reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

M3A - Teplota

Putos (33)|5.5.2010 01:31
Dnes jsem si vsiml ze na moji desce ( http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=P48rppKk4jrc9pNd ) ma ten stribrnej pasivak nejak vysokou teplotu, neda se na nem udrzet ruka, odhaduju ze ma s prehledem 70°C (kdyby bylo potreba tak presne zmerim). Software mi pise jedinou teplotu u desky, a to 30°C a to urcite neni ten stribrny pasivak, mozna ten cerny.

Chci se tedy zeptat, je normalni takova brutalni teplota a pokud ne tak proc to ma takovou brutalni teplotu.

diky.
johny__g (6387)|5.5.2010 10:18
Je to normální, těch 70 °C je možná trochu moc, to by ses pěkně spálil, ale mezi 50 - 60 to být může (na tom už ruku neudržíš). Je PC stabilní? Pokud by jsi to chtěl řešit, tak buď větší pasiv nebo ofukovat větrákem. Stačilo by i zařídit dobré větrání celé skříně, aby v ní byl průvan. Ale nepočítej že teplotu srazíš na úroveň třeba CPU, to ani smysl nemá, protože Northbridge je na vyšší teplotu stavěný a nevadí mu.
Putos (33)|5.5.2010 13:00
vetrak jsem na tom namireny mel, neumyslne, miril jsem an neco jineho, tet mam case usporadanou jinak a takhle to hreje. Tak diky a info, skusim na to zase hodit fan.