Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Jak cirkuluje vzduch u Sapphire Atlantis ATI Radeon X1950 Pro 512MB,DDR3, PCI-E?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Ahoj lidi!
    Potřeboval bych poradit, jak cirkuluje vzduch u této ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42309 ) grafické karty (jestli nasává ze zadu od záslepek PCI slotů, nebo proudí od větráku k zadku skříně) a jak funguje větrák (jestli nasává vzduch z žeber chlazení, nebo ho tam vhání.
    Nějak se mi to nedaří zjistit a chtěl bych trošku pomoci kartě s chlazením, i když to s teplotama není tak zlý.
    Při 3DMarku06 a max. přetaktování, co dovolí Catalysty čip-581@621 a paměti-1404@1593 mám teplotu graf. jádra max. 77°C a prostředí 52°C. Jinak při běžné práci 49°C a 39°C.
    Díky!

P.S.Nebo by jste mi poradili nějaké učinnější a tišší chlazení?
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 13-03-2007 v 12:53
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Teploty jsou úplně v pohodě.

Vzduch násáva u ventilátoru a žene je do žeber.

Ale to bys měl vědět, když jí máš doma.

Registrace
    Oct 2006

Jak píšu; zatím jsem po tom moc nepátral a hlavně ten větrák není nějak zvlášť výkonný a nepoznal jsem (jako třeba u systémových větráků), jak bere vzduch. Přiznám se: trochu lenivost, ale hlavně nedostatek času.
    Jinak díky!

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

vem si list kancelarskeho papiru a zjistis to velmi rychle imho vetrak nasava vzduch dovnitr a prohani ho ho pres zebra.

Registrace
    Oct 2006

Oki. Dobrá rada od Strnada . Ale jak jsem psal. A co hlavně: když jsem zkoušel to s tím papírem (proužkem igelitu), tak to v podstatě ani nebylo znát. . Ten větrák je nějaký slabý. A taky se chci ujistit a mít to potvrzeno od někoho od fochu, protože to chlazení se musí upravit, minimálně usměrněním (odvod/přívod) proudu vzduchu, nebo ještě lépe jiné celé chlazení (v rámci finančních možností a technické nenáročnosti). Kdyby měl někdo nějaký návrh, tak budu rád. Takže dík.
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 13-03-2007 v 17:28

Registrace
    Oct 2006

Mám to i tady http://www.svethardware.cz/forum/sho...?t=1996&page=2 , tak se prosím podívejte, ať nerozjíždím několik stejných témat. Díky.

Registrace
    Oct 2006

Podobná témata

1. Radeony: X1650 Pro 256MB vs X1600 Pro 512MB Sapphire Atlantis
    Od XKrik v sekci Grafické karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 13-11-2006, 00:14