reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade pro desku MSI KT4AV

polabanek (22)|3.5.2010 21:52
Chtěl bych vylepšit PC pro běžné domécí použití,převážně kancelářské, intrnet, a zpracování fotografií, případně videa.Deska MSI KT4AV, AMD AthlonXP 2600+ 2GHz, paměti 2x256MB DDR PC3200 grafika Radeon 9200series(PS I4, VSI 1200MHz, 128MB, 165Mhz, AGP3.00).
Prosil bych o radu, o kolik rozšířit paměti. zvažuji tři varianty, buď koupit 3x1GB, nebo 2x1GB a ve třetím slotu ponechat jednu z původních 256GB, nebo koupit 1GB modul a ponechat oba původní.
Neumím také posoudit, zda by bylo účelné vyměnit případně i grfickou kartu. Jedná se mi o to, zda lze na tomto základu dosáhnout výraznější zvýšení výkonu s účelným vynaložením financí.
Děkuji předem za každý rozumný názor.
Weslo (234)|3.5.2010 21:54
Tohle absolutně nemá smysl upgradovat.Za těch 5k co stojí nová grafika do agp a DDR1 RAM se dá bez problémů složit AMD či Intel nový moderní PC
speedsnail (4876)|3.5.2010 22:08
Jediný smysl bych viděl v dokoupení 512Mb paměti (cca 200-250kč). 512Mb může být v některých případech (více tabů v prohlížeči) málo. To v případě že to chcete dále používat jako kancelářský PC a chete to trošku zrychlit.

Ale na hry to nikdy nebude a na akceleraci HD videa by byla grafika co to umí neúměrně drahá (dražší než celé PC), takže jiný upgrade imho nemá žádný smysl. Silnější grafiku (navíc nesmyslně drahou) neutáhne procesor. 3gb ram je na tento PC taky zbytečně moc.
polabanek (22)|3.5.2010 22:37
Díky za odpověď, mě jde hlavně o veše názory na tu paměť,o grafice jsem zmiňoval jen proto, že vůbec neumím posoudit její parametry v poměru k současnému stavu.
johny__g (6387)|4.5.2010 09:15
Sežeň z druhé ruky 512 MB modul (nejlíp kdyby jsi si ho mohl před koupí zkusit, aby se snesl s těmi co tam máš) a zbytek neřeš. Nezapomeň, že paměti musí jet na 333 MHz efektivně, pokud osadíš všechny 3 moduly. Grafika je slabá - dobový test je tady, jestli máš verzi SE tak si výsledky vyděl dvěma - ale upgrade se nevyplatí, nech to jako kancl PC.