reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s DVD mechanikou SH-S 182D

sakul130 (7)|13.3.2007 18:28
prosím moc o pomoc) koupil jsem si SAMSUNG SH-S182D/BE a od té doby tj3měsíce jsem ji ještě nedokázal sprovoznit.
budu stručný-CD/R načítá i vypaluje ok,DVD/R načte jen vypálenou kompilaci z mého PC.
co jsem s tím vše dělal?-samozřejmně nastavení slave a master,nové ID kabel který jsem prohazoval i s hdd na slotech,kontrola PIO/DMA ktere je ok na DMA i kontrola zatížení CPU při vypalování je ok4-12%,region disku je nastaven ze2 na1,dokonce přemýšlím flaschnout BIOS ale se mi moc nechce-jinak tedy vše na v. h..
nejlepší ale je že kamošovi na jeho PC ta mechanika jde vše ok a mne jeho DVD/ROM na mém taky šlape.
tak a ted babo rad a můžou i muži.
dik moc každému.
ICEBOSS (3435)|15.3.2007 11:42
hm. divny problem. mozna si proste jenom tvoje mechanika nerozumi s tvym radicem :confused: Nemas v biosu zapnuty IDE/SATA spread spectrum? Co tam je vubec za desku?
Hps (107)|15.3.2007 12:59
[QUOTE=sakul130]prosím moc o pomoc) koupil jsem si SAMSUNG SH-S182D/BE a od té doby tj3měsíce jsem ji ještě nedokázal sprovoznit.
budu stručný-CD/R načítá i vypaluje ok,DVD/R načte jen vypálenou kompilaci z mého PC.
co jsem s tím vše dělal?-samozřejmně nastavení slave a master,nové ID kabel který jsem prohazoval i s hdd na slotech,kontrola PIO/DMA ktere je ok na DMA i kontrola zatížení CPU při vypalování je ok4-12%,region disku je nastaven ze2 na1,dokonce přemýšlím flaschnout BIOS ale se mi moc nechce-jinak tedy vše na v. h..
nejlepší ale je že kamošovi na jeho PC ta mechanika jde vše ok a mne jeho DVD/ROM na mém taky šlape.
tak a ted babo rad a můžou i muži.
dik moc každému.[/QUOTE]
Zkus flashnout ten bios, popř. zkus nějakou live distrobuci Linuxu.
sakul130 (7)|15.3.2007 17:16
[QUOTE=ICEBOSS]hm. divny problem. mozna si proste jenom tvoje mechanika nerozumi s tvym radicem :confused: Nemas v biosu zapnuty IDE/SATA spread spectrum? Co tam je vubec za desku?[/QUOTE]

Vlastnosti základní desky
ID základní desky 62-0224-009999-00101111-040201-VIA_K7$1AARK204A6380VMS V5.7 022403
Název základní desky MSI KT3 Ultra (MS-6380E)

Vlastnosti FSB
Typ sběrnice DEC Alpha EV6
Šířka sběrnice 64 bit
Skutečný takt 140 MHz (DDR)
Efektivní taktování 281 MHz
Šířka pásma 2248 MB/s

Vlastnosti paměťové sběrnice
Typ sběrnice DDR SDRAM
Šířka sběrnice 64 bit
Skutečný takt 176 MHz (DDR)
Efektivní taktování 351 MHz
Šířka pásma 2810 MB/s

Vlastnosti čipové sady
Typ sběrnice VIA V-Link
Šířka sběrnice 8 bit
Skutečný takt 70 MHz (QDR)
Efektivní taktování 281 MHz
Šířka pásma 281 MB/s

Technické informace o základní desce
CPU Sokly/Sloty 1
Rozšiřující sloty 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR
RAM Sloty 3 DIMM
Integrovaná zařízení Audio
Velikostní faktor (Form Factor) ATX
Velikost základní desky 230 mm x 300 mm
Čipová sada základní desky KT333
Zvláštnosti Fuzzy Logic 3

Výrobce základní desky
Jméno firmy Micro-Star International
Výrobní informace http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_list.php
BIOS Download http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_list.php
sakul130 (7)|15.3.2007 21:12
[QUOTE=ICEBOSS]hm. divny problem. mozna si proste jenom tvoje mechanika nerozumi s tvym radicem :confused: Nemas v biosu zapnuty IDE/SATA spread spectrum? Co tam je vubec za desku?[/QUOTE]

koukal jsem do biosu ale nemohu to nikde objevit,zkus mi to jeste blíž specifikovat dík
ICEBOSS (3435)|15.3.2007 21:48
nj, to bude tim, ze to tam tahle deska nema... jsem ponekud zblblej svym multinastavitelnym DFIckem :D

BIOS flashni, ale spis me napada... mas nainstalovany VIA 4in1 drivery? http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=420&OSID=1&CatID=1070
sakul130 (7)|16.3.2007 00:37
[QUOTE=ICEBOSS]nj, to bude tim, ze to tam tahle deska nema... jsem ponekud zblblej svym multinastavitelnym DFIckem :D

BIOS flashni, ale spis me napada... mas nainstalovany VIA 4in1 drivery? http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=420&OSID=1&CatID=1070[/QUOTE]
JO dobrej typ,zrovna ty 4 v1 mi tam kopnul znamej dnes,samo ze bez ucinku.
toho flasch biosu se trochu bojim ale co nadelas.
dik.
sakul130 (7)|16.3.2007 22:58
uz je prb vyresen tedy ne uplne ale staci to k me spokojenosti--vymnenil jsem mechaniku s kamosem a ta slape.dik za rady.