reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Update bios

zzuzu22 (131)|17.5.2010 00:45
Ahoj,

opět přicházím s dalším problémem. Kdyby pro pohromu byl jiný název, bylo by tam moje jméno. :D

Udělala jsem tu největší blbost, co jsem udělat mohla a flashovala bios na novější verzi.

Mám základní desku Asus P5NSLI. Zkoušela jsem resetnout CMOS i pomocí baterie i pomocí jumperů a nic. Post nenaběhne. Na obrazovce se nic neukáže. Klávesnice a myš svítí, u toweru svítí kromě světla, že je zapnutý i neustále červené světlo (načítání). Také jsem zkusila vložit instalační CD pro ZK a také nic.

Myslíte, že se dá ještě zachránit nebo se mám u poohlednout po nové? Je to necelé 4 roky stará ZK.

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

A ano, vím, že jsem vůl.
kevin00 (10238)|17.5.2010 01:54
Pokud vložíš CD dodané k MB a zapneš PC, měla MB detekovat CD v mechanice a automaticky BIOS obnovit. Pokud to nefunguje, zkus vytvořit Recovery CD a pokus opakuj s tímto CD. Myslím, že je potřeba PATA CD/DVD mechaniky, se SATA mechanikou obnovu BIOSu nelze provést.
johny__g (6387)|17.5.2010 08:33
A jak jsi ten BIOS vlastně flashovala, jaký jsi tam dala a jak to proběhlo? Flash BIOSu se nepodělá jen tak, pokud se dělá správně.
zzuzu22 (131)|17.5.2010 13:20
Johny, přes Asus Update Utility.

Kevine, zkoušela jsem to a nic. Vypadá to, že se asi budu muset poohlédnout po nové, co? Otázka je, jestli to opravdu po výměně bude šlapat...