reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mizející procesy

machja (122)|22.4.2010 21:45
Dneska jsem byl u kámoše a ten mě řekl, že mu nejde Internet a některé programy pracující s internetem: Skype a jiné. Tak jsem se na to podíval a zanalyzoval jsem to...

Operační systém: Windows XP profesional edition 32bit
RAM: 2 GB
Procesor: AMD ATHLON 2.7 Ghz (dual-core)

Spodní lišta je nastavená na grafické rozhraní, a přesto je hranatá tak jako v základním rozhraní. Neukazujou se v ní spuštěné programy. Programy jdou přepínat pouze pomocí správce úloh nebo Alt+TAB. V oblasti oznámení se neukazuje antivir ani síť. Pouze ovladač grafické karty, daemon tools a nějaká kravina. Po rebootu je stav stejný. Některé programy jdou spustit, jiné hlasí chybu rovnou. Nebo některé funkce jsou omezeny. zkoušel jsem cmd a spustit ping seznam.cz ukázala se ta hláška, když nemáte připojení. Dal jsem ipconfig /all a ukázalo se, že to rozpoznalo sít (myslím to Gigabyte 10/100/100mbps LAN nebo něco podobného). Tak jsem se podíval na procesy a vidím jich tam pohých 24 (systémové+ostatní). Některé tam jedou ale spousta jich chybí napříkal schvost.exe tam nebyl ani jednou(na xpčkách jsem jich měl někdy dokonce 5). Všechny hardwarové komponenty jsou v pořádku... Problém by mohl být v tom, že kámoš měl u sebe doma Dána z výměného pobytu pořádaného školou, který zřejmě neco po***l. Jo a ještě jsem zkoušel nástroj obnovení systému, ale ten taky nešel (zřejmě díky chybějícímu procesu) spustit

Takže se ptám daly by se ty procesy nějak doplnit? Nebo musím jít rovnou na reinstall? Byla by to škoda, všechny soubory jsou zřejmě neporušené. Snad budete mít nějaký :idea :D
DrZelenka (2491)|22.4.2010 21:48
Vzhledem k stavu systemu bych rekl, ze reinstall bude nejjednodussi a nejjistejsi (kdovi co dalsiho nefunguje)
machja (122)|22.4.2010 21:53
Takže Dánovi rozbít držku :D a reinstalovat PC :(. V tom případě se ptám mám tam hodit rovnou win7, že?
kevin00 (10238)|22.4.2010 21:54
Souhlasím s Dr.Zelenkou, že zde bude nejjednodušším a nejrychlejším řešením nová instalace systému. Než bych začal zálohovat data, nejdříve bych disk oskenoval antivirovým programem, SUPERAnti-Spyware a Malwarebytes´ Anti-Malware z jiného počítače.

[quote=machja]V tom případě se ptám mám tam hodit rovnou win7, že?[/quote]

Nainstaluj operační systém, který máš legálně zakoupen ;)
machja (122)|22.4.2010 22:06
To není problém já je dokoupím. Ale jestli se to vyplatí. I když to je přece jasné že win7 ruleez
DrZelenka (2491)|22.4.2010 22:46
[quote=machja;370094]Takže Dánovi rozbít držku :D a reinstalovat PC :(. V tom případě se ptám mám tam hodit rovnou win7, že?[/quote]

Pokud mas koupeny W7, tak proc ne. Na tyhle sestave to pobezi dobre.
durib (1141)|22.4.2010 23:10
[quote=DrZelenka;370104]Na tyhle sestave to pobezi dobre.[/quote]

Uvedl jen procesor a RAM. To neznamena, ze W7 pobezi bez problemu. Nejvetsi kamen urazu jsou ovladace k MB- prevazne int. zvukovka. Nejdrive zjisti podporu systemu v driverech (W7 update tool).
honzee (187)|23.4.2010 12:07
Ohledne site existuje "posledni zachrana" jmenem LSPFix. Najde cokoliv, co "sedi" na siti a blokuje ji. Typicky kdyz spatne odinstalujes programy jako norton a pod. Antivirus nic nenajde, Ad-aware a pod. nic nenajde, ale sit nejde. Tenhle program uz me mockrat vytahl trn z paty. Reinstal win, pokud jsou na tom spatne, je ovsem mnohem elegantnejsi reseni (samozdrejme komplet s formatem disku).
DrZelenka (2491)|23.4.2010 13:22
[quote=honzee;370172]Ohledne site existuje "posledni zachrana" jmenem LSPFix. Najde cokoliv, co "sedi" na siti a blokuje ji. Typicky kdyz spatne odinstalujes programy jako norton a pod. Antivirus nic nenajde, Ad-aware a pod. nic nenajde, ale sit nejde. Tenhle program uz me mockrat vytahl trn z paty. Reinstal win, pokud jsou na tom spatne, je ovsem mnohem elegantnejsi reseni (samozdrejme komplet s formatem disku).[/quote]

Pokud to je pouze zpusobeno poskozenym systemem z duvodu manipulace, tak je format zbytecny (staci jen fromat sys. disku).

Co se tyce W7 - pokud mas XP a jsi s nima spokojen, tak je koupe W7 zbytecna. Nic extra kvuli cemu by jsi je potreboval (v domacim prostredi) tam neni. (max. pokud by jsi mel DX10/11 kartu, ale stejne jsou rozdily minimalni)
zsdx (2098)|24.4.2010 10:43
[quote=machja;370090]Tak jsem se podíval na procesy a vidím jich tam pohých 24 (systémové+ostatní).[/quote]

To preci neni na zavadu, ja mam na nijak neupravovanych (nLite apod.) XP Pro procesu 14 a to je jeden z nich taskmgr, kterej je zobrazi a dalsi je browser.
DrZelenka (2491)|24.4.2010 11:35
[quote=machja;370090]Spodní lišta je nastavená na grafické rozhraní, a přesto je hranatá tak jako v základním rozhraní. Neukazujou se v ní spuštěné programy. Programy jdou přepínat pouze pomocí správce úloh nebo Alt+TAB. V oblasti oznámení se neukazuje antivir ani síť. Pouze ovladač grafické karty, daemon tools a nějaká kravina. Po rebootu je stav stejný. Některé programy jdou spustit, jiné hlasí chybu rovnou. Nebo některé funkce jsou omezeny. zkoušel jsem cmd a spustit ping seznam.cz ukázala se ta hláška, když nemáte připojení.[/quote]

[quote=zsdx;370407]To preci neni na zavadu, ja mam na nijak neupravovanych (nLite apod.) XP Pro procesu 14 a to je jeden z nich taskmgr, kterej je zobrazi a dalsi je browser.[/quote]

Mam takovej pocit, ze ty chybejici procesy jsou problemem a ne ,ze ne.

Uz jsi to PC preinstaloval? Vzhledem k dobe, kterou bys musel venovat oprave a kterou trva reinstall (pokud mas systemovej oddil zvlast a nemusis diky tomu skoro nic zalohovat) me to pripada jako nejlepsi reseni.

trocha OT - O vymenych pobytech s Danama a jejich chovani u nas jsem slysel hodne :) U spoluzacky pres noc nechavali napr. svitit celej barak a nevypinali vubec vodu, takze v noci stavala a zavirala kohoutky.
machja (122)|24.4.2010 13:58
OK. Děkuji za rady - zvolím reinstall OS. Ozvu se jak to dopadlo.
Liutasil (63)|24.4.2010 18:22
Nez reinstalnes - co ma tvuj kamarad za antivir? .... Protoze vetsinu tehlech problemu (a i nektere jine, dalsi) zusobil novy update na Mcafee... Po updatu, Mcafee identifikoval svchost.exe jako skodlivi program a smazl ho.... a pak to dela tyhle sra*ky (graficke rozhrani jak win 95, programy nejdou spustit, slozky nejdou presouvat, nerozezna to sitovku a zvukovku atd atd) ......
Reseni najdes na jejich strankach. Rucne to jde myslim pres safe mod a rucne ten svchost tam prehrat.....

PS: Vim o cem mluvim, v cely rodine mame Mcafee a shodilo nam to takhle 3 pc.... Ja jsem pres vikend odjel, ale co rikal bracha tak to bude u vsech delat rucne (a jeste s tim byli problemy, ze v normal modu ve Win to ten mcafee hned smazl, pote co se to tam dalo pres prikazovej radek, spustil pc, tka uz vse slo, ale Mcafee to zase smazl a chtel restart...takze nejdriv to chce nejak odstranit/prejmenovat exe soubory mcafeeho a pak s tim zacit)......
Liutasil (63)|24.4.2010 19:00
Jelikoz nesel spustit bod obnoveni pc, tak prvni plan byl taky reinstal - coz delat u tech pc se mi nechtelo a podivat se na Mcafee me nenapadlo (ten totiz taky nesel spustit - takze prvni podezreni byl vir)... Nvm no... pry by se mel porad resetovat (to ale nvm proc), ale ten svchost dela tohle....
No snad to machja jeste nereinstaloval....
machja (122)|24.4.2010 19:01
A sakra kámoš tam měl mcafe!!!
Jo ještě nebyl reinstall. Prosím nějaké linky na to řešení od Mcafee.
DrZelenka (2491)|24.4.2010 19:08
[quote=machja;370512]A sakra kámoš tam měl mcafe!!!
Jo ještě nebyl reinstall. Prosím nějaké linky na to řešení od Mcafee.[/quote]


Reseni

1. Na funkcnim PC stahni toto a hod to na flashku/CD/...
2. Spust nefunkcni PC v nouzovem rezimu
3. Nakopiruj soubor z bodu c.1 do PC
4. spust ho
5. otevri C:\Program Files\McAfee\VirusScan.
6. smaz DAT slozku
7. restart
8. po restartu manualne aktualizuj antivir

Je to rychlej +- preklad z fora McAfee
machja (122)|24.4.2010 19:12
Ok. Jedu za ním...

EDIT: Povedlo se! :)
Liutasil (63)|24.4.2010 21:45
Tak to sem rad :-) ...
Pokud to bratr neudela pres vikend, tak me to ceka v pondeli 3x :-D
honzee (187)|24.4.2010 22:18
[quote=DrZelenka;370195]Pokud to je pouze zpusobeno poskozenym systemem z duvodu manipulace, tak je format zbytecny (staci jen fromat sys. disku).

Co se tyce W7 - pokud mas XP a jsi s nima spokojen, tak je koupe W7 zbytecna. Nic extra kvuli cemu by jsi je potreboval (v domacim prostredi) tam neni. (max. pokud by jsi mel DX10/11 kartu, ale stejne jsou rozdily minimalni)[/quote]

Pochopitelne myslim format systemoveho disku(pokud ma vic partitionu nebo disku). Co jineho by jeste mel formatovat???
DrZelenka (2491)|25.4.2010 08:54
[quote=honzee;370549]Pochopitelne myslim format systemoveho disku(pokud ma vic partitionu nebo disku). Co jineho by jeste mel formatovat???[/quote]

Pod pojmem komplet format jsem si predstavil format vseho :) Jen nedorozumeni v detailech :)

Machja: aspon se usetril cas, kterej by se stravil reinstallem :) Priste si na tohle dam pozor :)