Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: Víkendová diskuze: Chladíte PC alternativně?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Chladíte PC alternativně?

V dnešní době není problém pořídit PC komponentám všelijaké chladicí kreace, výrobci se mnohdy v jejich návrzích opravdu překonávají. Dopřáváte svému HW nadstandardní vzduchová, či dokonce vodní chlazení? Jak jste spokojeni a co doporučíte? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Své PC chladím možná trochu nadstadardně. Na žádné komponentě nemám chladič od výrobce, ale jiný - tišší a výkonnější. Skříň mám pak osazenou dvěma intake a jedním outtake (o outtake se stará taky zdroj). U některých navíc reguluji otáčky.

Zatím jsem s tímto způsobem chlazení spokojen, PC je dostatečně tiché a teploty v pořádku. Běžnému uživateli bych určitě doporučil, aby se zamyslel na tím, jak má průtok vzduchu v svém PC vyřešený a případně investoval pár stokorun do zlepšení.

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

O vodních chlazení neuvažuji protože jsem se svým AIR spokojený a že by to bylo nadstandardní se snad říct nedá. Intake 80 Nexus a outake 120 Nexus, grafika s Vapor-X a CPU chladič Scythe je pro mé uši opravdu tiché. PC vůbec nekolabuje a teploty jsou víc než přijatelné.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

• Herní počítač: dva 12cm větráky dovnitř, ven přes zdroj a škvírami, i7-920 vodou, GK defaultně. Otestováno, že v zátěži jsou součástky na desce v průměru o 5°C chladnější než při řešení 2in-1out, GK R5870 dokonce o 7°C. Viz Projekt X: Jak (ne)podpálit počítač
    • Set-Top-Comp: 12cm in, Athlon-64×1 3200+ s boxovaným chladičem z A64×2 4800+, zdroj bez větráku.
    • Datový server: 12cm in přes 4 datové disky v hliníkové kleci, systémový disk nechlazený, Intel Atom s default chlazením, zdroj bez větráku.
    Naposledy upraveno uživatelem zdenek.falar: 21-05-2010 v 13:23

Pravidelný diskutér Avatar uživatele superdrooper
    Registrace
    Dec 2006

Počítač chladím naprosto standardním způsobem, tj. suchým ledem a tekutým dusíkem.

Občasný diskutér Avatar uživatele petnek
    Registrace
    Oct 2008

Jelikož mám PC neustále ve stoprocentním zápřahu, hledal jsem při stavbě svého PC chlazení co bude tiché a zároveň účinné. Na CPU (Phenom 9750) mám Noctuu NH-U9B s jedním 92mm ofukem a na grafice (přetaktovaná HD4670) mám Accelero S2 s 12cm vetráčkem na 800 ot./min. Na zadní straně bedny vyvádím teplý vzduch pomocí 12cm Noctuy NF-P12-1300.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

jistě

ve zdroji větrát od nexusu (regulace dle zdroje)
    na cpu ninja bez větráku
    na grafice accelero a 12cm (napojený na regulaci grafiky)
    a vzdadu 12cm na odvod napojený na pwm regulaci cpu

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Chladím některé věci alternativně, že by to byl nějaký nadstandart se ovšem říct nedá

Outtake Noctua NF-P12-1300 s ULNA redukcí na 900ot./min
    Na procesoru Freezer 64 Pro s rámečkovým větrákem Gelid Silent 9 PWM

...a to je asi tak vše Vše ostatní má default chlazení (tudíž grafika 5770 s egg chladičem, zdroj Enermax PRO82+ - tam je ten větrák škutečně tichý )

Neregistrovaný

Základem je velký case, hliníková skříń, co má chladící vlastnosti a velké, efektivní větráky. Všechno chladím vzduchem a doufám, že vodní chlazení nebudu potřebovat.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

O vodníkovi jsem před nějakým rokem přemýšlel, ale rozhodl jsem se v první řadě vyzkoušet pořádnou skříň. Tehdy vyhrál Thermaltake VA8000SWA, ve kterém jsem měl i největší topení, která jsem kdy pořídil (HD2900 + Q6600@3.2GHz). Musím říct, že teploty ani u těchto dvou přímotopů nešly do extrému, takže jsem zůstal u vzduchu. Skříň mám dodnes, je v ní už asi šestá sestava a naprostá spokojenost. Samozřejmostí je kvalitní zdroj, který řídí otáčky ventilátoru. Po čem se mi ale stýská je možnosti nastavení regulace ventilátorů skříně v biosu desky ala Abit.

Takže se připojuji ... větší hliníková skříň, kvalitní zdroj s autoregulací otáček ventilátoru a ideálně desku s možností nastavení regulace / vypínání ventilátorů skříně podle vnitřních teplot.

Samozřejmostí je slušný chladič CPU. Vždy jsem preferoval Zalmana. V poslední sestavě jsem (s jistou dávkou skepse) zkusil Cooler Master V8. Mile mne překvapil. Škoda jen, že originální ventilátor padl za vlast ani ne po roce.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Pod notebookem mám chladící podložku (AKASA AK-NBC-03-BK), dá se do nazvat alternativním chlazením?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Já neclockuju, takže tohle vůbec neřeším. Nemám tam žádný intake, ani outtake fan, nic speciálního. Chladič na CPU mám standartní od Intelu, stejně tak na grafické kartě, také od výroby. Skříň mám na chodbě a monitor, myš, klávesnici, repra v pokoji, ano velice kuriozní, ale nemusí se tak řešit nic ohledně hluku. Nepohodlí při potřebě resetovat PC, nebo při vkládání CD/DVD mi nevadí, 100% to nahradí to ticho a ušetřené penízky .

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

No kde zacat
    V PC sa nachadza 7x noctua (1 x P12-1300, 2x FLX,2x S12-1200,2xS12-800) + 1x yate loon

-2x horne outake su zregulovane S12-800 na 500ot,
    -zadny outake je S12-1200 zregulovany na 550ot
    - CPU chladim Noctua NH-U12P na ktorom su zregulovane 20mm yate loon (ako push aby sa zmestil pred VRM R4) a FLX ako pull - 550ot,
    - asi najspecialnejsie chladenie ma moja xfx 5850 Black edition - prolimatech MK-13 + Thermalright VRM R4
    GPU je chladena 1xP12-1300 a FLX zregulovanych na 600ot
    - spodny intake S12-1200 je zregulovany na 500ot

najhlucnejsou vecou v PC je zdroj (Seasonic S12II 500W a HDD Samsung 1000GB)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Nadstandartni chlazeni ani ne. Spise nadstandartni upravy- vyrezani prehradecnich mrizek (fakt nevim, co tim chcou vyrbci dokazat) a utesneni case pro dobry airflow. Pak staci 2-3 regulovane ventilatory a horky vzduch krasne jde jedinymi dirami z outtake vetraku a ze zdroje. To vse s minimem hluku.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Ja jsem zacal asi jako kazdy na vzduchovem chlazeni.

Pak jsem presel na vodni chlazeni:
    http://svetcompu.trinec.org/news.php?readmore=212

No a ted jsem zase na vzduchovem chlazeni s jednim velkym ale... Mam vlastni postavenou Case ze dreva.

Tato posledni uprava mi vyhovuje a zatim neplanuju jinou, jen mozna par drobnych uprav...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: Odpočinek
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 23-12-2012, 15:54
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  4. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 09:32
  5. Chlazení grafik: Leadtek 7600GT čím chladíte?
    Od Janeks v sekci Chlazení
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 19-12-2007, 13:23