postaviť na AMD platforme

Ale ako hovorím, 15 000Kč je veľmi málo nato, čo chcete...

Nováček
    Registrace
    May 2009

1. Ano, v rozlišení 1680x1050 při OC CPU na 4GHz a GPU na 680/1260 jádro/paměti se ještě udržuju v hratelných mezích při nejvyšších detailech (okolo 55 FPS u nových her - Battlefield Bad Company 2), ale pomalu už HW začíná docházet dech - GTX260 je ještě bohužel v provedení 65nm takže už se hrozně hřeje a není kam taktovat. Předpokládám, že při přechodu na vyšší rozlišení už budu muset poměrně snižovat detaily - a to se mi právě moc nechce (a také v léťe nebo na podzim vyjde Crysis 2 a já bych si ho chtěl aspoň na těch vysokých - ne nejvyšších - detailech zahrát). Těch 15 000 berte prosím jen jako hrubě orientační, spíše to vypadá na 17 000 (ale zase na druhou stranu ceny začínají konečně trochu lézt dolů, takže by možná těch 15 000 bez zvukovky nemuselo být až tak nemožné).

U těch ramek od Corsairu právě nevím, mají nižší latenci než dobře prodávané Kingstony ale kvůli ceně asi nemá moc smysl do nich investovat. Taktéž nevím, jestli má smysl investovat do nereferenčního chlazení nebo větší paměti u GPU, když Cypres se tolik nehřeje - ale zase bych rád hodně taktoval, v tomhle opravdu potřebuji poradit. Přijde mi, že 1GB by měl stačit.

2. Plánuju tento upgrade provést během příštího půlroku. Očekávám, že ceny by mohly konečně s příchodem (byť chabé) konkurence trochu padat. Jenže toť otázka co první... říkáte, že to teď nemá smysl, kdy by to tedy smysl už tak mohlo mít (orientačně)?

3. Bohužel nechci AMD, preferuji Intel. Intel vlastním a zatím splnil všechna má očekávání, tak bych u něj rád zůstal...

Spíše to tedy berte cca 17 000, jak jsem psal, rozmezí je velmi orientační.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Hurura Zobrazit příspěvek

2. Plánuju tento upgrade provést během příštího půlroku. Očekávám, že ceny by mohly konečně s příchodem (byť chabé) konkurence trochu padat. Jenže toť otázka co první... říkáte, že to teď nemá smysl, kdy by to tedy smysl už tak mohlo mít (orientačně)?

Spíše to tedy berte cca 17 000, jak jsem psal, rozmezí je velmi orientační.
    Vráť sa tu radšej, až keď bude kúpa aktuálna, penižky našetrené... ceny HW sa menia a je tak zbytočné vôbec uvažovať nad niečim, čo sa udeje o cca 2 - 3 mesiace, čo je v IT dosť...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

U těch ramek od Corsairu právě nevím, mají nižší latenci než dobře prodávané Kingstony ale kvůli ceně asi nemá moc smysl do nich investovat. Taktéž nevím, jestli má smysl investovat do nereferenčního chlazení nebo větší paměti u GPU, když Cypres se tolik nehřeje - ale zase bych rád hodně taktoval, v tomhle opravdu potřebuji poradit. Přijde mi, že 1GB by měl stačit.
    U her nějaká latence u pamětí RAM nehraje až takovou roli, osobně bych nepřiplácel. 1GB na kartu bohatě stačí.

3. Bohužel nechci AMD, preferuji Intel. Intel vlastním a zatím splnil všechna má očekávání, tak bych u něj rád zůstal...
    Vlastním AMD a také splnil má očekávání A pokud to má být na hry, tak procesory Phenom II od AMD na to bohatě dostačují, Intel by měl význam při práci např. střih videa a různé další programy.

Jinak být vámi, tak pokud by to mělo být momentálně ten upgrade, tak bych upgradoval pouze GK a sehnal někde výhodně bazarové 4-jádro (nevím přesně, jaké by bylo asi nejlepší) na socket 775 (i když zde je riziko se špatnou zárukou, či pochybným prodejcem), nové jsou přiliš drahé. Předpokládám ale, že největší brzdou bude nejspíš ona grafická karta (tato první revize není příliš povedená). Dvoujádro stále ještě utáhne většinu her, i když to se každou chvílí mění a hry se optimalizují pro více jader.

Nováček
    Registrace
    May 2009

Takže pár změn.

Limit posunuji na 20 000,- Kč a přikláním se k AMD platformě:

AMD Thuban (zřejmě až bude, tak Thuban zamčený na čtyřjádro), ASUS Crosshair IV Formula, Sapphire HD 5850 Toxic, paměti zůstávají.

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09
  3. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od bulhy v sekci PC - upgrade