Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: Víkendová diskuze: Přišli jste už o svá data?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Přišli jste už o svá data?

Uložená data bereme jako samozřejmost. Stalo se vám někdy, že jste o ně přišli? Pokud ano, jak k tomu došlo? Kdy jste naposledy zálohovali? Zálohujete jen data, nebo i OS? Jaká je nejlepší ochrana dat a co dělat, když se PC zhroutí? Ať už jsou vaše názory jakékoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Já jsem zatím o data přišel jenom svoji chybou, když jsem aktualizoval zálohu a místo přepsání zálohy jsem si přepsal starou zálohou nová data

Jinak se o svá data starám, kromě uložení v PC mám kopii na normálních discích, které připojuju pomocí dokovací stanice pouze při aktualizaci zálohy tak, aby byly co nejméně online. Nejdůležitější data mám i vypálená na DVD, zichr je zichr. RAIDům nevěřím, může přijít jeden blesk a zničit všechny disky najednou.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Jo, přišel, kdysi jednou když jsem se pokusil zmenšit NTFS jednotku (předtím jsem jí zvětšoval a to proběhlo vždy bez problému ... ale zmenšení se nějak nepovidlo).

Pak ještě jednou málem po výpadku proudu, když se mi stala jednotka nečitelnou. Byly tam poměrně důležitý nezálohovaný data, takže mi trvalo asi tejden, než jsem se naučil jak přesně vypadá partition tabulka, co znamenají ty různý čísla v ní, jak pracovat s disk editorem (TestDisk snad ještě v tý době ani neexistoval nebo jsem o něm nevěděl), geometrii disku, jak vypadají boot sektory FAT32 a NTFS (a co to vůbec je a že něco takovýho vůbec existuje), kterej byl právě pro jednotku zničenej, a posléze, konečně, na jedný stránce úplně náhodou zjistil poměrně důležitou informaci, že NTFS boot sektor je zálohován na konci jednotky, díky čemuž jsem byl pak za pomoci kalkulačky a disk editoru schopnej plně obnovit celou jednotku (vcelku jednoduchým způsobem překopírováním záložního sektoru na správný místo - vždycky to je jednoduchý, když se ví, co přesně a jak udělat).

Takže vcelku pracně získaný znalosti, ale docela často se hodící, protože pak se mi to stalo ještě několikrát a zničenej boot sektor NTFS jednotky se zdá být (relativně) častým problémem v prostředí Windows. Takže i ztráta dat jak vidno může být k něčemu dobrá, protože jinak by člověk neměl takovou motivaci se naučit tyhle poměrně zajímavý věci

Nováček Avatar uživatele Jajator
    Registrace
    May 2006

jo pred asi 6 lety mi odesel 8GB WD HDD tenkrat docela zamrzelo

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Jo, tak me uz se parkrat zadarilo .... naposledy se poskodil MBR na 1TB disku se vsemi daty ... obnovit se mi to uz nepodarilo, nastesti nic zivotne duleziteho tam nebylo

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Já taky přišel o data sice ne moc důležitá ale dalo práce je všechny sehnat. Známy mě děla zálohu (už je to hodně zpátky) a prý "NEBOJ" už jsem to dělal. PREJ NEBOJ

Neregistrovaný

Kdysi davno na sve 386 mi kleknul souborovy system a odesla kompletne vsechna data. Od te doby zalohuji. A ze svych zkusenosti musim rici, ze se zalohovani pomalu ale jiste rozsiruje i mezi BFU. Snad za par let nastane stejna situace jako u antiviru, ktery dnes jiz ma kazdy BFU.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

V minulosti to bylo víckrát, ale nejvíce mě zamrzelo, když jsem přišel o data na vadných DVD a CD. Od té doby jsem názoru, že nejdůležitější data je třeba mít na více médiích ruzných výrobců a na různém místě.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    V minulosti to bylo víckrát, ale nejvíce mě zamrzelo, když jsem přišel o data na vadných DVD a CD. Od té doby jsem názoru, že nejdůležitější data je třeba mít na více médiích ruzných výrobců a na různém místě.
    Média jsou nanic, leží někde v šuplíku a že umřelo zjistíš až v chvíli, kdy je potřebuješ. Já mám doma vše důležité i na záložních discích a jelikož zálohu pravidelně obnovuju, tak případnou poruchu hned zjistím.

Líbí se mi naše firemní řešení: Raid 1, 1x denně ofline záloha na discích v servrovně a ještě 1x týdně záloha na pásky, která se skladuje mimo firmu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Jednou jsem o svá data přišel, když mi šlohli CDčko se starými zdrojáky. Jinak ne. I první CD (15let staré?) je pořád čitelné. Přesto raději zálohuji. (Fotky) Jednou za čas vypálím všechny na DVD + mám je na dvou počítačích.

Občasný diskutér Avatar uživatele machja
    Registrace
    Nov 2007

Já jsem o svá data přišel už asi třikrát, pokaždé když jsem ztratil flasku, nebo když jsem ji zničil...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Parkrat ano. Nekdy to jen zamrzi (fotky) a nekdy je to pruser (firemni data). Az na ukradeni notebooku to ale vzdy bylo zpusobene lidskym faktorem.

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    Az na ukradeni notebooku to ale vzdy bylo zpusobene lidskym faktorem.
    [OT] A ten notebook ti snad ukrad pes? - ne, v pohodě, jen vtípek [/OT]

Jinak já ještě o data (nějaká cennější) nepřišel, jen jednou jsem si při reinstalu OS tak dlouho přesouval dokumenty na jinej oddíl, až sem je vymazal všude.... a to trošku zamrzelo.

Zálohuju pravidelně už poměrně dlouho (externí HDD a pár věcí na DVDčkách).
    Naposledy upraveno uživatelem husky14: 23-04-2010 v 15:24

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Musím zaklepat, že HW chybou jsem ještě o data nepřišel. Kdysi jsem podobně jako husky při reinstallu smazal dost věcí a od té doby zálohuji důležitá data.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Jednou jo - zdechl HDD a bylo po všem. Od té doby zálohuju všechno na 3 další

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Sledovali jste MČR 2011?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 08-05-2011, 22:15
  2. Víkendová diskuze: Zkusili jste už 3D?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 30-08-2010, 23:30
  3. Víkendová diskuze: Našli jste pod stromečkem nějaký HW?
    Reakcí: 57
    Poslední příspěvek: 04-03-2010, 13:04
  4. Víkendová diskuze: Přežili jste Apríl?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 07-04-2009, 11:09
  5. Víkendová diskuze: Jste workoholik?
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 05-08-2008, 13:46