reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WiFi Roaming

|Mio| (1333)|11.5.2010 09:36
Mate nekdo zkusenosti s wifi roamingem?

Na pokryti domu a zahrady jsem pouzil 3 wifi routery se stejnym SSID na 3 ruznych frekvencich, na sitovkach klientu je zapnuty agresivni roaming.

Problem nastava jen s Windows 7 ktery nekdy pri prechodu detekuje jiny vysilac jako novou sit, ale vetsinou ne.

Vsechno to routuje jeden router, ostatni jsou jen bridgnuty porty dohromady.

Resite to nekdo obdobne? Co to udela kdyz dam na wifi stejne MAC adresy ??
|Mio| (1333)|13.5.2010 23:36
Nevite alespon nekdo kde by se daly tyhle informace sehnat? Nejake jine forum a tak podobne?

Nasmerujte me prosim, i strejda Google nejak selhava, vecna studnice vedeni Wiki vyschla, no proste vsude stejne zakladni informace a zkusenosti, ale hloubeji nesel nikdo.
MartyMcFly (222)|17.5.2010 12:18
Zdravím,
Já Roaming řeším v síti (firmách) na platformě MikroTik kde je funkce Mesh, která tohle řeší a je mnohem lépe konfigurovatelná.

Ještě před nasazením MikroTiku jsem používal jednu funkci, která dělala Roaming, ale všechny AP body museli mít stejnou frekvenci a stejné SSID, ale název si už nevzpomenu. Bylo to za dob OvisLinků .. Konfigurovalo se to poměrně dost dobře.

Howk.
|Mio| (1333)|17.5.2010 19:37
Popis mi pls ten overene nastaveni Mesh, tohle je na RB433 Mikrotikach s L4 s R52n.
OS 4.9

Stejnou frekvenci pouzit nechci=nemuzu, sestrelil bych propustnost, je to krmene 100mbit internetem a potrebuju udrzet maximalni propustnost na prijimac.
Vzhlem k rozmisteni by nemeli byt vic jak 2 prijimace na jednom vysilaci.

Mam hozeny porty do bridge, na Mikrotikach neroutuju o to se stara brana, jeden je zivenej skokem na 5GHz, zbyle 2 lankou.
MartyMcFly (222)|17.5.2010 22:27
Zdravím,
Dám ti nějaké odkazy na MESH. Osobně ti o něm moc neřeknu, protože ho nepoužívám. V MikroTiku jsem expert na jiné věci.

Přímo odkaz na MESH:
http://wh.cs.vsb.cz/sps/images/b/b3/Mesh-Mikrotik.pdf

Pokec o Roamingu:
http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=7&t=22033&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Když na internetu budeš hledat najdeš víc věcí, ale právě dokumentace k MESH není až tak moc rozsáhlá. Je to o tom spíš to zkusit a pohrát si s nastavením.

Howk.