reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Chipset Device Drivers

Dash (60)|8.5.2010 23:36
Ahoj, nevím jestli může být problém tady, ale před měsícem jsem upgradoval (desku, cpu, ram) chipset intel p55.
Vše ok, stabilní, výkon spokojenost atd, ale jednoho krásného dne jsem ručně doinstaloval přímo asusem přiložené Intel chipset drivery, protože systém se pořád sápal v autoupdatu po ethernet driverech atd, tak jsem doinstaloval vše potřebné co dodává přímo výrobce desky (samozřejmě aktualizované).
Ale zdá se mi, že mi od té doby lehce klesl výkon ve sledovaných hrách.

Mluvím teď o Just Cause 2, které mi předtím jelo ok a nyní v rušnějších místech hra jakoby laguje. Vždy v pravidelných intervalech se objeví na třeba vteřinu takové ... ne uplně škubnutí, spíš jakoby chvilkové zpomalení ... obraz se jakoby chvilku popotáhne medem jestli mi rozumíte.

I v Nad Company 2 se mi zdá mi max fps spadly z cca 65 na cca 55. Ale nevím jetsli je to jen shoda náhod, že prostě to sleduju v náročnějších scénách nebo nevim.

Spíš by mě zajímalo, jestli se dají chipset drivery nějak odinstalovat, protože v klasickém odinstalování, jako tomu bylo například u driverů Nvidia chipsetu, zde možnost uninstall není. Nezdá se mi ale že by instalace ovladačů desky mohla nějak hnout s výkonem. Díky za případně komentáře k mojí blbosti atd :)))
xIndian (14)|10.5.2010 12:33
Ahoj,

pokud jsem to správně pochopil, tak jsi nenašel možnost pro odinstalování ve správci programů. Zkus se podívat do správce zařízení (Pravé tlačítko na Tento počítač -> Vlastnosti -> záložka Hardware -> správce zařízení) a tam hledej pravděpodobně v systémových zařízeních, kde už by ti měly jít ovladače odinstalovat.
Georginek (2957)|10.5.2010 15:18
Ve startu by mela jit Asusacka utilita i chipset odinstalovat. Pokud ne, ve spravci to taky nepujde.
Byt Tebou vyzkousel bych znovu nainstalovat aktualni ovladace ze stranek Intelu, nikoliv Asusu.
Melo by se to prepsat.
Rekl bych ze ovladace Intelackeho chipsetu jsou velmi dobre odladene a zatim jsem se nesetkal s tim ze by nejak omezovaly vykon. :notsure
Dash (60)|11.5.2010 08:43
Dobře, děkujiti zi typy. Také jsme se už díval na stránky Intelu a přemýšlel jsem, že je zkusím přeinstalovat napřímo. Ono ty co jsem instaloval měly instalačního průvodce označeného intelem, takže je možné, že jen ASUS převzal originální ovladače od intelu a dál je šíří. Je možné, že ten výkon neomezovaly zrovna ty ovladače a bylo to nečím jiným, to je u Win to nejhorší, jeden krok a člověk musí dopředu vědět, že to může zahejbat 10 000 různejma jinejma věcma :D