Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Prosím odborníky - poraďte typ monitoru

Nováček
    Registrace
    May 2010

Dobrý den všem,

jsem technikem u bezpečnostní firmy a specializuji se na kamerové systémy. Poslední dobou si začínám všímat i věcí, které mě dříve tak moc nevadily. Např. nejsem schopen na monitoru správně zaostřit obraz z kamery. Očima ani kvalitou kamery to není, zůstává zobrazovací schopnost monitoru. Používám LCD monitor té nejnižší cenové hladiny a např. obraz trávy nebo chodníku z rovnoběžných kostek vůbec neodpovídá realitě a je jakoby pořád trochu rozostřený. Umíte poradit jaká technologie, případně konkrétní monitor, by pro tyto účely byl nejlepší? Velikost max. 17", cena cca do 30t.

Díky Theo B.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Nemůže to být degradací signálu mezi kamerou a monitorem? Jak je ten přenos realizován? Jaké vstupy u monitoru se používají?

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Nepoužívají kamery nějakou brutální kompresi? Odpovídalo by to popisu.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Tohle rozhodně není chyba monitoru. Problém hledejte v kameře (zejména) případně při přenosu signálu.

Nováček
    Registrace
    May 2010

U IP kamer Axis 221 a 223 jde signál přes grabovací kartu NUUO nebo Aver do PC, kde se obraz ukládá. Já si pak monitor připíchnu k portu VGA a přes uživatelské rozhraní na monitoru se snažím kamery doostřit. U analogových karet je to obdobně, karty v PC jsou tzv. hybridní, zvládnou oba dva druhy signálů.

Registrace
    Sep 2007

A obraz je v rozlišení 640 x 480? Na LCD monitoru se pak musí interpolovat (při fullscreen zobrazení) a nemusí být úplně ostrý ... jen moje teorie.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Což se ověří snadno zobrazením obrazu na monitoru v režimu 1:1, buďto nastavením v menu monitoru, pokud to umí. nebo v ovladačích na PC - ono by vlastně stačilo na chvíli zobrazovat video v okně - tam 1:1 bude...

Nováček
    Registrace
    May 2010

Komprese signálu, degradace obrazu při tzv. fullscreenu (při malém rozlišení), to je celkem jasné. Jen mě zajímalo, jestli mi tu někdo řekne, že třeba TN za 3 tisíce, jsou naprosto nevhodné, chtělo by to vyspělejší a dražší technologii nebo naopak, monitor můžeš mít jaký chceš, stačí i to nejlevnější "téenko". Zatím tedy z diskuze vyplývá, že monitor na to má pramalý vliv, chápu to dobře?

Registrace
    Sep 2007

Tak určitě bude rozdíl mezi levným TN za 3k a třeba IPS za 8+. Ale nevím, jestli zrovna v ostrosti obrazu to bude tak znatelné. Tu mají dnešní monitory slušnou. Barvy, pozorovací úhly - to ano, ale ostré by to mělo být v každém případě. A u malého rozlišení (na 17") snad ani nebude vadit analogové připojení. Co je zač ten monitor co u toho je a jak je starý?

Nováček
    Registrace
    May 2010

Asus vw161d, cca 1 rok, ale mám problém i s jinými.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

V interlacingu monitorů sice nějaký rozdíly jsou, ale ne moc velký, a taky imho nezáleží tak na ceně. Protože u drahejch monitorů se dneska už nepočítá s provozováním nenativních rozlišení.
    Stejnětak u tohodle rozlišení jak píše Johny analog úplně stačí.
    Obávám se, že todle vylepšíš jedině koupí lepší kamery - koukni se např. ve fullscreenu na youtube videa (v normálnim rozlišení) koukat se na to skoro nedá, daleko lepší je se koukat na ně ve vokně.
    S tou kamerou to bude stejnej případ.

Podobná témata

1. SSD + HDD poraďte prosím
    Od majkl 11 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 03-04-2014, 17:30
  2. NAS: Prosím Poraďte s NAS
    Od Oja v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 30-12-2012, 13:06
  3. LCD: Vyber monitoru do 3500 . Prosim poradte
    Od Fry v sekci Monitory
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-07-2010, 19:29
  4. Socket 754/939/940: prosím poradtě
    Od legomen v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-02-2010, 10:05
  5. Prosím odborníky o shlédnutí nové sestavy
    Od belly3 v sekci PC - archiv