Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Upgrade PC v ceně 5 000 - 7 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Co chci upgradovat: MB, CPU, paměti

Aktuální konfigurace: Athlon XP 2500+, MB ASUS A7V600-X, paměti mix DDR, grafika ATI Radeon 9600PRO 256 MB, zdroj nový Fortron 400W, nový CASE Cooler Master, HDD Samsung HD160JJ SATA2, DVD ASUS DRW-1608P, monitor LCD LG W2252TQ

Další komentář: Změna by se měla týkat pouze těchto komponent, ale nebráním se návrhu změny i jiných. Grafiku bych zatím preferoval na desce, později bych dokoupil do slotu.
    Zatím na počítači neplánuji provozování náročnějších aplikací, pouze internet, kancelářské aplikace atd., ale později se chci pustit do úpravy videa z kamery v aplikaci Pinacle studio. V současné době kladu důraz na spotřebu a hlavně na hluk (preferuji co nejtišší stroj).

Moje představa je asi takováto:
    CPU AMD Athlon™ II X4 Quad-Core 600e http://www.nextcomp.cz/main.aspx?CLS...&PRO_ID=297672
    paměti třeba tyto asi 4GB Zeppelin Gold 2GB 1600MHz http://www.alfacomp.cz/php/product.p...400821Y50AKSD9
    desku asi Asus s tou jsem spokojen

Ještě dodávám, že bych si i občas zahrál i nějakou novější hru, dříve jsem hrál, ale teď už nemám čas (časem si snad najdu). Budou klidně stačit starší hry typu NFS, COD aj.

Přivítal bych i návrh grafické karty, tuto bych si případně i mohl dovolit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Návrh zostavy

ASUS M4A785TD-M EVO + 2x2GB Ram DDR3 1333Mhz + Athlon X4 630 + Seasonic SS-400ET-F3 400W Bronze OEM

vychádza to na skoro 8000,-

Čo sa týka návrhu GK, tak v budúcnosti by bol na vaše občasné hranie dobrý kandidát ATi HD 5670

Čo sa týka tichosti PC, budete musieť investovať ešte do chladenia... nejaký odsávací vetrák a chladič na CPU (dopíšte, či plánujete aj nejaké OC)

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od 16cmfan Zobrazit příspěvek
    Návrh zostavy

ASUS M4A785TD-M EVO + 2x2GB Ram DDR3 1333Mhz + Athlon X4 630 + Seasonic SS-400ET-F3 400W Bronze OEM

vychádza to na skoro 8000,-

Čo sa týka návrhu GK, tak v budúcnosti by bol na vaše občasné hranie dobrý kandidát ATi HD 5670

Čo sa týka tichosti PC, budete musieť investovať ešte do chladenia... nejaký odsávací vetrák a chladič na CPU (dopíšte, či plánujete aj nejaké OC)

Deska by mohla být v pohodě, akorát bych spíše preferoval full ATX, v case je místa dost.
    Proč výměna zdroje?..... mám tento Fortron - starý necelý rok
    Dotaz k procesoru - ovlivňuje nějakým zásadním způsobem výkon procesoru snížení spotřeby? ....myslím ty verze procesoru u AMD s e (tedy spotřeba v mém návrhu 45 W)

OC neplánuji, s tím jsem dávněji experimentoval, ale nepřineslo mi to viditelný přínos.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Paluk Zobrazit příspěvek
    Deska by mohla být v pohodě, akorát bych spíše preferoval full ATX, v case je místa dost.
    Proč výměna zdroje?..... mám tento Fortron - starý necelý rok
    Dotaz k procesoru - ovlivňuje nějakým zásadním způsobem výkon procesoru snížení spotřeby? ....myslím ty verze procesoru u AMD s e (tedy spotřeba v mém návrhu 45 W)

OC neplánuji, s tím jsem dávněji experimentoval, ale nepřineslo mi to viditelný přínos.
    Poporiadku:

- vymena zdroja - môžete nechať stávajúci fortron - mal by to utiahnuť, ale bude asi hlučný - ide oto, čo je pre Vás tichý počítač, takže ak Vám nevadí jeho hlučnosť ani teraz, ušetríte 1000,-Kč

- e-čkové verzie majú večšinou menší výkon - možte si všimnúť, že môj postovaný procesor má frekvenciu 2.8Ghz Váš 2.2Ghz za rovnakú cenu. Výkon to degraduje a myslím, že 20W rozdiel v Burne to nespraví.

Návrh zostavy s dedikovanou GK (bez Int. na MB)

Návrh zostavy s Int. grafikou na MB bez ded. GK

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Takže PC už je složené, konečná konfigurace je takováto..... http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...QW01IYL01VKJ01
    cena byla celkem 8.822,-Kč i když byla trošku překročena, tak nelituji....ještě jsem musel dokoupit myš do USB, protože deska PS/2 nemá

S výsledkem jsem spokojen až na pár maličkostí a s těmi si nevím rady....

1. když vypnu PC, tak mi na klávesnici svítí LED diody a to pro zapnutí číslic a pro F mód (pro velká písmena nesvítí), samozřejmě, když vypnu diodu pro číslice za jeho zapnutí, tak taky nesvítí, ale to bych musel vždy vypínat a po zapnutí zapínat. U tzv. F módu toto nefunguje, svítí při vypnutí vždy - jde to nějak upravit a jak?

2. když jsem omylem nechal zapnutý ext. HDD v USB při vypnutí PC, tak jakoby se rozbíhal a zase vypínal, přitom svítil jako aktivní

3. Ext. HDD se mi daří připojit jen do zadních USB portů, na předním panelu se vůbec nepřipojí (ani pokus)

4. na desce mám nějakou funkci Intelligent overclocking tools - Turbo Key, jak jí spouštím? Nejde mi až tak o extrémní taktování jako spíše zjistit jak to pracuje.

Doplňuji, že mám externí HDD zn. Imation 320GB, má volitelně přídavné napájení přes káblík do USB. Zkusil jsem jej zapnout do předních konektorů a už to jede, je to ale normální? Jinak je to první případ, kdy tento káblík potřebuji, jinak jel vždy v pohodě.

Když

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09
  3. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč