reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zachovani pomeru stran u 20" sirokouhleho LCD

Satiriasis (6)|11.7.2006 11:11
Dobrý den,chci se zeptat, jak je to s tím zachováním poměru stran u 20" LCD.. Moc se mi libi FSC S20-1W,který jste také recenzovali,ale psali jste v recenzi, že nejde zachovat poměr stran.. Tak teď opravdu nevím... Rád koukám na filmy,ale i hraji strategie, to si neumi udělat třeba ovladače grafických karet?? Je to opravdu skoda, monitor je to skvělý... Případně jaký byste si vybrali monitor tak do 13-14000kč vč DPH? Ale aby mel kvalitní displey, dobrou odezvu,jelikož rad si zahraju i kvalitní rychlý 3D hry, ale na rozmazavání už jsem zvyklej z mého 4roky strarého panelu, ale chtěl bych se toho co nejvíc zbavit... Dik moc za každou radu
Pavel Kovač (374)|11.7.2006 12:35
Zalezi jakou mate grafickou kartu. Pokud je to nVidia, tak neni problem zaskrtnou policko pro zachovani pomeru stran a je vystarano. U karet ATI sice tato polozka take oexistuje, ale nefunguje spolehlive. V tomto ohledu by mela ATI trosku zapracovat.
PetrPR (11)|11.7.2006 14:28
Ja nemam problem, na Matroxu jsem musel pomoci nejakeho sw doplnit rozliseni 1680 x 1050 a ted uz to zobrazuje normalne. Predtim to neroztahoval, jen nevyuzil celou plochu.
Satiriasis (6)|15.7.2006 15:07
Mam prave jeste statarickou ATI Radeon 9800Pro... Takze v mem pripade bude lepsi si poridit monitor,ktery zachovani pomeru stran umoznuje ze? Jinak myslite ze ma smysl investovat do Samsung 215TW?? Zda se mi jako hodne povedeny monitor od Samsungu, jen kdyby byl o neco levnejsi... Premyslel jsem nad Phylipsem,ale ten se mi vubec nelibi a pak Belia,ktera ma zase docela spatnou odezvu,tak nevim.. Na monitoru se moc setrit asi nevyplati....
Pavel Kovač (374)|15.7.2006 16:00
Presne tak, na monitoru bych nesetril. Je to jedna z mala veci co v PC vydrzeji dele nez rok :-)
Jinak Belinea (pokud mate na mysli 102035W) ma Prem.MVA panel a Samsung ma S-PVA coz je daleko lepsi na barevne podani a pozorovaci uhly.
Satiriasis (6)|16.7.2006 21:09
To vim... Ale jestli je to v praxi vubec vyuzitelny a poznatelny, zvlast pro lamu jako ja... Rozhodne chci nejaky 20"sirokouhly LCD,ale bojim se toho zachovani pomeru stran, protoze malo kterej to umi a ty co to umi jsou zase drazsi a to uz se dostavam k 16000kc za ktery se da jiz koupit i ten 21" Samsung... Ale asi 16000 dohromady nedam,tak se rozhoduji u tech levnejsich... No nakonec si asi necham muj staricky LCD, protoze vyber v dnesni dobe u tech sirokouhlych monitoru moc velky zas tak neni... Jaky monitor byste doporucil vy? Rekneme z techto: Philips 200W6CS, LG L2000 C-BF,LG L203WT-BF, BELINEA 102030W , pripadne nejaky jiny... Zajimavy jsou ty LG,ale nevim o nich prakticky nic. Rozhodne uz nechci LCD s TN a filmem...
Ivos (16)|16.7.2006 22:23
K tomu LG 2000C-BF, tak tenhle neni sirouhlac,ale 4:3. Ma pry i o neco slabsi odezvu.
Pavel Kovač (374)|17.7.2006 09:58
[QUOTE=Satiriasis]To vim... Ale jestli je to v praxi vubec vyuzitelny a poznatelny, zvlast pro lamu jako ja... [/QUOTE]

Pokud na tom monitoru budete hrat hry, tak rozdil nepocitite. Pokud vsak chcete trosku upravovat fotky, editovat video apod.. Doporucuji radeji nejaky S-PVA popr. S-IPS panel. Barvy jsou opravdu o poznani lepsi.

[QUOTE=Satiriasis]Rozhodne chci nejaky 20"sirokouhly LCD,ale bojim se toho zachovani pomeru stran, protoze malo kterej to umi a ty co to umi jsou zase drazsi a to uz se dostavam k 16000kc za ktery se da jiz koupit i ten 21" Samsung... Ale asi 16000 dohromady nedam,tak se rozhoduji u tech levnejsich... No nakonec si asi necham muj staricky LCD, protoze vyber v dnesni dobe u tech sirokouhlych monitoru moc velky zas tak neni... Jaky monitor byste doporucil vy? Rekneme z techto: Philips 200W6CS, LG L2000 C-BF,LG L203WT-BF, BELINEA 102030W , pripadne nejaky jiny... Zajimavy jsou ty LG,ale nevim o nich prakticky nic. Rozhodne uz nechci LCD s TN a filmem...[/QUOTE]
LG L203WT je TN!
LG L2000 C je zase (jak uz psal Ivos) s pomerem 4:3. To si myslim ze neni spatne pro klasickou praci. Pro filmy se to sice moc nehodi, ale rozliseni 1600x1200 je vetsi nez 1680x1050.
U Philipsu se mi nelibilo zpracovani (plasty). Jinak panel jako takovy az tak spatny neni, ale myslim ze o neco lepsi je Belinea 102035W.
Satiriasis (6)|17.7.2006 11:13
[QUOTE=Pavel Kovač]Pokud na tom monitoru budete hrat hry, tak rozdil nepocitite. Pokud vsak chcete trosku upravovat fotky, editovat video apod.. Doporucuji radeji nejaky S-PVA popr. S-IPS panel. Barvy jsou opravdu o poznani lepsi.


LG L203WT je TN!
LG L2000 C je zase (jak uz psal Ivos) s pomerem 4:3. To si myslim ze neni spatne pro klasickou praci. Pro filmy se to sice moc nehodi, ale rozliseni 1600x1200 je vetsi nez 1680x1050.
U Philipsu se mi nelibilo zpracovani (plasty). Jinak panel jako takovy az tak spatny neni, ale myslim ze o neco lepsi je Belinea 102035W.[/QUOTE]

Aha tak toho LG jsem si nevsiml... No pujdu asi do ty Belinei, nebo jeste nejakou dobu pockam(tak do vanoc), jestli to nespadne dolu,nebo neprijdou novy levnejsi panely... Dik moc za rady