reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Zkusili jste už 3D?

husky14 (4214)|14.5.2010 09:29
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Zkusili jste už 3D?

3D se z biografů a PC pomalu přesouvá i k TV technice a první TV nebo BR přehrávače schopné přepočítat obraz do 3D jsou již na trhu. Vyzkoušeli jste tuto technologii, ať už v kině, na PC, nebo přímo v TV? Jak ji hodnotíte? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Honza23 (490)|14.5.2010 10:10
O víkendu jsem si to byl vyzkoušet v EW na Zličíně a mám z toho tak trochu rozporuplné pocity.Ani ne tak jako z toho 3D,to funguje velice dobře,ale z velikosti toho 3D obrazu.Díval jsem se na to asi ze 2m a obrazovka byla velká 46" a prostě mi to připadalo,jako když se dívám na nějaký rámeček.Jestli by k tomu byla potřeba nějaká 56" TV,ale nevím,jestli to pak za ty peníze vůbec stojí.
durib (1141)|14.5.2010 12:54
Videl jsem Shrek 3D (barevne bryle) a nejaky dokument v Dino parku na polarizacnich brylich (nebo tak nejak) -to bylo lepsi. Ty barevne sice fungujou taky, ale kazi to barvy a musim se vice soustredit.
Sommer (384)|14.5.2010 13:09
V kině jsem vyzkoušel několikrát. Brzy mě čeká TV. Určitě je to zajímavá věc, jen kdyby to šlo bez brýlí :D
Richmond (8084)|14.5.2010 14:14
Ano :thumb Sice mi trosku trvalo si zvyknout na "dvojity" zamerovac u par her, ale naastesti se u QL da vypnout a nahradit nVidiackym ;) Hloubka se da nastavit (narozdil od kina) takze ted uz jenom zbyva snizit cenu TN monitoru (FullHD Alienware je za 10k :runaway) nebo vyrobit slusne rychly SPIS ;) (ne, na televizi se opravdu hrat neda, alespon ne QL) leda projektor...
jrx (1880)|14.5.2010 14:57
Zkusil, ale jako konzerva se od toho distancuju. Na filmy se to pro mě nehodí (nekoukám na zběsilosti typu avatar apod., možná občas jen kvůli grafice/efektům spolu s počtením nějakého pěkného CGI making of článku) a tak stejně u her. :slug Holt já nebyl nikdy ovce a mám své zásady/názory, naštěstí mě ale (zatím) nikdo nenutí. Zatím.
Suprak (408)|14.5.2010 16:10
V okolí, kde zahlédnout něco ve 3D není nic, doma také nic nemám. Viděl jsem to na vlastní oči jen jednou, před třemi lety. Co jsem ale slyšel, tak dost lidí z toho rozbolela hlava, když byli na filmu v 3D kině. Nevíte jak je to potom, když nosíte brýle, na kterých máte 4 dioptrie a příjdete do 3D kina s tím, že chcete sledovat film?
Milan Šurkala (160)|14.5.2010 16:21
Jednoduse si das na sve bryle ty jejich bryle. Neni s tim zadny problem, sam ma cca 3,5 dioptrie. V kine jsem na 3D byl asi trikrat, nedavno jsem mel moznost videt i 3D televizi Samsung a s kinem se to neda srovnat. Kino je proti tomu 1D :-D Fakt se mi to hodne libilo, vypada to skvele, ale doma bych to mit nechtel. Takovy nadsenec novych technologii nejsem. Vykucene to maji ale hezky.
tesla15 (15)|14.5.2010 18:20
Třetí den porovnávám Samsung LE 40 C 750 a Panasonic TX-P50VT 20E. Příjem ze Satelita, zařízení REEL 23,5° HDMI rozbočovač. Brýle nejdou mezi ssebou zaměnit.Lidé používající brýle na pozorovací vzdálenost je nutné pro plnou kvalitu použít současně. Na obraz lze se dívat z bližší vzdálenosti. Konkretně Pan 50" ze dvou metrů. Samsung LED trpí stejnými neduhy jako LCD, žel rozmazaní při 3 D ještě zřetelnější....Zajisté některé programy mě zaujmou ( např. koncert, nebývá časově dlouhý ). Nesmím se nechat strhnout změněným barevným tónem. Ten u filmů nebývá stejně nejlepší. Jiná je, kdy fotbalové hříště má změnu barevného tónu. ALE...chlapi se soustřeďují na děj a mám ověřeno, že toho si nějak nevšímají. U Panasoniku přiloženy 1 x brýle, cena téměř 5 000 Kč, Samsung 2 x brýle, náhradní cenu zatím neznám.. Výhodou je u REELu - lze nahrávat 3 D bez ztráty kvality. A pro mne důležité...manželka sledovala italskou architekturu ( ne fotbal ) ke vší spokojenosti. Věřím v budoucnost vysílání, né zítra ale v pozítří. Taktéž, kdy jsem sledoval HDTV před 5 ti roky.
Neregistrovaný (0)|14.5.2010 21:26
3D se bude uchycovat, je to furt dokola. Dilema widescreen/newidescreen a jedna snůška keců vedle druhé a teď všichni paří na wide TV,LCD,PROJEKTORU. V obchodech jsou k dostaní TV, co umí přeměnit pomocí brýlí 2d do 3d, ale není to úplně to nej. 3d. Lidé s epilesií nemohou 3D technologie využívat, ale je jich poměrně málo, a tak můžeme očekávat do 2015 3D standardem. K úhlopříčkám dnešních komerčních televizorů se raději nevyjadřovat..tak to vypadá, když jsou evropané zvyklí mít obýváky jako toalety, aneb 42 pro Evropu a 65 pro Usa. Myslím, že se teď začne přecházet přes 16:9 k 21:9 a vyšším rozlišením, a taky očekávám, že na tu TV začne ším dál více lidí srát a budou k tomu přistupovat jako k displeji k pc. A taky doufám, že v době home theater budou něco dělat s hlukem a spotřebou projekce, protože bez toho se masového nasazení nedočkáme.
Neregistrovaný (0)|14.5.2010 21:54
Počkám si radši na kvalitní 3D brýle, něco na způsob http://www.headplaygaming.com/3d/3d-headucation.html
thomas.007 (43)|14.5.2010 22:42
Jo, několikrát Imax v kině. Doma Shrek 3D s barevnými brýlemi a zkusil jsem i ukázku na youtube Matrix 3D (Pulfrich vyloupl jsem jedno sklíčko ze slunečních brýlí :D ). NVidia 3D jsem ještě neměl možnost vyzkoušet.
U mě zatím Imax v kině vede :thumb
xmarek (1676)|15.5.2010 10:16
Ne a ani mě to nijak neláká. Zajímavější je pro mě v pořadí druhá věc, která byla prezentována s letošním 3D boomem a to eBook čtečky. ;)
r34ktor (7477)|15.5.2010 16:51
Pokud má někdo zájem vidět luxusní 3D v akci, doporučuji navštívit showroom Panasonic v Praze.

Můj dojem z nových 3D Full-HD NeoPDP plazmem byl vynikající. Ovšem masovějšímu rozšíření zatím brání cena a nedostatek vhodných filmů, respektive vysílacích kanálů.
czhunter (775)|15.5.2010 16:58
Na některý typy filmů je to fajn (třeba Avatar vypadal skvěle), ale já se stejně většinou dívám na anime, jehož pointou je, že je placatý, tak na co 3D? :D
kevin00 (10238)|15.5.2010 19:23
Ne, ani ani mě to nijak neláká.
bandolier.wz (105)|15.5.2010 20:15
mne to zatim neláká, jeste nedavno jsem poustel .avíčka na 75cm crt tv(loni chcipla)
ted jsem na větvi z .mkv na 40¨lcd tv
uvidim kam se 3d vyvine,kazdopadne novou telku kvuli tomu kupovat nebudu
treba az odejde do vecnych lovist moje soucasna lcd tv(snad vydrzi 5,10let) tak se uvidi co bude na trhu
Deee-aN (3834)|15.5.2010 21:45
[quote=Honza23;375147]..ale z velikosti toho 3D obrazu.Díval jsem se na to asi ze 2m a obrazovka byla velká 46" a prostě mi to připadalo,jako když se dívám na nějaký rámeček.[/quote]
Souhlas. Na 3D si už v kině nekupuju lístky někam doprostřed nebo výš, ale 4. až 5. řadu. Pak už to docela vyplní pozorovací úhel (nebo jak bych to nazval).
Neregistrovaný (0)|16.5.2010 20:35
už mockrát sem byl ve 3D kině, taky jsem měl doma Nvidia 3D vision ale všude byl velký ghosting tak sem ten 3D vision kit vrátil.... dokud nebude 3D bez ghostingu nemá u mě žádný význam, ostatně kdo by se chtěl dívat na dvojté objekty (černá kostka na bílé ploše)?
athens (724)|16.5.2010 21:42
Na televizi novou nemám (stávající Samsung 101 cm mi stačí] a zas takový šílenec nejsem abych dal (podle mě) tolik peněz za lístek do kina kvůli 3D.:notsure
EditorPO (2819)|17.5.2010 11:43
3D mi vôbec nechýba a AVATAR sa mi páčil aj v 2D.
Vyskúšal som si 3D LCD TV. Zápory? Skúste si pri tom ľahnúť, alebo aspoň nakloniť hlavu na stranu. Obraz stmavneaž do čiernej.. Taktiež pri pohľade z väčšieho uhla sa menia farby. 3D obraz je tvorený ako keby v telke.
3D plazma týmto neduhom vraj netrpí a obraz vystupuje pred telku. Ale plazmu som ešte neskúšal, tak to nemám overené.
tesla15 (15)|17.5.2010 15:38
Vyzkoušel jsem na PLAZMĚ 50" pohled " v leže ". Obraz utrpí neznatelně. U LCD MUSÍ dojít k velké ztrátě kvality byť by bylo jakékoliv. Při denním světle ( samozřejmě i při jakémkoliv jiném světle ) dochází k blikání v obraze, nutno brýle ze strany zastínit. Koneckonců, v kině se díváme též bez přítomnosti jiných světelných zdrojů. Příjemný zážitek, zatím nikdo nehanil...50" se mi jeví opravdu malá. M.D.
krystof007 (1)|17.5.2010 19:35
Na 3D do kina chodím standartně, je to pro mě daleko lepší zážitek. také mám doma 3D Vision a hry už vybírám podle toho. Pokud nemá podporu, tak nekupuji. myslím, že to je opravdu nový trend. Jinak mám 5.5 dioptrie. Do kina nosím čočky, doma hraju i s brýlemi a není problém. Ani s bolením hlavy, ani s brýlemi.
ICEBOSS (3435)|30.8.2010 23:30
Platno na avatar ve spalicku mi prislo na 3D maly. u televize jsem o tom naprosto neuvazoval. Mozna jednou u PC, kde sedim precejen bliz.