reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pískání notebooku po startu při napájení ze sítě

aquaris (71)|17.5.2010 06:58
Mám už tři roky notebook Fujitsu siemens v3205, který byl vždy spolehlivý - používám ho celou dobu prakticky denně.

Najednou, bez zjevné příčiny začal po startu pískat / syčet. Je to hodně vysoký nestabilní bzučivý zvuk, který kolísá v závislosti na aktivitě. Pokud odpojím adaptér, okamžitě to utichne, při opětovném zapojení se pískání vrátí.

Když je PC zapojen do sítě déle, pískání po čase odezní.

Prosím poraďte mi čím to je, co mám očekávat a co dělat.
johny__g (6387)|17.5.2010 08:25
Nějaká cívka v napájecí části? Co čekat nevím, ale "opravit" by to šlo jedině pokud bys notebook rozebral, identifikoval zdroj zvuku (součástku) a fixoval ji třeba silikonem, tavnou pistolí. Jestli by to vůbec šlo, tohle se běžně používá u ATX zdrojů, nevím jak v notebooku.
xmarek (1676)|17.5.2010 10:00
Asi to nevyřeší váš problém, ale na internetu jsou stovky nešťastníků, kteří se potýkají s podobným problémem. http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=8 Jednu dobu to byl celkem běžný problém u některých značek. :cry
aquaris (71)|20.5.2010 12:43
Nevím, jestli jde o stejný problém, protože tento notebook byl celou dobu úplně v pořádku. Při dobíjení i jindy.

Píská JENOM když je zapnutý. Když se baterie dobíjí a je vypnutý, tak není slyšet nic.

Nepomůže ani když napřed dobiji baterii ze sítě a potom teprve notebook zapnu. Při zapnutí opravdu intenzivně a nahlas píská a ztiší se to (nezmizí úplně) až po nějaké době. Stav baterie je celou dobu 100%

[quote=johny__g;375746]Nějaká cívka v napájecí části? Co čekat nevím, ale "opravit" by to šlo jedině pokud bys notebook rozebral, identifikoval zdroj zvuku (součástku) a fixoval ji třeba silikonem, tavnou pistolí. Jestli by to vůbec šlo, tohle se běžně používá u ATX zdrojů, nevím jak v notebooku.[/quote]

Uvažuji to rozebrat podle rady, ale moc se na to necítím. Nevěděl mohl by mi někdo potvrdit, zda to je u notebooku možné takto řešit?

Já z těch různých fór opravdu nevím, jestli vůbec jde o stejnou závadu.
xmarek (1676)|20.5.2010 14:57
[quote=aquaris;376483]Uvažuji to rozebrat podle rady, ale moc se na to necítím. Nevěděl mohl by mi někdo potvrdit, zda to je u notebooku možné takto řešit?[/quote]Osobně Vám to moc nedoporučuji. Pokud opravdu nevíte nic o zdroji pískání, tak v tom lepším případě to dopadne jako rozborka/zborka. Raději bych se obrátil s radou na autorizovaný servis nebo na nějaký servis notebooků, kde jsou pro tyto případy daleko lépe vybaveni a maji mnohdy i potřebné know-how. ;)
aquaris (71)|3.11.2011 23:55
Jen pro úplnost, nakonec se ukázalo, že chyba byla v adaptéru. A to přes to, že i "profíci" v servisu tvrdili, že to je závada na desce, kterou nemá cenu opravovat.

Takže kdo budete mít podobný problém, zkuste napřed jiný adaptér. Držím palce.