reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows7 nevidí disk:(

dawluxe (40)|19.5.2010 23:18
Zdravim,
postavil jsem si novej komp a mám jeden problém.
V kompu jsou dva disky (320GB a 1TB). V BIOSu jsou oba dva, ve správci zařízení jsou oba dva, v testovacích utilitách jsou oba, ale v průzkumníkovi win ani v totalcommanderu neni ten 1TB:(
Nainstaloval jsem všechny drivery, ale stále nic. Poradí mi prosím někdo co s tím??

Jedná se o disky:
HDD WD Caviar Blue 3,5" SATAII, 16MB - 320GB
HDD WD Caviar Black 3,5" SATAII, 32MB - 1TB

Jinak desku mám Asus P5Q3 / CPU Q6600 / DDR3 Adata 1600

v BIOSu je vše nastaveno defaultně, jen jsem přenastavil IDE na AHCI (před instalací Win7).
Je tam ještě připojená DVD/RW IDE kabelem.





předem díky
r34ktor (7477)|19.5.2010 23:26
Je na disku vytvořen oddíl? Má přiřazeno písmeno?

Pošli screenshot ze Správce disků.
Kazi4949 (96)|20.5.2010 00:44
Vypada to ze asi nemas prirazeny oddil k disku.uz se mi to taky stalo kdyz sem instaloval win 7 tak jsem dal vytvorit oddil na jednotce C a na jednotku D jsem nedal vytvorit nic a kdyz jsem najel do win 7 tak disk nikde.Problem sem odstranil tak ze jsem spustil znovu instalaci win 7 a kdyz jsem tam mel na vyber na ktery disk chci instalovat system Win 7 tak jsem jenom na spodnim panelu kliknul na rozsirene moznosti a nebo moznosti nebo jsem kliknul na disk D tak nejak uz si to presne nepamatuji a dal jsem vytvorit odddil a pote az byl oddil vytvoren tak jsem akorat jeste dal formatovat disk ale to muzes az ve win 7 az se ti nacte.Pak uz jen das konec instalace a nepokracujes v instalaci Win 7 dal,dal nez po vyber disku nepokracujes . das konec nebo storno az si vytvoris oddil a pc se ti restartuje a mel by jsi mit hdd k dispozici.
durib (1141)|20.5.2010 08:47
[quote=Kazi4949;376433]Vypada to ze asi nemas prirazeny oddil k disku.uz se mi to taky stalo kdyz sem instaloval win 7 tak jsem dal vytvorit oddil na jednotce C a na jednotku D jsem nedal vytvorit nic a kdyz jsem najel do win 7 tak disk nikde.Problem sem odstranil tak ze jsem spustil znovu instalaci win 7 a kdyz jsem tam mel na vyber na ktery disk chci instalovat system Win 7 tak jsem jenom na spodnim panelu kliknul na rozsirene moznosti a nebo moznosti nebo jsem kliknul na disk D tak nejak uz si to presne nepamatuji a dal jsem vytvorit odddil a pote az byl oddil vytvoren tak jsem akorat jeste dal formatovat disk ale to muzes az ve win 7 az se ti nacte.Pak uz jen das konec instalace a nepokracujes v instalaci Win 7 dal,dal nez po vyber disku nepokracujes . das konec nebo storno az si vytvoris oddil a pc se ti restartuje a mel by jsi mit hdd k dispozici.[/quote]

Jezis jen to ne. Sice funkcni, ale uplne zbytecny postup.
Najed do spravce disku (pravym Pocitac- Spravovat- Sprava disku), jak psal Reaktor a tam uz uvidis, co mas a nemas vytvoreno.
DrZelenka (2491)|20.5.2010 14:39
[quote=Kazi4949;376433]Vypada to ze asi nemas prirazeny oddil k disku.uz se mi to taky stalo kdyz sem instaloval win 7 tak jsem dal vytvorit oddil na jednotce C a na jednotku D jsem nedal vytvorit nic a kdyz jsem najel do win 7 tak disk nikde.Problem sem odstranil tak ze jsem spustil znovu instalaci win 7 a kdyz jsem tam mel na vyber na ktery disk chci instalovat system Win 7 tak jsem jenom na spodnim panelu kliknul na rozsirene moznosti a nebo moznosti nebo jsem kliknul na disk D tak nejak uz si to presne nepamatuji a dal jsem vytvorit odddil a pote az byl oddil vytvoren tak jsem akorat jeste dal formatovat disk ale to muzes az ve win 7 az se ti nacte.Pak uz jen das konec instalace a nepokracujes v instalaci Win 7 dal,dal nez po vyber disku nepokracujes . das konec nebo storno az si vytvoris oddil a pc se ti restartuje a mel by jsi mit hdd k dispozici.[/quote]

To je postup :mistake

Pracovat s diskovymi oddily se da i v prostredi windows. Bud pomoci jiz zminovaneho spravce disku (zakladni fce, ale funckni a je to uz ve windows - zadna instalace), nebo pomoci lepsich programu - napriklad Acronis disk director, ktery toho umi opravdu hodne.