reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ubuntu fakeraid1 a windows7

majko78 (61)|7.5.2010 11:42
Ahoj,

Ako prve, som zaciatocnik do linuxu.

Nainstaloval som si Ubuntu 10.04TLS z Windowsu do suboru (aby som nemusel delit particie).

Na PC mam dva disky zapojene do Raid1 (mirror). Doska GA-MA790FXT-UD5P.

Problem je, ze vzdy po spusteni Ubuntu sa nieco stanes RAIDom a musim potom vzdy spustit REBUILD pola z Windows.

Dakujem za rady.

Marian
Dojigiri (1629)|7.5.2010 13:47
Ti nevím, ale já bych to radši nainstaloval pořádně ... pokud víš že tam ten Linux budeš chtít, tak na pořádnou vlastní partition (btw. ale s raidem je otázka jak to pojede .. já teda už kdysi dávno rozchodil Fedoru i na RAIDU-0, když jsem ho ještě používal, ale chtělo to myslím nějaký spec. parametry při spuštění), anebo jestli chceš zatím jenom zkoušet (nebo mít možnost spuštění Win/Ubuntu současně), tak bych to dal do nějaký normální virtuální mašiny, např. VMware playeru nebo Virtual Boxu, ty by s RAID neměly mít problém. Já 10.04 LTS taky instaloval zrovna minulej tejden, ale na vlastní partition a frčí mi pěkně :)
majko78 (61)|7.5.2010 16:24
Dakujem za odpoved.

Myslim ze takto nainstalovane je to stredna cesta a nechcem hned windows nahradit za ubuntu (koli produku Adobe + HL2 Deathmatch, a mozno podobnym problemom ako mam teraz). Uvidim co tam pojde a co nie a potom sa rozhodnem co bude lepsie. Ale zatial som mal problem s Web kamerou (vyriesene), TV kartu tam nerozchodim, to je uz iste (ale neva, aj tak by som ju mal len ako radio). Horsie je to s HDD. Fakt problem, ked chcem RAID1 spolu s Widowsom. Je jasne, ze niekto sa mozno ozve ze k linuxu treba aj HW, ale ozelel som TV, prijal som horsiu kvalitu obrazu na Web kamere. Nemam s tym problem prisposobit sa. Ale funkcnost HDD pokladam za zaklad. A preto prosim o radu, riesenie, iste niekto bude vediet.

Dik.

Marian
Dojigiri (1629)|7.5.2010 16:38
No, tak zkus nějakej ten virtuální stroj jak jsem zmiňoval, to rozjedeš normálně v rámci Windows a nainstaluješ ubuntu pod to (nevím jak přesně funguje ta instalace ubuntu do toho souboru, ale imho to stejně bude něco podobnýho akorát možná míň vychytaný). Například VMware je poměrně stabilní záležitost (tím netvrdím, že ty ostatní VM ne).
majko78 (61)|7.5.2010 16:46
mne skor islo s touto instalaciou o to, aby som si odskusal dual boot s windows co pouzivam, bez to aby som delil particiu. A zaroven s tym odskusam aj HW (napr TV kartu by som asi tazko simuloval vo virtualnom stroji,....).

Marian.