reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím odborníky - poraďte typ monitoru

T.B. (4)|7.5.2010 10:28
Dobrý den všem,

jsem technikem u bezpečnostní firmy a specializuji se na kamerové systémy. Poslední dobou si začínám všímat i věcí, které mě dříve tak moc nevadily. Např. nejsem schopen na monitoru správně zaostřit obraz z kamery. Očima ani kvalitou kamery to není, zůstává zobrazovací schopnost monitoru. Používám LCD monitor té nejnižší cenové hladiny a např. obraz trávy nebo chodníku z rovnoběžných kostek vůbec neodpovídá realitě a je jakoby pořád trochu rozostřený. Umíte poradit jaká technologie, případně konkrétní monitor, by pro tyto účely byl nejlepší? Velikost max. 17", cena cca do 30t.

Díky Theo B.
johny__g (6387)|7.5.2010 10:38
Nemůže to být degradací signálu mezi kamerou a monitorem? Jak je ten přenos realizován? Jaké vstupy u monitoru se používají?
mstejska (2912)|7.5.2010 10:58
Nepoužívají kamery nějakou brutální kompresi? Odpovídalo by to popisu.
speedsnail (4876)|7.5.2010 12:00
Tohle rozhodně není chyba monitoru. Problém hledejte v kameře (zejména) případně při přenosu signálu.
T.B. (4)|7.5.2010 12:43
U IP kamer Axis 221 a 223 jde signál přes grabovací kartu NUUO nebo Aver do PC, kde se obraz ukládá. Já si pak monitor připíchnu k portu VGA a přes uživatelské rozhraní na monitoru se snažím kamery doostřit. U analogových karet je to obdobně, karty v PC jsou tzv. hybridní, zvládnou oba dva druhy signálů.
johny__g (6387)|7.5.2010 12:56
A obraz je v rozlišení 640 x 480? Na LCD monitoru se pak musí interpolovat (při fullscreen zobrazení) a nemusí být úplně ostrý ... jen moje teorie.
Logout (4018)|7.5.2010 13:00
Což se ověří snadno zobrazením obrazu na monitoru v režimu 1:1, buďto nastavením v menu monitoru, pokud to umí. nebo v ovladačích na PC - ono by vlastně stačilo na chvíli zobrazovat video v okně - tam 1:1 bude...
T.B. (4)|7.5.2010 13:19
Komprese signálu, degradace obrazu při tzv. fullscreenu (při malém rozlišení), to je celkem jasné. Jen mě zajímalo, jestli mi tu někdo řekne, že třeba TN za 3 tisíce, jsou naprosto nevhodné, chtělo by to vyspělejší a dražší technologii nebo naopak, monitor můžeš mít jaký chceš, stačí i to nejlevnější "téenko". Zatím tedy z diskuze vyplývá, že monitor na to má pramalý vliv, chápu to dobře?
johny__g (6387)|7.5.2010 14:39
Tak určitě bude rozdíl mezi levným TN za 3k a třeba IPS za 8+. Ale nevím, jestli zrovna v ostrosti obrazu to bude tak znatelné. Tu mají dnešní monitory slušnou. Barvy, pozorovací úhly - to ano, ale ostré by to mělo být v každém případě. A u malého rozlišení (na 17") snad ani nebude vadit analogové připojení. Co je zač ten monitor co u toho je a jak je starý?
T.B. (4)|7.5.2010 15:35
Asus vw161d, cca 1 rok, ale mám problém i s jinými.
Logout (4018)|8.5.2010 18:01
V interlacingu monitorů sice nějaký rozdíly jsou, ale ne moc velký, a taky imho nezáleží tak na ceně. Protože u drahejch monitorů se dneska už nepočítá s provozováním nenativních rozlišení.
Stejnětak u tohodle rozlišení jak píše Johny analog úplně stačí.
Obávám se, že todle vylepšíš jedině koupí lepší kamery - koukni se např. ve fullscreenu na youtube videa (v normálnim rozlišení) koukat se na to skoro nedá, daleko lepší je se koukat na ně ve vokně.
S tou kamerou to bude stejnej případ.