reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: malware šířený pomocí pdf?

Neregistrovaný (0)|18.4.2010 08:57
Jméno tazatele: Neregistrovaný

Znění dotazu:
Jelikož trošku sleduji novinky ohledně bezpečnosti a malwaru, tak jsem zjistil že poslední dobou se hodně zneužívá pdf.

Jak tedy toto zabezpečit a jak bezpečně otevírat pdf?

Mám totiž rád různé e-booky které jsou většinou v pdf (možná že né všechny jsou legální, ale to bych teď tady neřešil).
A né všem se dá tedy věřit.

Jak můžu bezpečně otevřít pdf?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Neregistrovaný (0)|18.4.2010 21:47
Nějaký help? Prosím...
StD (1963)|18.4.2010 22:14
A co by jsi chtěl slyšet? Nářky nějakých postižených? Já za sebe ti mohu jen statisticky potvrdit, že u mé legální plné verze Adobe Acrobat 9 využívané za účelem obživy (mimo jiný SW) dochází k automatickému bezpečnostnímu záplatování tak 1X až 3X do měsíce online (skoro už jak u Exploreru) a ostatní jistí ostatní (HW a SW Firewally, antivir a antimalware SW). Zatím nebyl ani jediný (ani signalizovaný) problem s PDF.
optim (391)|19.4.2010 15:06
Ja bych ti poradil toto:
1) Udrzuj sve programy aktualizovane.
2) Zakaz automaticke provadeni kodu v ramci pdf dokumentu ve svem pdf prohlizeci.
3) Zakaz automaticke otevirani pdf pri brouzdani na webu pdf prohlizecem nebo jeho pluginem ve svem webovem prohlizeci.
4) Pouzivej zdravy rozum pri naslednych dotazech, zda otevrit ten ci onen pdf dokument nebo zda v tom ci onom pdf dokumentu povolit provadeni kodu.
Richmond (8084)|19.4.2010 15:13
5) Pouzivej antivir
6) Pouzivej anti-malware/spyware/adware

...pak se nemusis bat spoustet .pdf - pokud bude infikovane tak se zajiste antivir/anti-malware ozve ;)
Neregistrovaný (0)|19.4.2010 18:53
jj...otevírání pdf v prohlížeči mám vypnuté. Když ale chci něco rychle zobrazit a nechci to stahovat tak používám toto:
http://docs.google.com/viewer

Jak je to ale s bezpečností u tohoto vieweru? Hrozí i tam něco?