reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace windows7 na stare PC

Rat (75)|18.4.2010 15:56
Dobry den a hezkou nedeli vsem.

Mel bych jeden technicky problem.
Potrebuji nainstalovat WIN7 32BIT na starsi PC se Soc A.
Zakladovka to je MSI KT6 DELTA.

Mam instalacni ISO, vypalim na DVD a NENI mozno z nej nabootovat.
Prehodil sem DVD do sveho pc a nabootuje uplne bez problemu.
Vzal sem tedy svou mechniku, hodil ji do stareho PC a nenabootuje.
Instalacka XP nabootuje vpohode. myslel sem si ze to neumi treba bootovat z DVD.
Ale instalacka Linuxu na DVD se tam vpohode hned spusti.

Mam pocit ze chyba je nekde v tom bootovani na MSI desce.
Je mozne ze nepodporuje instalovani z noveho formatu jaky ted pouziva MS u instalacnich medii?
Jak postupovat pri te instalaci?
Napadlo me ted jeste bootovani z USB.
Ale potrebuji vyresit i to proc to nejede z DVD-Rom .
Uz opravdu nevim.

Edit:
Ted sem testnul i to USB
Na mem PC opet vpohode nabootuje, na starem ne.
Georginek (2957)|18.4.2010 17:12
Ja bych jemne zacal. Tohle asi bude ta deska ze? http://eu.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&prod_no=557#

Nejdrive bych se podival v Biosu, zda-li mas nastavene jako primarni Boot z CD. Mechaniku mas pripojenou prez IDE nebo SATA?

Nove MSI desky nekdy nejsou zpetne kompatibilni se starsim systemem jako treba Win98. U starsich si ale nejsem jisty , jestli tam take neni nejake omezeni, ale nemelo by....

Zbytek hardware bys napsal? Procesor, pameti....
Mam ale pocit, ze i kdyz tam bude slusnej Duron,Athlon a pameti DDR400 a tak 1GB ramek, bude mu s Win7 dochazet dech.....:rolleyes:
Rat (75)|18.4.2010 17:55
Jo deska je to presne tato.
Bootovani mam pochopitelne nastaveno z CD/DVD. (psal sem ze XPboot a linux DVD tam instalaci rozbehlo vpohode)
Stejne tak sem mel nastaven boot i u te FLASH.
BIOS take posledni dostupny.
Jen to proste nejde.
V jinem PC ovsem instalacni DVD i ten instalacni FLASH jede uplne vpohode.
Jedna se o 32bit XP a stejne tak i win7 tam chci 32bit.
TZN. nastaveni stejne.
Mechanika je pochopitelne ATA (tyhle prvni SATA radice neumely nic jineho nez HDD spolehlive detekovat, vzpominam si jake s tim u nas na servise ze zacatku byly problemy)
Jinak je tam Athlon XP 3000+ Barton a 1Gb Ram DDR 400Mhz grafika tam je 6600GT.
Vicemene se me jedna o to vyzkouset si na cem je schopen Win7 jeste pracovat, takova zvedavost spis.
Hodne sem cetl ze i na slabsich PC Win7 velmi slusne fungoval, chci to mit overeno praxi.
Na netboocich a slabsich noteboocich z levnejsich rad nam to slapalo pomerne dost dobre.
Lepe nez Vista a v nekterych ohledech i lepe nez XP, coz me mile prekvapilo, proto ten test na stare architekture.

Jinak kdyz nainstaluji XP tak z nich uz instalaci w7 spustim vpohode, proto mam podezreni na nejakou zaludnost u toho noveho instalatoru co pouzivaji u vist a win7.
A nebo je to nejaka hovadina za kterou muze MSI. Jejich produkty vubec jsou takove "nedotahnute" kolikrat. V dobach chipsetu VIA ani ne tolik jako dnes u nekterych novejsich. Vetsinou az 150ta verze biosu resi dany problem.
Suprak (408)|18.4.2010 18:26
Mohlo by to vypadat přibližně takto:
Jinak ani mně to nešlo nabootovat, tak jsem to jednoduše nainstaloval v XP prostředí. To byla ovšem ještě verze na vyzkoušení.
Rat (75)|18.4.2010 18:45
No musim rici ze zatim sem velmi prijemne prekvapen, je to velice rychle a svizne.
Nakonec sem tu instalaci provedl zrovna tak, nejdriv XP a pak z nich spustit instalacku win7.
Je to zajimavej problem, snad nekdo bude vedet cim to je zpusobeno.
Samotneho by mne to velmi zajimalo.
Dojigiri (1629)|19.4.2010 09:16
Měl jsem stejnej problém u jednoho staršího počítače, kterej jsem instaloval pro známýho, Win 7 prostě nebootovalo (ani RC, ani pak koupená release W7 Home). Při pokus o boot to vypsalo "Cannot boot from CD - Code: 5".

Strávil jsem s tím asi 2 dny, nakonec jsem to vyřešil extrakcí vlastního obrazu WinPE (ale už si nepamatuju jak přesně, dá se to najít na netu, je k tomu potřeba stáhnout 1,4GB Win7 WAIK), ze kterýho nabootovat šlo, když tam byl samotnej a nebyla tam celá instalace; po nabootování z tohohle obrazu jsem pak z příkazový řádky ručně spustil instalaci. Čím je to přesně způsobeno ale nevím.

Alternativní varianta kterou jsem pak našel, je použít ke spuštění instalace DVD Visty, pokud nabootuje (většinou ano, podle ohlasů na netu bývá problém pouze s DVD Win7). V něm zvolit Opravit a spustit příkazovou řádku. Pak vyjmout DVD Visty a vložit Win7, a ručně spustit instalaci spuštěním D:\Sources\setup.exe (kde D je písmeno jaký dostane DVD, může být i jiný podle toho kolik je v PC disků).
zsdx (2098)|21.4.2010 22:14
[quote=Dojigiri;369105]Měl jsem stejnej problém u jednoho staršího počítače, kterej jsem instaloval pro známýho, Win 7 prostě nebootovalo (ani RC, ani pak koupená release W7 Home). Při pokus o boot to vypsalo "Cannot boot from CD - Code: 5".[/quote]

Presne tak, vetsina MSI desek z te doby ma nejaky bug v BIOSu, takze W7 loader nepoberou.

[quote]Strávil jsem s tím asi 2 dny, nakonec jsem to vyřešil extrakcí vlastního obrazu WinPE[/quote]

Ano, pomoci ImgBurnu a inst.DVD Vist a 7 se daji prohodit zavadece. Ja na to mel necele odpoledne a delal jsem to nadvakrat (to CPU jako na potvoru nebylo 64bitove :-( )
Dojigiri (1629)|22.4.2010 10:26
Jo, byla to taky deska MSI, takže to je možný že je to tím bugem v Biosu.
epson2 (3)|6.11.2010 19:11
[quote=zsdx;369825]Presne tak, vetsina MSI desek z te doby ma nejaky bug v BIOSu, takze W7 loader nepoberou.



Ano, pomoci ImgBurnu a inst.DVD Vist a 7 se daji prohodit zavadece. Ja na to mel necele odpoledne a delal jsem to nadvakrat (to CPU jako na potvoru nebylo 64bitove :-( )[/quote]

me se to povedlo instalaci MS Vista 32bit a pote spustenim W7 32bit z vist a provedenim update sic to trvalo cele asi 2 hodiny . Nakonec se to na desce MSI KT6 Delta povedlo. Disk musel byt WD nastaveny na SATA 1 pomoci jumperu na pinu 5 a 6.