Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Odstranění prachu

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mno, potřebuju poradit jak spolehlivě a bezpečně odstranit ze základní desky a jiných částí počítače prach. Doteď jsem to dělal vysavačem, ale někde jsem slyšel že je to dost nebezpečný protože ten vzduch co rychle protejká kolem hubice vytváří elektrostatickej náboj a to je nepřítel každý elektroniky.. Zatim se mi ale nic nestalo.. takže nevim, no..
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Jee tak vyndej desku a normalne ji ofoukej pusou.Nebo vem takovou tu stetku na prach....

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od HEAD
    Jee tak vyndej desku a normalne ji ofoukej pusou.Nebo vem takovou tu stetku na prach....
    Štětka by také mohla způsobit vznik statiské elekřiny -každopádně kombinaci vysavač + jemná štětka používám valmi často a čistil jsem tak již nespočet počítačů, řádově opravdu stovky. Za tu dobu jsem nikdy žádná nezničil ani nepoškodil. Chce to jen být opatrný a s elektronikou zacházet jako s elektronikou, zkrátka být šetrný.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

A nebo můžeš použít stlačený vzduch:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35617
    Přečti popis produktu
    Naposledy upraveno uživatelem tgfh: 13-03-2007 v 20:29

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

ja to delam kombinaci stetka + plice

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jo, dík, no přece jenom plíce nejsou tak silný a vyndavání desky se mi zdá taky dost náročný, páč musim vlastně rozebrat celej PC, ale už jdu koupit ten vzduch v plechovce a desku asi občas vyndám, no, to mě snad nezabije jednou za čas...

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

No já hlavně používám, vysavač, pak šteček a sem tam když jsem hoodně lenivý, tak to jen tak sprostě profouknu ústy. Stejně se prachu nikdy nezbavíš, a pokud jsi na ostravsku nebo v jiné zasviněné lokalitě, tak za týden tam stejně pěkný bordel.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Já používám buď "zatlačený" vzduch ve spreji - to je na case nebo "švédskou" zázračnou útěrku - utřu spodek casu, kde jsou ty chuchvalce prachu. Když už mě ten prach dost sere, tak celý komp rozeberu a celé pročístím, práce asi tak na 5 - 6 hodin, tj. skoro 2 dny. Na zanesené ventilátorky používám má ústa a hadřík.

Registrace
    May 2006

Neberte to jako návod, ale nejvíc se mi osvědčila opravdu krutá metoda čištění a ztišení ventilátorů. Svoje ventilátorky rozeberu, vykoupu ve vodě, vyčistím kartáčkem na zuby nebo něčím jiným, co je zrovna po ruce, nechám je vyschnout, potom je uvnitř celé zaplácám motorovou vazelínou, znova je složím, připojím ke 12V a chvíli jim pomáhám se točit (někdy to jde zpočátku ztuha) a oni se potom točí a postupem času (1-2dny) se otáčky dostanou k původním hodnotám, ovšem s tím, že je ventilátor naprosti tichý, čistý a je od něj na dobrý rok až dva roky pokoj. Ještě NIKDY se mi nestalo, aby se mi takto "zapatlaný ventilátor" nerozeběhnul - jakmile se chvíli točí a vazelína se rozptýlí, je opět 100% spolehlivý. Trochu šílená metoda, ale měřil jsem i odběr proudu, ten se nezvýšil a ventilátorky běhají parádně

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Neberte to jako návod, ale nejvíc se mi osvědčila opravdu krutá metoda čištění a ztišení ventilátorů. Svoje ventilátorky rozeberu, vykoupu ve vodě, vyčistím kartáčkem na zuby nebo něčím jiným, co je zrovna po ruce, nechám je vyschnout, potom je uvnitř celé zaplácám motorovou vazelínou, znova je složím, připojím ke 12V a chvíli jim pomáhám se točit (někdy to jde zpočátku ztuha) a oni se potom točí a postupem času (1-2dny) se otáčky dostanou k původním hodnotám, ovšem s tím, že je ventilátor naprosti tichý, čistý a je od něj na dobrý rok až dva roky pokoj. Ještě NIKDY se mi nestalo, aby se mi takto "zapatlaný ventilátor" nerozeběhnul - jakmile se chvíli točí a vazelína se rozptýlí, je opět 100% spolehlivý. Trochu šílená metoda, ale měřil jsem i odběr proudu, ten se nezvýšil a ventilátorky běhají parádně
    A to jde u všech ventilátorků, nebo jen u kuličkových.?

Registrace
    May 2006

normální, obyčejný, kluzný ložiska Ale klidně i kuličkový

...ale ještě jednou podotýkám, tohle běžně páchám se svýma vrtulkama a někdy (po patřičné konzultaci) i s vrtulkama známých a přátel, kterým se starám o počítače - zatím je to opravdu bez problémů, nikdy žádný problém. A to to takhle praktikuju už hezkejch pár let, od dob, kdy jsem vykuchal první hučící ventilátor ze starýho AT zdroje
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 15-03-2007 v 00:12

Registrace
    Jul 2006

normální, obyčejný, kluzný ložiska Ale klidně i kuličkový

...ale ještě jednou podotýkám, tohle běžně páchám se svýma vrtulkama a někdy (po patřičné konzultaci) i s vrtulkama známých a přátel, kterým se starám o počítače - zatím je to opravdu bez problémů, nikdy žádný problém. A to to takhle praktikuju už hezkejch pár let, od dob, kdy jsem vykuchal první hučící ventilátor ze starýho AT zdroje
    yhyhyhy, to někdy zkusím...snad půjdu ty větráčky od TT vykuchat.

Nováček
    Registrace
    May 2006

To jsem taky jednou dělal, ale místo vazelíny jsem použil silikonovej olej. Nevim jestli postupem času nevyteče, ale ty větráčky každopádně už nepoužívám, protože to byly dva v mý starý 386.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Withman
    yhyhyhy, to někdy zkusím...snad půjdu ty větráčky od TT vykuchat.
    Jen doufám, že mě pak nebudeš proklínat, doporučuju to dělat, až když začnou vydávat nějaké nepěkné zvuky. Jak už jsem uvedl hned na začátku, neuváděl jsem to jako návod, spíš jako takovou perličku

Registrace
    Jul 2006

Jen doufám, že mě pak nebudeš proklínat, doporučuju to dělat, až když začnou vydávat nějaké nepěkné zvuky. Jak už jsem uvedl hned na začátku, neuváděl jsem to jako návod, spíš jako takovou perličku
    Neboj, já už je stejnak vyřadil, takže jsou vhodné k testování

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Čím doma vyčistit PC od prachu?
    Od roamn v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 15-06-2013, 16:32
  2. Odstranění pasty
    Od Benbow v sekci Chlazení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-03-2011, 20:03