reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pruhy při přehrávání videa

Nikenies (10)|16.5.2010 17:19
Dobrý den, omlouvám se pokud se můj problém zde již řešil, ale nikde jsem o něm zatím nečetl. Při přehrávání jakýchkoliv video souborů (i youtube) mi přes obrazovku přebíhají jakési pruhy. Není to tak hrozné, ale přece jenom to kazí dojem z dívání. Používám GOM Player a tam se to projevuje nejvíce. Děkuji za jakoukoliv radu.
Georginek (2957)|16.5.2010 17:31
Dela ti to i kdyz koukas normalne na film v celoobrazovkovym rezimu? :)

PS: Definuj jak pruhy vypadaji.....
r34ktor (7477)|16.5.2010 17:32
Při identifikaci problému by pomohl screenshot a foto obrazovky.
Georginek (2957)|16.5.2010 17:33
Mam takove tuseni ze to bude VS. A to na screenshotu neni videt :D
r34ktor (7477)|16.5.2010 17:35
Právě proto chci screenshot i foto. Z nich lze usoudit mnohé. ;)
Nikenies (10)|16.5.2010 19:31
Jsou to takové průhledné pruhy. Nejdou zachytit, i když obraz pausnu a vyfotím. Je to jen takové komíhání jakoby, podélné, i v celoobrazovém režimu. Mohlo by to nějak souviset s vertikální synchronizací?
StD (1963)|16.5.2010 19:40
[quote=Nikenies;375690]Jsou to takové průhledné pruhy. Nejdou zachytit, i když obraz pausnu a vyfotím. Je to jen takové komíhání jakoby, podélné, i v celoobrazovém režimu. Mohlo by to nějak souviset s vertikální synchronizací?[/quote]
Tak tomu se říká moaré a souviset to může se vším možným, ovšem to by jsi musel nejprve důkladně popsat situaci v PC - hardwarovou i SW (ovladače, nastavení). Dělá to jenom v tom jednom playeru nebo i v jiných, zvláště těch "Stand-alone" jako MPC, VLC apod.? Jaký máš nastaven system zobrazení videa? Overlay (překrývání) nebo VMR, jiný?

Jako příklad ti mohu uvést případ, kdy jsem 14 dnů dost pracně hledal příčinu moaré v overlayi z TVkarty (fialové a zelené statické proužky jen v šedé a jen na některých kanálech) - nakonec zjištěna příčina v blízko umístěném a zapnutém subwooferu... Je to pracné a ta chyba se ze screenu těžko snímá, ještě hůře hledá příčina.
r34ktor (7477)|16.5.2010 20:03
Posouvají se pruhy nějak po obrazovce, nebo jsou statické?
StD (1963)|16.5.2010 20:11
[quote=r34ktor;375700]Posouvají se pruhy nějak po obrazovce, nebo jsou statické?[/quote]
Jen tě upřesním - pohyblivé by ukazovaly na vnitřní elektromagnetické rušení (nefunkční PFC zdroje, vypnuté Spread Spectrum, harmonické vlnění od HDD apod.), statické jsou buďto od vnějšího zdroje (napájecí zdroje připojených periferií nebo smyčky - propojení signálů proti zemi - u audia jako brum) nebo ovladačů GK a jejího nastavení. Nejčastěji. Ale zatím to vše jsou jen akademické dohady bez znalosti reálií.
john (877)|16.5.2010 23:04
jako prvni vec bych v BIOSu nastavil spread spectrum na enabled, zda dojde k nejake zmene...
Nikenies (10)|16.5.2010 23:07
Pruhy se pohybují, vždy vodorovně přes obrazovku. Dělají mi to všechny přehrávače, i youtube. Mám notebook ASUS, procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5850 2,16 Ghz. Paměť (RAM) 3 GB, 32 bitový operační systém. Víc vám asi neřeknu, jelikož se v tom moc nevyznám a tohle je vše, co jsem našel. :-) Každopádně jsem problém s pruhy nikdy neměl, ovšem poté, co můj notebook napadl vir, musel být formátován a pak, když jsem jej dostal zpět, tam byl právě problém s pruhy. Windows by měl být ovšem znovu správně celý nainstalován.
john (877)|16.5.2010 23:33
jen upresneni, pruhy jsou na "obrazovce" / externi zobrazovadlo, napr. TV / nebo na displayi NB?
Nikenies (10)|17.5.2010 10:35
Řekl bych, že na displayi notebooku.
Nikenies (10)|17.5.2010 14:31
jen technická otázka: jak se dostanu do biosu? :-)
john (877)|17.5.2010 16:58
[quote=Nikenies;375757]Řekl bych, že na displayi notebooku.[/quote]
srry, nebylo to 100% jasne....
jak se dostanes do BIOSu tveho NB nevim, vetsinou to byva F2 pri startu, ale co ja vim, jak to mas...
koukam, ze mas 3GB RAM, nake zvlastni cislo... / 1x1GB + 1x2GB, upgrade RAM? /
zkus vytahnout RAMky, lehce ocistit konektory RAM a zkusit to nadvakrat, pokazde s jinou RAM...
je to jen nastrel, ale tondlentoc bych urcite zkusil+samozrejme spread spectrum enabled/disabled, zda dojde vubec k nejake zmene.......
edited: jeste ted me napadlo, je to stejne pri provozu na nabijecce a pouze baterce?
Nikenies (10)|17.5.2010 17:52
Pokusím se, co půjde...je to stejné v obou případech (nabíječka i bez).
16cmfan (2153)|17.5.2010 19:04
john - neviem, čo má RAM spoločné s nezachytiteľnými pruhmi na display NB...
StD (1963)|17.5.2010 19:10
[quote=16cmfan;375892]john - neviem, čo má RAM spoločné s nezachytiteľnými pruhmi na display NB...[/quote]
Tak, tak - já bych začal kontrolou nastavení BIOSu a potom hurá na ovladače grafiky. Bůh ví, co mu tam při tom reinstallu nastavili, jestli vůbec něco nastavovali.
john (877)|17.5.2010 21:01
[quote=16cmfan;375892]john - neviem, čo má RAM spoločné s nezachytiteľnými pruhmi na display NB...[/quote]
rika ti neco zmena kapacity v konektorech slotxRAM? / ma tam 3GB RAM, tj. nestandard a NB byl otevren a upgradovan.... /
ja uz se setkal s tim, ze se do konektoru dostal ten "spravny mastny kour z cigaret" a delalo to bordel... / stacilo otrit konektory "svedskou uterkou"... / ale bylo to moare u TV karty /...
taky jsem psal, ze je to jen nastrel, vyzkousime, uvidime..., co chces vice...
16cmfan (2153)|17.5.2010 21:05
[quote=john;375931]rika ti neco zmena kapacity v konektorech slotxRAM? / ma tam 3GB RAM, tj. nestandard a NB byl otevren a upgradovan.... /
ja uz se setkal s tim, ze se do konektoru dostal ten "spravny mastny kour z cigaret" a delalo to bordel... / stacilo otrit konektory "svedskou uterkou"... / ale bylo to moare u TV karty /...
taky jsem psal, ze je to jen nastrel, vyzkousime, uvidime..., co chces vice...[/quote]

Určite by sa to neprejavovalo len pri prehrávaní videa a poškodenie/znečistenie RAM slotov alebo samotných ramiek, by malo určite večšie a negatívne dôsledky na celkovú stabilitu NB.
john (877)|17.5.2010 21:06
[quote=StD;375897]Tak, tak - já bych začal kontrolou nastavení BIOSu a potom hurá na ovladače grafiky. Bůh ví, co mu tam při tom reinstallu nastavili, jestli vůbec něco nastavovali.[/quote]
vse kolem ano, ale ovladace grafiky mi na tento problem teda zrovna nesedi....
ale to je vsem o dohadech, majitel at experimentuje, nake pobidky dostal, je to jen na nem....
john (877)|17.5.2010 21:14
[quote=16cmfan;375934]Určite by sa to neprejavovalo len pri prehrávaní videa a poškodenie/znečistenie RAM slotov alebo samotných ramiek, by malo určite večšie a negatívne dôsledky na celkovú stabilitu NB.[/quote]
kdyz myslis..., me od moare na starem PC / tehda novem / nejvice pomohlo ocisteni kontaktu PCI TV karty + pametovych slotu+RAM... / zmena spread spectra na enabled mirne pomohla, ale problem byl stale viditelny / a dal jsem si s tim teda docela dost prace..... / TV kartu jsem mel dokonce zabalenou v Al a prizemnenou..../

stabilita: nene, to uz je pamet, ci kontakt tezce na hranici pouzitelnosti, pamet ma docela slusny Hz zahul a libovolna "neviditelna" spina se muze tezce projevit v ramci sily kdovi ktere harmonicke....
Jandaskunk (2330)|17.5.2010 21:16
[quote=john;375931]ma tam 3GB RAM, tj. nestandard a NB byl otevren a upgradovan....[/quote]

Mě to připadá jako častej standart, viz např. zde a mnoho jiných NB
john (877)|17.5.2010 21:21
[quote=Jandaskunk;375944]Mě to připadá jako častej standart, viz např. zde a mnoho jiných NB[/quote]
necet jsem tvuj odkaz / za chvili na nej vlezu, at jsem chytrejsi /, ale pokud je tomu tak, se samo omlouvam za mystifikaci
edited: dik za upozorneni, to by me ani ve snu nenapadlo.....
StD (1963)|17.5.2010 21:29
[quote=john;375936]vse kolem ano, ale ovladace grafiky mi na tento problem teda zrovna nesedi....
ale to je vsem o dohadech, majitel at experimentuje, nake pobidky dostal, je to jen na nem....[/quote]
No to by jsi se možná divil, jaký má vliv vzájemné nastavení režimů Direct3D/OpenGL (teď mluvím o ATI, GF mi nesmí do domu...), ale nemá cenu se akademicky přít o něčem, kam tazateli do stroje nevidíme...
john (877)|17.5.2010 22:09
[quote=StD;375948]No to by jsi se možná divil, jaký má vliv vzájemné nastavení režimů Direct3D/OpenGL (teď mluvím o ATI, GF mi nesmí do domu...), ale nemá cenu se akademicky přít o něčem, kam tazateli do stroje nevidíme...[/quote]
to vis, ze jsem se za ty "ruzne" roky divil, a neustale se divim...., ale at dotycny napise co vyzkousel a jak dopad....

verim tomu, ze mit jeho HW par lidi ve vlastnich prackach, tak se reseni najde....
Nikenies (10)|30.5.2010 23:52
Tak jsem zkoušel vaše rady...zdá se, že je vše při starém, ovšem spread spectrum jsem v biosu nikde neviděl, tak možná to by mohlo ještě pomoct, kdybych tuto funkci našel. Všimnul jsem si ale, že pruhy jsou při přehrávání jen v celoobrazovém režimu.....??
Georginek (2957)|31.5.2010 00:14
Prosim Te, ja bych se jeste rad zeptal, od kdy si tyto "pruhy zacal vidat"...... od nejake reinstalace ci od koupeni ntbk?

PS: Pri prehravani videa v celoobrazovkovem rezimu, napr. filmu ty pruhy asi nejsou ze???? Rekneme prehravac VLC ci standartne WMP......

PPS: Pokud je to napriklad viditelne v prehravani videa v YOUTUBE, tak mi prosimte napis, pokud ty pruhy pri prehravani videa v Youtube vidis pouze na casti, kde je video a nevidis je na casti kdyz je text. Pokud bys to mel na Fullscreenu, to neresim, to je naprosto normalni. VS bohuzel nefunguje na 2D grafice, ja sam sem resil ten samy problem pri prechodu ze 17 na 24ku.......

Edit: Rad bych se jeste zeptal, jestli se Ti to stalo jen tak z niceho nic, nebo zda-li si koupil novy monitor pripadne si byl ukazkovy pripad prechodu z CRT na LCD??????
Nikenies (10)|31.5.2010 10:55
Při koupi notebooku bylo vše ok, později se mi ale zaviroval a musel být formátován a poté, co mi jej "opravář" vrátil znovu funkční, se začaly pruhy objevovat. Pruhy jsou při přehrávání jakéhokoliv videa v jakémkoliv přehrávači, pouze v celoobrazovém režimu a např. na youtube to je právě jen na části, kde je video. Nikdy jindy jsem si těch pruhů nevšiml, než při přehrávání videí a vždycky, když se to snažím zachytit a video "pauznu" v té chvíli, jak tam pruh je, celé se to jakoby opět zahladí a při pauze nejde nic vidět.
Georginek (2957)|31.5.2010 20:41
Tak je to jasny. Je to vertikalni synchronizace. Je to zcela normalni jev. Avsak pokud to dela i u videii v celoobrazovkovym rezimu jako treba u filmu, je to zalezitost pouziti spravnych kodeku a jejich nastaveni. V tomhle se moc nevyznam, na to jsou tu jini experti....
Connavar (0)|25.10.2010 10:08
Zdravím. Tak jsem narazil přesně na stejný problém což jsou ty "Neviditelné" horizontální pruhy ve videu (objevují se i při fullscreanu a objevují se hlavně při rychlých scénách jako jsou honičky a i 2 najednou). Začali se objevovat po tom co jsem reinstaloval win 7 a nainstaloval nové ovladače na grafiku Nvidia GeForce 310M. Nicméně staré ovladače nechci (ani nevím kde bych je ted sehnal) protože s těmito mám 2násobné FPS ve hrách atd. Tyto pruhy se mi objevují ve všech přehrávačích a to včetně VLC který má codeky vlastní (a ve kterém to před reinstalací běželo v pohodě). Takže vás tímto prosím o radu jestli nevíte a neporadili byste mi co stím.
Devouver (304)|31.10.2010 23:15
No říká se že problém se vyřeší vždy tou nejabsurdnější věcí, u mě to zatím fungovalo.
Já bych zkusol zvýšit obnovovací frekvenci u monitoru. Občas mi Wndowsy dělaj že samy nastavej nízkou obnovovací frekvenci a pak vidím takové pruhy, jakoby obrazovka blikala. Já bych to zkusil za to nic nedáte.
Richmond (8084)|1.11.2010 01:51
Zkusil bych nastavit vlastní rozlišení v nV panelu, nastavit manuální obnovovací frekvenci a dole např. místo rovných 60.000Hz nastavit 60.001Hz. Tohle jeden čas pomáhalo (tuším od ovladačů 189-19x, problém byl v nízkém pixel clocku zejména u monitorů nepodporujících DDCI, např. místo 146.250MHz bylo nastavené 145.294 a ačkoliv by tenhle rozdíl neměl být k postřehnutí tak byl tearing efekt viditelný na první pohled), teď u 200.xx to zas běží ok i na automatiku (místo 146.250 u mě nastavuje trochu více, viz. screenshot). Případně ještě nastavit "převzorkování" obrazu pokud je monitor připojen analogovým kabelem...
tomas51 (10)|24.12.2010 15:49
nazdarek asi mam stejny problem,vsechny ovladace i adobeflash mam nejnovejsi,ale stale se zobrazuje v horni casti videa zeleny pruh,muzete mi prosim poradit jak to vyresit,diky moc
http://img28.imageshack.us/i/pruhv.jpg/
asus VX6
tomas51 (10)|28.12.2010 08:55
halo lidi,utekli vam tlacitka??????????????,
Georginek (2957)|28.12.2010 09:33
Stejny problem urcite nemas, je to samozrejme uplne neco jinyho. Zkousel si vice prehravacu? Ja to vidim na kodeky. (reinstall)
tomas51 (10)|29.12.2010 09:52
nejsi sam co uz mi rekl ze to budou kodeky,ale ja uz vymenil spoustu kodeku,navic moc nechapu proc by to kodeky meli resit,prece i kdyz mam cisty system a kodeky zadne nainstalovane nejsou,prehravani flash videa na webu by fungovat meli,tak proc kodeky?
Jandaskunk (2330)|29.12.2010 12:38
Kodeky dokážou udělat pěknej bordel v systému. Zvláště pak codec packy... Na Flash videa na netu ti stačí Flash player do prohlížeče a na všechny běžný videa pak třeba player s vlastními kodeky (např. VLC). Osobně bych odinstaloval všechny codec packy, pak se zbavil zbytků pomocí CCleaner (jak "čistič", tak "registry" - tam musíš opakovaně, dokud nezbyde ani jeden problém a doporučuju ty registry před každým čištěním zálohovat - možnost zálohovat ti to nabídne, tak dáš "ano" a uložíš kam chceš)
tomas51 (10)|30.12.2010 16:47
takze W7 jsem mel nainstalovane od prodejce,stejne jsem chtel udelat reinstal,takze reinstal jsem udelal,nahodil nejaktualnejsi ovladace grafik a samozdrejmne neinstaloval jsem zadne kodeky,jak sem vlezl na web nahodil jsem adobe flash plugin a problem stale trva....
Jandaskunk (2330)|30.12.2010 16:51
Jedná se o notebook že? Ty ovladače jsi instaloval od výrobce notebooku nebo od výrobce grafik? Doporučoval bych nejnovější přímo na ten notebook (od výrobce notebooku).
kevin00 (10238)|30.12.2010 16:59
Nechápu, proč to řešíš na dvou místech v rámci jednoho fóra ... tady neplatí, že čím víc threadů, tím víc adidas :rolleyes:
tomas51 (10)|30.12.2010 17:43