Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Přidání RAM

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj.

Mám Pentium 4 - základová deska je IBM P6 2001. Mám 3 sloty na RAM. Mám tam 256 a 512 - fungujou ok. Chci přidat dalších 512, ale poč si párkrát pípne a nic nechce dělat. Klávesnice mrtvá - prostě běží jenom větrák.

Dík za odpověď.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Ahoj, uveď přesný typ modulů RAM (bude na nich nalepen štítek, tak jej opiš). Resetovala jsi BIOS (vyndáním baterie za základní desky na cca 5 min) ?

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

BIOS restartovat neumím. Nemám ani potuchy o baterii. Vím akorát o tranďáku - zdroji.
    Deska měla paměť: IBM 256MB Sync 133 MHz. Doplnil jsem ji o: Korea 512M133 32X16UL 001AJC11 0111. Teď chci přidat: 512M133 UL 648 001AJCE163. Jsou to SDRAM.
    Zkusil jsem opsat co šlo.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Napiš co máš přesně za počítač - určitě je na něm typový štítek. Na webu IBM se určitě najdou specifikace.
    Můžeš ještě zkusit vyndat tu 256 a místo ní přidat 512. 1 GB je pro takový počítač dostatečné množství.

EDIT: Nebo tam zkus jen tu novou paměť a napiš výsledek.
    Naposledy upraveno uživatelem johny__g: 23-04-2010 v 15:53

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Rosnatka Zobrazit příspěvek
    BIOS restartovat neumím. Nemám ani potuchy o baterii. Vím akorát o tranďáku - zdroji.
    Deska měla paměť: IBM 256MB Sync 133 MHz. Doplnil jsem ji o: Korea 512M133 32X16UL 001AJC11 0111. Teď chci přidat: 512M133 UL 648 001AJCE163. Jsou to SDRAM.
    Na zakladni desce je takovato baterie. Vyndej ji na uvadenych cca 5 minut a pak zkus PC spustit.

Pokud nepomuze toto, ani rady od ostatnich, tak zkus skatulata hejbejte se s RAMkama - prohod je mezi sebou ruzne. (nemam tuseni proc, ale sestavil jsem jednou PC s 2x 512MB RAM - vse funkcni, ale dokud jsem neprohodil RAM, tak se to nemohlo rozbehnout - ted uz cca 3 roky bezi bez problemu)

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Ta 512MB co funguje - ma 'svaby' jen na jedne strane a ta co pridavas na obou? To pomerne casto vadilo (u techto starsich PC).

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od zsdx Zobrazit příspěvek
    Ta 512MB co funguje - ma 'svaby' jen na jedne strane a ta co pridavas na obou? To pomerne casto vadilo (u techto starsich PC).
    Jestli je svab zámek, tak je na obou stranách.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Počítač funguje pouze na těch starejch ramkách. Baterku jsem vyndal/zandal - nic. Starou 512 jsem hodil do nepoužívané sběrnice. Poč chvíli fachal, ale pustil mě jen do nastavení. Po druhém zapnutí si ten slot načetl a pustil windows. "Škatulata" asi nemaj smysl, protože vždycky, když tam novou ramku fouknu, tak to po zapnutí několikrát pípne a nic. Je jedno jestli jsem vyndal bat. nebo cokoliv jinýho.
    Je možné, že by to nezvládal zdroj nebo je nutné poč nějak jinak nastavit?

Každopádně děkuji za rady!

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Napiš co máš přesně za počítač - určitě je na něm typový štítek. Na webu IBM se určitě najdou specifikace.
    Můžeš ještě zkusit vyndat tu 256 a místo ní přidat 512. 1 GB je pro takový počítač dostatečné množství.

EDIT: Nebo tam zkus jen tu novou paměť a napiš výsledek.
    Jenom novou jsem zkusil - nic. Na webu IBM jsem byl, ale nic jsem nenašel. (Ještě se mrknu.) Typ je to: IBM Desktop 6793-RRG, inv. č. SAP: 158806315. (Ještě je tam: S/N KBFHHY2.)

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Jestli je svab zámek, tak je na obou stranách.
    Nee, svabem myslim pametovy chip (cili cerny obdelnik na te zelene desticce) byvaji 4 ci 8 na jedne strane a jsou bud na jedne strane desticky ci na obou - jak je to na tvych pametech? Napis napr. stara 512 - 8 na kazde, nova 512 - 8 na jedne.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Jenom novou jsem zkusil - nic. Na webu IBM jsem byl, ale nic jsem nenašel. (Ještě se mrknu.) Typ je to: IBM Desktop 6793-RRG, inv. č. SAP: 158806315. (Ještě je tam: S/N KBFHHY2.)
    Špatná kompaktibilita je u starších desek poměrně běžný jev (i u některých nových). Pokud nenaběhne počítač ani s touto jednou pamětí, tak budete muset s velkou pravděpodobností sehnat novou.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od zsdx Zobrazit příspěvek
    Nee, svabem myslim pametovy chip (cili cerny obdelnik na te zelene desticce) byvaji 4 ci 8 na jedne strane a jsou bud na jedne strane desticky ci na obou - jak je to na tvych pametech? Napis napr. stara 512 - 8 na kazde, nova 512 - 8 na jedne.
    Tak ty staré: 256 - 4 na jedné i druhé straně, 1 šváb mezera a opět na obou stranách po čtyřech. Obě strany jsou v rozmístění a počtu shodné - tedy 4, šváb mezera a 4.
    512 - 8 švábů na jedné straně. Na druhé straně nejsou další spoje připravené pro další šváby. Na druhé straně neni tišťák - jen plast.
    Nová, která nefachá je: 512 - 8 švábů Samung na jedné straně. Na druhé je tišťák se všemi spoji pro dalších 8 švábů a na tom jsou nalepené papírové štítky.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

PC je IBM Netvista 6793-RRG a máš zřejmě smůlu, jestli ta nová paměť vůbec nejde, tak je buď vadná nebo není kompatibilní. U značkových sestav celkem normální. Buď musíš sehnat originální paměť od IBM (ale jedině od někoho použitou, cena nové přesahuje cenu PC) nebo zkoušet i jiné, dokud nenajdeš nějakou, která pojede. U IBM často fungovaly paměti Kingston (aspoň u Thinkpadů).

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    PC je IBM Netvista 6793-RRG a máš zřejmě smůlu, jestli ta nová paměť vůbec nejde, tak je buď vadná nebo není kompatibilní. U značkových sestav celkem normální. Buď musíš sehnat originální paměť od IBM (ale jedině od někoho použitou, cena nové přesahuje cenu PC) nebo zkoušet i jiné, dokud nenajdeš nějakou, která pojede. U IBM často fungovaly paměti Kingston (aspoň u Thinkpadů).

Děkuji ti za radu! Paměť jsem poslal k reklamaci. Asi máš pravdu s tou kompatibilitou značkových sestav - taky jsem to slyšel.

Všem vám děkuji za příspěvky! Až to dodělám, napíšu výsledek.

Podobná témata

1. DDR2: přidáni ram
    Od pepples v sekci Operační paměti
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-01-2011, 20:56
  2. boot.ini - pridani OS
    Od krtek989 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-07-2010, 22:34
  3. DDR1: Přidání 1GB d staršího PC
    Od ToNiX v sekci Operační paměti