reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

voltaz 8800gtx

Putos (33)|10.5.2010 16:13
Nemate nekdo skusenosti s grafickou kartou 8800gtx? Dal jsem se do taktovani, podarilo se mi zatim stabilne taktnout z 570Mhz, 1350Mhz shaderu a 1800Mhz pameti -na--> 680, 1550, 2050, ale dal uz ne, tak jsem chtel skusit jestli by se neudrzela i na vyssich taktech, kdybych ji trochu pridal na voltech ale nechce se mi tam hazet vic, kdyz nevim kolik snese. Pokud by jste nekdo mel nejaky informace kolik vydrzi, tak bych byl vdecny. Aktualne mi to tu ukazuje 1.3V.
Smeli (2302)|10.5.2010 16:16
[quote=Putos;374196]Nemate nekdo skusenosti s grafickou kartou 8800gtx? Dal jsem se do taktovani, podarilo se mi zatim stabilne taktnout z 570Mhz, 1350Mhz shaderu a 1800Mhz pameti -na--> 680, 1550, 2050, ale dal uz ne, tak jsem chtel skusit jestli by se neudrzela i na vyssich taktech, kdybych ji trochu pridal na voltech ale nechce se mi tam hazet vic, kdyz nevim kolik snese. Pokud by jste nekdo mel nejaky informace kolik vydrzi, tak bych byl vdecny. Aktualne mi to tu ukazuje 1.3V.[/quote]

Zkus hledat na zahraničních webech, např. http://www.techpowerup.com a návody k volt-modum. Každopádně doporučuji slušné chlazení, nejlépe vodu.
Putos (33)|10.5.2010 16:20
skousel jsem google, hodilo mi to dost veci z overclock.net, ale tam se prave bavili o volt modech a pod. ale ja netusim co volt mode je, protoze se timto zaobiram teprve chvilicku a porad zjistuju neco noveho. Anglicky sice neco umim, ale kdyz nevim o co jde ani v cestine tak je to trochu slozite :/. Na ten web ale kouknu, snad tam neco najdu. dik za rychlou odpoved.
Smeli (2302)|10.5.2010 16:32
[quote=Putos;374200]skousel jsem google, hodilo mi to dost veci z overclock.net, ale tam se prave bavili o volt modech a pod. ale ja netusim co volt mode je, protoze se timto zaobiram teprve chvilicku a porad zjistuju neco noveho. Anglicky sice neco umim, ale kdyz nevim o co jde ani v cestine tak je to trochu slozite :/. Na ten web ale kouknu, snad tam neco najdu. dik za rychlou odpoved.[/quote]

No, ne každá grafická karta podporuje SW regulaci napětí ať už jde o paměti tak GPU. Takže pokud se ti to nepovede přes nějaký SW (Riva tuner např.) případně editací biosu, budeš odkázaný na HW volt-mod, což většinou znamená spojení jistých míst na PCB karty... Rozhodně by si si o tom měl asi hodně přečíst, případně zůstat tam, kde jsi teď, než riskovat poškození či ztrátu kartu :)
Richmond (8084)|10.5.2010 16:33
Zkus tohle http://www.madshrimps.be/?action=gethowto&number=1&howtopage=188&howtoID=72 - je to sice pro GTS, ale melo by to byt stejne. Hodne zalezi na jadru - A3 bylo asi nejlepsi (Ultra)...

edit: vCore mod viz Snail - softwarove se regulovaly jen "spesl" kousky ;)
Putos (33)|10.5.2010 16:36
primo ve smart doctoru mam moznost posuvnikem zvysit az na 1,45V, tak predpokladam ze by to SW jit melo. Do nejakeho propojovani neceho na graficke karte se rozhodne poustet nebudu, to by dopadlo, kazdopadne diky za vysvetleni volt modu.

PS: koukam ze na ty GTS vytahli 1,4V max, kvuli nejake ochrane kterou asi mela ta karta, ale nepisou tam kolik ma GTS puvodne. Je otazka jestli jsou ty karty na tolik podobny ze muzu verit tomu ze moje vydrzi take 1,4V.

A vubec, pokud tam hodim moc voltu, karta pujde rovnou, nebo bude nestabilni? Ja mam za to ze pujde do kytek rovnou, proto se taky ptam, ale jist si nejsem.
Richmond (8084)|10.5.2010 16:49
GTS ma 1.30v-1.33v podle revize jadra, moje mela tusim 1.33v, A2 jadro, oc edice od vyroby... Neni nic jednodussiho nez ten Asus Smart Doctor zkusit - ale osobne si myslim, ze voltaz nezvedne... Prakticky stejnej (osklivej) software byl i u ty moji, ale nefungoval ani na jinych kartach (640MB, GTX 768MB, Ultra, ruzni vyrobci)
Putos (33)|10.5.2010 17:01
mno vsechno ostatni zveda, tak nevim, ale skouset se mi to prave moc nechce kdyz nevim kolik ta grafika vydrzi a co udela kdyz nevydrzi.