reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Antec Three hundred

Gouranga (699)|7.5.2010 18:57
Ahoj, vyhlid jsem si tuto skrin, tak bych se chtel poptat na nazory, ci postrehy.
je tady: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55787 ci tady: http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=antec+three+hundred&SearchType=1&SearchSubmit=1

Ubytovavat by mela:
GB P55 (napajeni cpu uplne nahore)
i7-860 (momentalne stock chladic, v nejblizsi budoucnosti noctua 12 nebo 14)
Ati R5850
3-5 HDD (SATA, 7.2k rpm)
1 DVD mechanika (mozna v budoucnu navic blu ray mechanika? - skrine mi vydrzej dlouho - soucasna ubytovavala vice mene tri vnitrky)
zdroj corsair HX620

co me na ni zaujalo:
1) cena - za 1.500 se zda docela elegantni a dobre vetrana
2) pozice na vetraky - 2x120mm ve predu jsem mel docela problem najit, dale jeden outtake vzadu a jeden nahore, proto bych predpokladal hezkej prutok vzduchu

ceho se obavam:
1) napajeni cpu, myslite, ze nastane situace, ze kabel nedosahne?
2) kvalita zpracovani - cena vzbuzuje urcite pochybnosti
3) pripadna ctecka karet - bude mozny sehnat jakousi "vnejsi" redukci z 5,25 na 3,5?

tak, co si o ni myslite, popr. mate nejake navrhy skrine podobne cenove relace? (nejlepe do 2.000)

predem diky za odpovedi.
hawkeye9898 (818)|7.5.2010 19:17
v czc stoji 134tisic? :D
bach aby ti to tam nenauctovali ak by si ju bral odtial :)

ina varianta, sice troska nad 2000 ale fakt by sa oplatilo dosetrit a kupit fractal za 2400
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71651

dneska mi dosla a budem do nej skladat PC v piebehu tyzdna ked pride noctua d14
urcite sa najdu ludia co ju doma maju tak mozno poradia, ak nie tak ti potom napisem ze co a ako
husky14 (4214)|7.5.2010 19:31
Recenzi si četl? Plechy nic moc, kabely nejdou za tray atd. Nic moc.... z pohledu Antecu je to prostě lowend.

A co klasika Dominator?
matyyy (2527)|7.5.2010 20:12
co třeba
LanCool PC-K58
Xigmatek Utgard
Gouranga (699)|7.5.2010 21:41
hawkeye: u toho fractalu se bojim vetrani se zavrenejma prednima dvirkama. navic mam pocitac vpravo od sebe, takze ty dvirka vubec nejsou ideal a vysledek by bylo cekani, nez se mi je podari ukopnout nebo vylomit. nebejt tam ty dvere, tak je to jasna volba.

husky: diky moc, kouknu na ni, pres gooogle jsem narazil jen na jednu anglickou, kde dostala 8.5/10
dominator - v popisu ctyri 3.5" vnitrni pozice, v obrazku to vypada na pet, ale u zaplneni bych se dost bal sanci na pruchod vzduchu, precijen i ten kos sam ma v sobe dost maly nezery, natozpak, kdyz se tam vrazej ty disky.

matyyy: lancool - bohuzel "jen" 4 3.5" pozice, ale jinak vypada velice zajimace, ikdyz jsem v recenzi narazil na potrebu jakejchsi kitu na pridelani hornich ventilatoru, na druhou stranu to vypada, ze by to v pohode slo vyresit delsima sroubama s pripadnejma podlozkama

xigmatek - tentokrat uz opravdu jen 3 3.5" pozice, coz uz je problem, jinak vypada velice zajimave

omlouvam se, jestli moje posedlost vetrackama je neco otravnyho, ale jde o to, ze moje soucasna skrin (myslim ze eurocase :)) ma vzadu otvor na 80mm outtake a vepredu taky 80mm intake (otvor ve stylu, ze je tam vice plechu nez der, pomineme-li ze v puvodnim stavu byla predni dira kompletne zakryta plastem - a to kompletne kompletne), coz vicemene vylucuje tvorbu jakyhokoli pruchodu vzduchu, takze jsem dokoupil kos na disky, kterej je taky samej plech a vubec pres nej nejde vzduch. a diky tomu vsemu funguju uz 2-3 roky s otevrenou bocnici, protoze jinak se pocitac ohrival, ohrival a pak dosah silenejch teplot, proto hledam neco, v cem pujde udelat pruvan, aby to zase nedopadlo takhle.
matyyy (2527)|7.5.2010 22:10
[quote=Gouranga;373733]
xigmatek - tentokrat uz opravdu jen 3 3.5" pozice, coz uz je problem, jinak vypada velice zajimave
[/quote]
podle [SPOILER=fotky][/SPOILER]má jen 5,25" pozice(9x) a v tom redukci na 3,5" (4ks,a daj se přikoupit další)
Gouranga (699)|7.5.2010 22:41
[quote=matyyy;373738]podle [SPOILER=fotky][/SPOILER]má jen 5,25" pozice(9x) a v tom redukci na 3,5" (4ks,a daj se přikoupit další)[/quote]
a ve stejnym clanku pisou: "You may install up to three hard drives with the help of the included cage." nicmene na ofic strankach maj taky 4 disky.
co se ty dalsi sachty tyce, tak tu mam nahodou presne doma, problem je v pozici direk na srouby.
v originalni jsou krajni dirky rekneme 5mm od konce vetraku

zatimco u vyse zmineny sachty je to par mm + cela tloustka vetraku, diky cemuz je jen o malinko kratsi nez klasicka 5,25" mechanika, a proto se obavam, ze by pres ni nesly dat vnejsi krytky..
matyyy (2527)|7.5.2010 23:38
s tím by nemusel být problém (teoreticky)

xigmatek šachta při zamontování není zdaleka na doraz

pak taky je možnost v tom upínacím mechanizmu dvou pozic (a 2 na výšku /k čemu jinýmu byty 4díry byly)

a ještě v čele je taky nějaká prohlubeň kam by se větrák moh vejít


nebo přebastlit iCage (jsou tam jen trhací nejty, by se dal k větráku přidat profil a vyvrtat nový dírky)

nebo jedna velká 5,25" dává velký možnosti v lidové tvorbě takže si nějaký megadržák n-disků zbastlit sám (a třeba udělat i něco proti vibracím disků)
mech13 (5526)|8.5.2010 07:59
No jeste zpatky tomu antecu - osobne vlastnim 900 a svagr ma 300 a je pravda ze ty plechy jsou nekde jinde, ALE - kdyz porovnam 300 a jinou stejne tezkou skrin (casto i klidne se silnejsima plechama), tak je to nebe a dudy. 300 ma vsude plno prolisu, rohovech vystuh a zadna hrana nikde nekonci aniz by byla zatocena "do oblouku"

na prvni pohled to sice bytelne nevypada a ty vyztuhy jsou nenapadny, ale vzhledem k tloustce plechu a vaze ma "extremni" stabilitu a pevnost

neni to sice zazrak schopny deklasovat 99.9% vsech skrini, ale vzhledem k cene je ta skrin imho naprosto vporadku a nebal bych se jit do ni znova
hawkeye9898 (818)|8.5.2010 10:54
[quote=Gouranga;373733]hawkeye: u toho fractalu se bojim vetrani se zavrenejma prednima dvirkama. navic mam pocitac vpravo od sebe, takze ty dvirka vubec nejsou ideal a vysledek by bylo cekani, nez se mi je podari ukopnout nebo vylomit. nebejt tam ty dvere, tak je to jasna volba.
[/quote]

vetrania od prednych dvierok sa bat nemusis...po bokoch predneho panelu su diery,takze vzduch si to natiahne v pohode...vcera som daval PC do fractalu a musim povedat ze je super za tie prachy...bocine su riadne vystuzene a pevne, dvierka drzia dobre...ak si das troska pozor tak dvierka neodkopnes :)
do tych 2500 by som ani nic ine nebral..
len treba vymenit fractal vetraky, myslel som ze budu o troska lepsie ale na plne otacky teda moc nefuka, dokonca by som povedal ze menej jak hociaky coolermaster vetrak a voci noctui flx sa to neda ani porovnavat.
a najvacsie minus tych vetrakov, je pocut sustanie od lozisk.
inak prerfektna skrinka.
Gouranga (699)|9.5.2010 12:11
Tak od od antecu jsem tak nejak opustil po tom, co jsem zjistil, ze je problem do nej narvat vetsi chladice (moznost otoceni o 90 stupnu me moc nelaka). Skoncil jsem tedy u tohoto: xigmatec - vypada velice hezky (moc se mi libi kombinace oranzovy a cerny), pokud by teda do ni bylo mozny vrazit dalsi kos, bylo by to perfektni. a dalsi moznost je ten fractal design, jehoz elegance v tyhle cenovy relaci nema obdoby, problem je ale cena - 2.500 a jak rika hawkeye dalsi penize za slusny vetraky. no, objednavat/kupovat budu stejne az tento (pristi)/ pristi (ten po pristim) tyden a mezi tim se budu rozhodovat :-)
kdyby byly jeste nejaky nazory/navrhy, budu vdecnej..
mech13 (5526)|9.5.2010 13:02
co za mastodonta do toho chces namontovat?

[quote="Anthlon v dizkuzi na CZC"]Takže Scythe Ninja 2 se tam v klidu s rezervami vejde i v situaci kdy z jedné strany je 120x120x38 ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42894 ) a z horní 140x140x25 ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56642 ) to ještě na silentblocích od nexusu. Foto zde ve fotkách..[/quote]

co se tyka te situace v recenzi, tak je potreba si vsinmout detajlu:
zakladni deska ma patici na procesor hodne u horni hrany, takze je cely chladic dost posunuty. vetsina desek ma patici o nekolik cm niz
tato orientace chladice je vyhodnejsi, protoze od neho vzduch neodsva maly 12cm fan ale vetsi a vykonejsi 14cm.
vetraky se v pripade potreby daji oddelat nebo vymenit - at uz ze skrine nebo z chladice. vetsinu standartnich proacku s chladicem typu TOWER nema tato bedna problemy uchladit pasivne

nechci ti tu skrin cpat, ale bohuzel je casto nepochopena nebo povazovana za "papirovou" a hodne lidi, co by s ni mohli byt spokojeni se ji vyhnou

je skoda ze zdrazila na 1500, puvodni cena kolem 1350-1400 ji slusela vic
Gouranga (699)|10.5.2010 23:04
[quote=mech13;373956]co za mastodonta do toho chces namontovat?

co se tyka te situace v recenzi, tak je potreba si vsinmout detajlu:
zakladni deska ma patici na procesor hodne u horni hrany, takze je cely chladic dost posunuty. vetsina desek ma patici o nekolik cm niz
tato orientace chladice je vyhodnejsi, protoze od neho vzduch neodsva maly 12cm fan ale vetsi a vykonejsi 14cm.
vetraky se v pripade potreby daji oddelat nebo vymenit - at uz ze skrine nebo z chladice. vetsinu standartnich proacku s chladicem typu TOWER nema tato bedna problemy uchladit pasivne
[/quote]
v planu je noctua 12 nebo 14.
co se tyce ty desky, tak jsem si toho na prvni pohled nevsim, ale kdyz uz jsem si ji dohledal, tak vypadala opravdu zajimave. na svy mam patici pomalu o kratsi stranu patice niz, takze by to problem bejt nemel.

nicmene jsi timto vytvoril dalsi problem nebo jsi me spis zas vratil na zacatek, navic ted vybirat ze tri skrini :)
ale hlavni vyhodou toho antecu je cena nizsi o nekolik set oproti ostatnim..
Logout (4018)|11.5.2010 00:41
Malejch počtů pozic na 3,5" disky se neboj - trvalý disky můžš pověsit na gumičky do 5,25" šachty a získáš navíc odolnost proti vibracím.
Šel bych rozhodně do ní než do 300, je o dost větší a tak bude montáž snažší.

Mech: bočnice u tý třístovky maj prolisy? Na fotkách žádný nevidim. Já bych se u tý skříně bál, že bude vibrovat, to tydle tenký bočnice dělaj moc rádi :-)
Gouranga (699)|17.5.2010 11:41
tak nakonec jsem teda zvolil a objednal zlatou stredni cestu - xigmatek. timto vam vsem dekuji.