reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Andreas Lorenz, obchodní manažer AOC

husky14 (4214)|6.5.2010 19:05
Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás, v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti AOC.

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Andreas Lorenz, obchodní manažer společnosti AOC, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Andreas Lorenz se představuje

Jmenuji se Andreas Lorenz, je mi 30 a pracuji v AOC téměř tři roky. V segmentu monitorů se však pohybuji již více než 10 let a pomohl jsem i dalším značkám získat dobrý tržní podíl v Evropě. Vystudoval jsem obchodní administrativu se zaměřením na export a jazyky. Mimo to jsem také studoval prodej a marketing.

Miluji cestování, které je také součástí mé práce. Ve svém volnu rád trávím čas s rodinou, jsem nadšený fotoamatér a velice rád fotografuji. Také miluji přírodu a lov. Jako kontrast k mé často sedavé práci rád běhám a jezdím na kole.


Andreas Lorenz, obchodní manažer společnosti AOC


O společnosti AOC

Posláním společnosti AOC je poskytovat hodnotné a vynikající služby za konkurenceschopné ceny. A my tak opravdu činíme. Poskytovatelé řešení a prodejci spoléhají na naše vysoce kvalitní a levné CRT monitory a LCD displeje již téměř 20 let.

Filozofie společnosti AOC
Značka AOC je synonymem pro špičkové výrobky v odvětvích informační technologie a spotřební elektroniky, kterým se trvale dostává velkého uznání a ocenění od odborných médií. Ve společnosti AOC se slovo SLUŽBA píše velkými písmeny, zatímco „cena“ je vždy malá. Cílem našich vývojářů a techniků je zkombinovat průkopnickou technologii tím nejspolehlivějším a nejsnadněji použitelným způsobem. Důkaz jejich úspěchu spočívá ve skutečnosti, že statisíce spokojených uživatelů v oblasti obchodu, průmyslu, výzkumu a vědy, ze soukromého i veřejného sektoru, volí měsíc co měsíc naši značku. Kdy objevíte všechny výhody značky AOC? Porovnejte naši nabídku s nabídkou naší konkurence. Vůbec nepochybujeme, že výsledky si vás získají.

Profil
Historie společnosti AOC sahá až do roku 1934. V té době tato americká společnost vyráběla televizory pod názvem Admiral. V roce 1967 byla na Tchaj-wanu založena společnost Admiral Overseas Corporation. S uvedením značky AOC v roce 1979, spolu s otevřením prvního výrobního závodu v Číně v roce 1990, tato společnost brzy zahájila svůj rychlý průnik na světové trhy. Dnes je společnost AOC světovou veličinou v odvětvích informační technologie a spotřební elektroniky s hlavním zaměřením na technologii s vysokým rozlišením (HD). Sortiment výrobků sahá od monitorů LCD a LED (s běžným podsvícením a podsvícením diodami LED) přes LCD televizory až po televizní monitory.

Poptávka po výrobcích AOC mezi podniky i soukromými uživateli stále roste. Tento trvalý úspěch má více důvodů: na jedné straně je zde vynikající poměr mezi kvalitou, výkonem, designem, spolehlivostí, službami a cenou. Na druhé straně, ekologické aspekty nabývají stále větší důležitosti. Společnost AOC již dlouhodobě směřuje správnou cestou k „ekologické IT“. Stávající portfolio je složeno ze stále rostoucího počtu ekologicky vyráběných a balených výrobků, které dokáží prostřednictvím inteligentního hospodaření s energií snižovat její spotřebu a tím i provozní náklady. Společnost AOC umožňuje dokonalý vzájemný soulad životního stylu, technologie a závazků vůči ekologii.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak pokládat otázky?

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka. Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.

Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
Návštěvník (184)|10.5.2010 04:47
Jméno tazatele: marek p

Znění otázky:
Jaký je důvod neexistence 64bit ovladačů pro CRT monitory?

Doplňující komentář:
Problematická funkčnost monitoru AOC 7klr ve Windows 64bit
Ivo Mašek (507)|10.5.2010 08:30
Znění otázky:
Dobrý den
Jsem šťastným majitelem LCD monitoru AOC. Sháněl jsem ho minulý rok, a to doslova. Požadoval jsem rozměr 4:3 a v prodejnách, kde nabízeli monitory od AOC (a věru, že jich bylo málo), bylo vždy napsáno: "Na dotaz". Po dotazu mi vždy bylo sděleno, že prodejna neví, kdy monitory budou k mání (někde si bohužel ještě myslí, že zboží přijde samo od sebe). Až teprve inetový obchod Mironet se začal opravdu starat a slíbil během 3 týdnů dovezení požadovaného monitoru z Berlína.
To bylo minulý rok. Je i dnes tak obtížné sehnat monitory AOC na českém trhu?

Doplňující komentář:
Už řadu let jsem vlastnil klasický CRT monitor AOC. Dodnes ho mám uložený v mém "příručním skladu". Je vlastně stále funkční, pouze jsem potřeboval obměnit za LCD. Samozřejmě, padla volba opět na výrobek od firmy AOC.
czhunter (775)|10.5.2010 17:28
Znění otázky:
Máte čísla z průzkumů, jaké je obecné povědomí o značce AOC a kolik procent kupujících ji zvažovalo jako kandidáta ke koupi?
Přestože je asi neprozradíte, jste s nimi spokojeni a pokud ne, jakými konkrétními kroky je chcete měnit?
buml (1)|10.5.2010 20:59
Znění otázky:
Jak se vyvíjí situace kolem OLED displejů? Kdy se podle Vás můžeme těšit na první sériově vyráběné monitory s touto technologií?
pcmaker (354)|11.5.2010 22:58
Znění otázky:
Vlastnim CRT monitor 7VLR jiz 10. rokem. Monitor bezi cca 8 hodin denne. Uvazoval jsem o koupi noveho monitoru, ale stavajici porad bezvadne funguje. Jsou i Vase soucasne vyrobky porad tak kvalitni? Pouzivate nejake vyberove soucastky? (Jsem elektronik).
Petr S. (1220)|12.5.2010 08:05
Znění otázky:
V čem je podle vás budoucnost monitorů a dalších zobrazovacích zařízení? Bude to OLED nebo má vaše firma v záloze ještě nějakou další technologii?
Petr S. (1220)|12.5.2010 08:05
Znění otázky:
Používáte Vy sám nějaký produkt vaší společnosti a pokud ano, jaký?
husky14 (4214)|12.5.2010 11:51
Znění otázky:
Pro které světové výrobce TV a monitorů dodává firma AOC panely?
husky14 (4214)|12.5.2010 11:54
Znění otázky:
O jaké typy monitorů je v současnosti největší zájem?

Doplňující komentář:
Jaké parametry (technologii, úhlopříčku, rozlišení, vstupy, ergonomii atd.) má podle vás dnešní ideální monitor k desktop PC?
Návštěvník (184)|12.5.2010 12:11
Jméno tazatele: kofr

Znění otázky:
AOC produktů je v ČR a SR k sehnání poměrně málo. Budete se na střední Evropu více orientovat? Plánujete např. vybudovat zastoupení v ČR?
husky14 (4214)|13.5.2010 12:19
Znění otázky:
Nehodlá se AOC více zabývat i ostatními technologiemi LCD?

Doplňující komentář:
V minulém rozhovoru (takřka přesně před rokem) jste řekl, že PVA a IPS technologie LCD jsou na ústupu a na okraji zájmu uživatelů i výrobců. Těchto monitorů přitom po roce spíše přibývá a jejich ceny příjemně klesají. Nepřehodnotili jste nějak situaci v oblasti neTN panelů?
Návštěvník (184)|14.5.2010 15:51
Jméno tazatele: Carl

Znění otázky:
Co se firmě AOC v loňském roce nejvíce podařilo, co považujete za váš největší úspěch?
husky14 (4214)|16.5.2010 19:27
Rozhovor je zpracovaný, odpovědi jsou k dispozici zde:
https://www.svethardware.cz/ptame-se-za-vas-andrease-lorenze-z-aoc/29667