reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s instalací

Janeks (221)|1.5.2010 18:13
Po delší době sem se konečně dokopal k tomu abych i na druhý PC nainstaloval Win7 z duvodu sdileni dat mezi nimi.... ale naskytl se mi problem hned při instalaci. Pokaždý se dostanu přez kopírování souborů a těch dalších bodů až k obrazovce spouštění WIN
dál to píše:
Spouštění systému Win.. + ty barevné orgie loga
Inst. program - aktualizuje nast. registru
- spuští služby

Pak je tam ta tabulka a je tam zvýrazněno Dokončení instalace
ale po chvíli mi jenom zčerná obrazovka a win se nenainstalují a nepomůže nic jiného než restart nebo vypnutí PC. Po restartu to dělá to samo, jen s tím rozdílem, že to nehodí černou obrazovku, ale napíše, že mám instalaci spustit znovu.


Win7 x64 Professional
CPU:Intel C2D E6600
MB:Gigabyte GA-EP45-DS3R
GPU:Gigabyte 9800GTX+ 1GB
RAM:2x A-data 1024 DDR2
PSU:Corsair HX520W

Dělalo to i na verzích x86 cz/en
Janeks (221)|1.5.2010 19:58
No, tak po nějakém čase vygoogloval.

Jedná se o nějakej problém s grafikou.

Jde o to, že po prvním restartu to má instalovat ovladače na grafiku a nějak mu to nepasuje.
Musí se pro to, než se začne instalovat grafika, grafika zakázat.
Zmáčkne se shift + F10. Napíšeme compmgmt.msc a odenterujeme.
Ve správci zařízení zakážeme (nesmíme odinstalovat) grafiku. Poté buď počkáme nebo restartujeme pokud to nic nebude dělat.

Pokud se vám tam nepodaří dostat, tak ještě předtím, než naskočí černá obrazovka, restartujeme natvrdo pc. Vlezeme do nouzového režimu a tam na nás vyskočí nějaká hláška. Neklikáme na ok a Zmáčkneme shift + F10..atd.
Jdu to dál řešit co s tou grafikou.....

EDIT// u mojí grafické karty bylo ještě zapotřebí flashnout BIOS na nejnovější (F12) :)