reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jakou TV kartu?

okleger (83)|17.3.2007 14:37
Zdravím. Nevím kam jsem měl tento příspěvek zařadit, tak jsem ho přilepil sem:-). Potřeboval bych poradit, jakou TV kartu bych rozdýchal na Celeronu 1300MHz, 192MB RAM a jenom 4MB integrované grafické karty, nejradši do slotu PCi. Nejspíše určitě pojede jenom analogový tuner a dálkové ovládání by taky bylo vhodný. Nemáte někdo zkušenosti?? Poraďte prosím nějaké typy na TV karty...
ICEBOSS (3435)|17.3.2007 15:16
cau. kup si nejakyho hybridniho leadteka... a prikup si operacni pamet... na 192MB se neda pracovat.
Ivo Mašek (507)|17.3.2007 19:52
Ty by jsi mu dal, člověče. Hybridní leadtek vyžaduje minimálně CPU_P4-1,8GHz, idealně 2,4GHz. Hybridy jsou nenažraný potvůrky.
Od Leadteka analogový tuner WinFast TV2000XP Global (min. CPU_P3-600MHz), nebo Experta (to už je ale výběhový model).
Nebo starý, ale oprvdu dobrý, tuner GENIUS Video Wonder III PRO (min. CPU_P3-300MHz / pro sledování stačí pouze 100Mhz!!) Ale lze ho sehnat pouze v bazaru, a i tam těžko.
Shrnuto: tunery pro digital jsou "žrouti", na ten procesor jedině něco analogového.
Jo, abych nezapoměl. Na toho Leadteka minimálně DirectX_8.1
PJMODOS (13)|17.3.2007 20:14
Neni pravda, to ze pisou u ty karty ve specifikacich tyhle kecy je uplne jedno, ty dvb-t karty v podstate dumpujou mpeg2 stream takze tomu staci skoro cokoli co prehraje dvd. Navic mame digi karty s hw dekoderem kterym je uplne jedno na cem bezi (Airstar1).
Kazdopadne pokud de o digi tak Airstara asi nakyho, pokud analog tak napr Leadtek 2000XP docela ujde. Jinak jakysi Genius Video Wonder Pro ma Czech Computer, v dobe psani dokonce skladem, ale nevim jeslti je to tentyz model, neznam.
Ivo Mašek (507)|17.3.2007 20:21
No úplně jedno to není. Ať si tazatel koupí dle vašich rad. Jen budu zvědavý, jak se pohrnete k dalším jeho dotazům, které nutně vyvstanou.:)
Ten Genius je tento:
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
Ten už se řadu let nevyrábí a je i těžko k sehnání v bazaru. je to jeden z nejlepších tunerů své doby.
pokud ho může sehnat - vřele doporučuji.
PJMODOS (13)|17.3.2007 20:34
Uplne jedno v ramci danych parametru, je jasne ze P100 to ten obraz nebude stihat ani zobrazit, ale nemelo by to byt radove narocnejsi nez analog (u te hw karty). U hw karty je sice problem, ze kdyz se zmeni format z mpeg2 na mpeg4 tak ji muze vyhodit do kose, ale to bude u analogu stejne ;)
Ivo Mašek (507)|17.3.2007 20:40
Ano, to je pravda. No a s tím formátem - no to holt je riziko. Tady právě potom hodně záleží na znalostech uživatele.
Proto já mám ve zvyku doporučovat "jistotu", protože to pak mám na krku a uživatele na svědomí.