reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s pristupem na NAS

Aytech (475)|21.5.2010 19:55
Ahoj,
Chtel bych se zeptat nekoho kdo v tom rozumi vic nez ja:
Mam doma NAS server (Dlink DNS-323) , na ktery se pripojuji pres 2 ntb. Po zapnuti ntb se mi nepripoji automaticke do serveru, po kliknuti na mapovany disk vyskoci hlaska ze spojeni nebylo obnoveno.
Z jednoho ntb to neni problem obnovit, po zadani net use \\server\disk vse funguje jak ma, ale z toho druhyho me vzdy vyskoci Systemova chyba 53.

Kdyz dam ping \\IP adresa NAS, tak server odpovida, ale pres pruzkumnik windows se tam proste nedostanu.

Ntb - Lenovo SL510, OS - WinXP pro

Uz nevim v cim to muze byt, budu vdecny za kazdou radu!

Diky
Dojigiri (1629)|22.5.2010 15:41
Přes toho průzkumníka se tam dostáváš taky přes ip (např. \\192.168.0.1\) anebo přes jméno?

Chyba 53 je co jsem tak našel chyba resolvingu DNS (tj. když nelze k zadanýmu jménu najít odpovídající IP adresu - http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc940100.aspx), takže pokud zkoušíš přes jméno, zkus to přes IP. Ping přímo na jméno jde nebo nejde? (btw. do pingu se správně zadává přímo jméno nebo IP bez úvodních "\\").
Aytech (475)|22.5.2010 19:46
Pardon, IP jsem samozrejme psal bez \\ ;)
V pruzkumniku jsem myslel pres mapovanou jednotku, pokud na ni kliknu, tak mi pise chybu 53, ping na ip adresu NAS ale projde.
Ted' jsem to zrovna zapnul abych otestoval ping pres jmeno, ale tentokrat se jednotka namapovala bez problemu, tak uz vubec nevim co to je.
|Mio| (1333)|23.5.2010 11:10
Mas ty Xp aktualizovane? Je zaplata s aktualizaci SMB protokolu, sice puvodne nejspis kvuli kompatibilite s W7 ale muze to souviset.
Aytech (475)|23.5.2010 12:03
Ano jsou XP aktualizovane. Nevidim ale jestli je tam aktualizace SMB, vetsinou jsou bezpecnostni zaplaty nebo hotfixy...
|Mio| (1333)|23.5.2010 13:36
Tak tim to nebude. Byla dulezita, jako hotfix.

Zkusil bych to odpojit, zkontrolovat jake protokoly jsou pustene na sitovem rozhrani, povolit pripadne netbios. Overit ve firewallu(tedy jak ve kterem) zda je pres dany sitovy profil povoleno plne sdileni a zda je sit vedena jako duveryhodna.

Pak zkusit disk nemapovat na pismeno, ale udelat si jen zastupce ze sitovou cestou zda to bude opakovane delat to same.


Muze byt treba problem s delkou pripojovani k siti po spusteni, ze se snazi pripojit disk kdyz jeste neni spravne spusteno pripojeni site. Caste u wifi a hodne veci co se spousti sami.

Atd atd, tech moznosti je nejak moc, zkus overit tyto pak vymyslime co dal.
Aytech (475)|23.5.2010 20:03
Ted' jsem to zas zkusil a najelo to bez problemu. Asi bude to delkou pripojovani, kdyz jsem zapinal NAS a zkousel se tam hned dostat tak se to vzdy zaseklo, pak jsem jako reseni zkousel dat .bat soubor s prikazem net use \\server\drive do slozki Po spusteni, treba to taky delalo bordel.
Kdyz to zapnu a po cca 10 min kliknu na mapovanou jednotku, tak to najede. Treba to delaji XP...ale uz je vse v poradku :)
Moc dekuji za reakce !!
speedsnail (4876)|24.5.2010 00:40
Problem bude v zapinani NASu. Je tam většinou nějaký pomalý ARM procesor, 32Mb ram a firmware na bázi linuxu. Díky pomalému procesoru ten NAS poměrně pomalu bootuje, než je možné k němu přistupovat. Takže buď déle počkat, nebo jej nechávat stále zapnutý (tak je většinou zamýšleno že bude fungovat, rychlé starty proto nejsou prioritou)
Aytech (475)|24.5.2010 09:01
Jo, to me taky napadlo ze asi je delany aby furt bezel, jako treba v nejake firme ktera ma svuj server, tak ho nebude vypinat na vikend nebo na noc :D
Ja mam NAS v obyvaku, a vetracek ktery tam je tak je dost slyset, zvlast' kdyz se obcas zapina naplno, a neni duvod ho nechat zapnuty pres noc, takze budu muset smirit s delsim bootovanim ;) Ta doba neni tak hrozna, asi nejakych 5-10 min.
Jinak jsem z ti krabicki (NAS) nadsenej, misto PC bedny mit takhle server a herni ntb - pohoda ;) :thumb