reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AHCI ale nejde BIOS

Sunshine (103)|22.5.2010 12:06
Ahoj,

kamarád mi přinesl notase HP 550, ze neco vyvadel a nejde mu. Rikam tami ho tedy prinese, zapl jsem ho a hned na me vyjela hlaska Non-system disk or disk error Replace and strike any key when ready. Rikam parada, spustl testy ani jeden disk nenasel. Vytahl jsem ho, zapojil ke me do PC a BIOS ho videl, definoval ale nenajel (XP). Dal jsme ho zpet do notasu eliminovala se hlaska, ale po BOOTu to zustalo stat.
Chtel jsem otevrit BIOS, zkousim Delete ale neslo, tam jdu tedy pres F2 a otevre se okno kde je jen zalozka File a v ni HDD Self-Test, Memory check, Startup check. Pak tam jsou klavesy jako Boot Menu, Network service boot a ROM based setup. Ovsem BIOS nikde.
Tak jsme vytahnul Linux (Ubuntu 9.04) a ten se v pohode nasinstaloval. Jenze XP samozrejme chybi podpora pro AHCI a ja to na IDE nemam kde prepnout.
Samozrejme si muzu vytvorit instalacku se zakompovanym ovladacem, ale me by spis zajimalo jakto, ze se do nej nemuzu dostat. Jeste bych zkusil reset CMOS vyndanim baterie ale NB jsme nikdy nerozebiral. :)
odb (505)|23.5.2010 12:02
Niesom si uplne isty ale tusim klavesou F10 by si sa mal dostat do BIOSu. Je mozne, ze aj tou F2 si sa dostal do BIOSu (povecsiou ti na uvodnej obrazovke aj napise akou klavesou sa do toho BIOSu dostanes) . Cim znackovejsi notebook tym mas toho menej v BOISe.

Aky tam bol OS od vyrobcu? U niektorych notebookoch sa nedal zmenit mod AHCI na IDE. Potom pomohla len uprava instalacky winXP alebo ine triky.

p.s. podla tejto diskusie by to u tohto notebooku malo ist nastavit.
http://en.kioskea.net/forum/affich-99022-help-me-with-my-hp-550-notebook-a-little-pro
Sunshine (103)|23.5.2010 12:31
Byl tam Vista, jenze to uz je tak cca 0,5roku zpet, kdy jsem Vistu sundaval a nahodil jsme bez problemu XP. Prave v tu dobu jsme se tam bez problemu dostal pres Delete, F2... alzheimer :-D. Pres klavesu F10 se dostanu prave do zminovaneho Boot menu, kde bohuzel Native mod nevypnu. Proto se tu ptam, jelikoz vim, ze jsem se tam bez problemu pred nedavnem dostal a na IDE zmenil.
Uz si tu pripravuju flahku abych mu flashnul bios, tak snad se to potom nekam pohne. Ale diky, ze se aspon nekdo ozval. :)