reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oddíly na disku přepojení IDE/SATA

pavkrej (24)|22.4.2010 17:59
Dobrý den,
Mě jem možnost dát do PC DVD mechaniku SATA a protože tím jsem v PC získal 2 SATA zařízení a jedno PATA zařízení rozhodl jsem se že skusím eleborovat v biosu s nastavením ATA, ale nastavení SATA před PATA se mi smázli z disku oddíly. Vše vystihuje obrázek v příloze

Předchozí nastavení:
P-ATA only , SATA Keep Enabled , vše jelo ale nelíbilo se mi že systémový disk je jako Third, chtěl sem skusit aby byl first. (Sytémový disk SATA, dtový disk + DVD PATA)

Nové nastavení: SATA only, PATA Keep Enabled, SATA je ted na prvních 2 kanálecj, ikdyž nevím proč vidím master/slave i u SATA řadiče, to jsem neřešil. (Systémový disk + DVD SATA, Datový disk PATA)

Avšak po nastartování winů XP nevidím disk, nehci se o něco pokoušet co by mi zničilo data, Mám možnost jen vytvořit oddíl, což by mi data smázlo. Původně jsem měl 100GB + 400GB oddíly. Je možnost to dostat do funkčního stavu, nebo musím zas vrátit původní nastavení ? Připadně co by se dělo kdybych v biose dal P-ATA+SATA rozjel bych to taky?

Jedná se o desku MSI 865PE-Neo3, tedy 2x SATA I , 2x IDE kanál
ide-sata.png
Dojigiri (1629)|22.4.2010 20:57
Hmm ... hlavní problém asi bude v tom, že ten disk je dynamický. Zkus to vrátit, jestli to tam pak uvidíš správně, a jestli bude pořád dynamický. Pokud jo, je možný se pokusit ho převést z dynamickýho na normální (lze to většinou i bez ztráty dat, což ale nutno provést v disk editoru, ale záloha je víc než vhodná), a pak to asi půjde změnit tak jak chceš a mohlo by to možná i fungovat.
pavkrej (24)|23.4.2010 17:05
Tak jsem v BIOSu vrátil zpět na PATA + povolil i SATU, přesně tak jak to bylo dřív ale disk je pořád Nepřiřazený. Skoušel jsem převést na základní disk ale nic nového, furt Základní + Nepřiřezeno. Jediná možnost co m nabízí WinXP je přiřadit oddíl, což mi ale určitě rozhodí MBR a o to bude obnova dat složitější