reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poradte desku k mé sestavě.

Vasek1980 (41)|11.7.2006 12:07
Tak už jsem se rozhodl objednat všechny komponenty. Mělo by to vypadat následovně
Enarmax Liberty 500W
2048MB DDR Corsair buď 400MHz CL2 a nebo 500MHz CL3 (které radši???)
Athlon 3700+
Chladiče a disky psát nebudu.

Ale teď přijde kámen úrazu. Chtěl bych grafickou kartu ATI HIS Excalibur X1900GT IceQ do nVidia 7900GT moc nechci. Kterou desku k ní od Asusu s pasivně chlazeným chipsetem? Asus A8N32-SLI Deluxe podle mě je zbytečná když SLI s ATInou nikdy nepojedu :-) Mám vzít třeba Asus A8N-SLI Premium nebo nějakou úplně jinou???

Jo a jak je na tom nForce4 s kartama od ATI, rozumí si???

A pro upřesnění do AM2 nejdu kvůli tomu že zas za rok přijde AM3 a jak jsem četl stejně to s tou kompatibilitou procesorů a pamětí AM2->AM3 bude všeljaký.
Smeli (2302)|11.7.2006 12:22
A proč nejdeš do AM2? Myslím dle mého názoru lepší volbu už jen v tom, že 939 má našlápnuto do křemíkového nebe. POkud bys bral AM2, vyměnil bys akorát ramky a CPU a desku bych tam vzal tady tuto: http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Z%C3%A1kladn%C3%AD+desky%5CSocket+AM2%5CnVidia+nForce+570
Vasek1980 (41)|11.7.2006 13:46
Do 939 chci jít protože kamarádovi kleknul počítač. Prostě nenabíhaj Win. Nepomáhá ani reset biosu. Memůžem přijít na to čím to je. Deska se zkontroluje a začnou nabíhat Win a reset. Všechno jsme odpojili, vyměnili HDD zformátovali a zkusili novou instalaci systému a hvízd modrá bla bla obrazovka. Z jednoho Intelu jsme vyměnili grafiku a taky to nešlo. Přeházeli jsme už všechno krom procesoru a desky, no a když koupím 939 tak můžu zkusit jeho procesor nebo desku u sebe. Kdyby jsme zjistili čím to je tak klidně AM2.
pajkus_shw (1)|11.7.2006 14:43
vem toho Abita, pokud ji budes moci sehnat (mela by byt dostupna na lan-shop.cz - vcera jsem ji objednaval a pry uz je na ceste k nim)