reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zdroj k USB boxu

Leroj (271)|19.3.2007 00:04
Docela by mě zajímal názor místních odborníků na tento problém:
mám klasický USB box na 3,5 HD /Welland/ a nevím jestli je možné používat zdroj od podobného HD boxu, ale od jiného výrobce.
Jsou ty zdroje kompatibilní, anebo to můžou mít různí výrobci něčím odlišné ?
Díky za váš názor, proč se ptám vysvětlím později...
boboco (1987)|19.3.2007 00:18
Tak za prvé, musí pasovat koncovky, což je asi i logické:inlove
Ale za druhé, musíš si na tom trafíčku přečíst napětí a proud a porovnat to s trafíčkem od toho druhého zdroje. Pokud se specifikace uvedené na trafíčku budou shodovat (což je pravděpodobné ale rozhodně ne zcela jisté!), můžeš to bez obav použít, pokud ne, NEZKOUŠET a dát nejprve k nahlédnutí nějakému elektrikářovi nebo počítačovému odborníkovi. Co mám ale zkušenost, tak různí výrobci --> různé boxy --> různá trafa. Pokud Ti pasuje koncovka, ale nemůžeš porovnat ta trafa, nezkoušej to! Můžeš zničit box i HDD v něm! Použité trafo závisí na použité elektronice v daném boxu.
Leroj (271)|19.3.2007 15:49
no na údaje jsem se podíval až když ten disk shořel :stupid - no v životě by mě nenapadlo, že tam může být rozdíl. :eek:
Jinak volty souhlasily, akorát ampéry byly trochu vyšší - ale to přece nemůže vadit !? v případě většího odběru disku by mohl odejít zdroj, ale tohle ???

Ovšem známý elektrikář mi vysvětlil, že tam klidně mohly být přehozený napájecí větve /5 a 12 volt/, coč by situaci lehce vysvětlilo. Pokud to tak je, tak bych řek, že ty co to vyráběj jsou pěknej dobytek :thumbdown - to mi přijde, jako kdyby byla např. v zásuvce fáze na 0 a já si to neskontroloval a něco upálil !
Zeli (397)|19.3.2007 16:19
[QUOTE=Leroj]no na údaje jsem se podíval až když ten disk shořel :stupid - no v životě by mě nenapadlo, že tam může být rozdíl. :eek:
Jinak volty souhlasily, akorát ampéry byly trochu vyšší - ale to přece nemůže vadit !? v případě většího odběru disku by mohl odejít zdroj, ale tohle ???

Ovšem známý elektrikář mi vysvětlil, že tam klidně mohly být přehozený napájecí větve /5 a 12 volt/, coč by situaci lehce vysvětlilo. Pokud to tak je, tak bych řek, že ty co to vyráběj jsou pěknej dobytek :thumbdown - to mi přijde, jako kdyby byla např. v zásuvce fáze na 0 a já si to neskontroloval a něco upálil ![/QUOTE]


Tos nemoch vydrzet ctvrt hodiny na Bobocovu odpoved, nebo se nejdriv zeptat toho svyho znamyho elektrikare...
Aspon doufam zes neprisel o nejakej drahej disk, nebo nedej boze o nejaky dulezity data...
Je to holt smula a pouceni pro priste...
Leroj (271)|19.3.2007 16:59
2 Zeli:
no to se stalo asi před měsícem, nahoře jsem psal že vysvětlím později proč se ptám - prostě jsem nechtěl tím výsledkem ovlivňovat něčí názory /po bitvě je každý generál !/
Jinak na něm bylo asi 300 GB dat, která jsem tam cpal asi měsíc. Naštěstí jsem měl zálohu takže relativně v poho... prostě za blbost se platí /a někdy i víc/.

Dost mě překvapil Boboco :thumb, že to tak trefil.
Já jsem na to koukal jak zjara, prostě by mě ta nekompatibilita nenapadla ani ve snu.
boboco (1987)|19.3.2007 19:08
Chybami se člověk učí, holt stane se, no:(. Já měl kdysi v ruce jeden z prvních SATových WDček a ony měly oba napájecí konektory (jak MOLEX, tak SATA napájení), no a mě samozřejmě nenapadlo nic jiného, než zapojit oba...:stupid Ono to chvíli šlo, pak začala padat instalace Windows a bylo to stále horší... Až pak jsem si všiml drobného nápisu na disku:

"Use either SATA Power or Legacy Power connector. DO NOT use both which may result in damage to the hard drive":D

-laický překlad: VOLE, NEZAPOJUJ OBA TY KONEKTORY SOUČASNĚ NEBO DISK PŮJDE DO KYTEK!!!:mistake:turtle