Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: zdroj k USB boxu

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Leroj
    Registrace
    Dec 2006

Docela by mě zajímal názor místních odborníků na tento problém:
    mám klasický USB box na 3,5 HD /Welland/ a nevím jestli je možné používat zdroj od podobného HD boxu, ale od jiného výrobce.
    Jsou ty zdroje kompatibilní, anebo to můžou mít různí výrobci něčím odlišné ?
    Díky za váš názor, proč se ptám vysvětlím později...
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Tak za prvé, musí pasovat koncovky, což je asi i logické
    Ale za druhé, musíš si na tom trafíčku přečíst napětí a proud a porovnat to s trafíčkem od toho druhého zdroje. Pokud se specifikace uvedené na trafíčku budou shodovat (což je pravděpodobné ale rozhodně ne zcela jisté!), můžeš to bez obav použít, pokud ne, NEZKOUŠET a dát nejprve k nahlédnutí nějakému elektrikářovi nebo počítačovému odborníkovi. Co mám ale zkušenost, tak různí výrobci --> různé boxy --> různá trafa. Pokud Ti pasuje koncovka, ale nemůžeš porovnat ta trafa, nezkoušej to! Můžeš zničit box i HDD v něm! Použité trafo závisí na použité elektronice v daném boxu.

Registrace
    Dec 2006

no na údaje jsem se podíval až když ten disk shořel - no v životě by mě nenapadlo, že tam může být rozdíl.
    Jinak volty souhlasily, akorát ampéry byly trochu vyšší - ale to přece nemůže vadit !? v případě většího odběru disku by mohl odejít zdroj, ale tohle ???

Ovšem známý elektrikář mi vysvětlil, že tam klidně mohly být přehozený napájecí větve /5 a 12 volt/, coč by situaci lehce vysvětlilo. Pokud to tak je, tak bych řek, že ty co to vyráběj jsou pěknej dobytek - to mi přijde, jako kdyby byla např. v zásuvce fáze na 0 a já si to neskontroloval a něco upálil !

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Leroj
    no na údaje jsem se podíval až když ten disk shořel - no v životě by mě nenapadlo, že tam může být rozdíl.
    Jinak volty souhlasily, akorát ampéry byly trochu vyšší - ale to přece nemůže vadit !? v případě většího odběru disku by mohl odejít zdroj, ale tohle ???

Ovšem známý elektrikář mi vysvětlil, že tam klidně mohly být přehozený napájecí větve /5 a 12 volt/, coč by situaci lehce vysvětlilo. Pokud to tak je, tak bych řek, že ty co to vyráběj jsou pěknej dobytek - to mi přijde, jako kdyby byla např. v zásuvce fáze na 0 a já si to neskontroloval a něco upálil !

Tos nemoch vydrzet ctvrt hodiny na Bobocovu odpoved, nebo se nejdriv zeptat toho svyho znamyho elektrikare...
    Aspon doufam zes neprisel o nejakej drahej disk, nebo nedej boze o nejaky dulezity data...
    Je to holt smula a pouceni pro priste...

Registrace
    Dec 2006

2 Zeli:
    no to se stalo asi před měsícem, nahoře jsem psal že vysvětlím později proč se ptám - prostě jsem nechtěl tím výsledkem ovlivňovat něčí názory /po bitvě je každý generál !/
    Jinak na něm bylo asi 300 GB dat, která jsem tam cpal asi měsíc. Naštěstí jsem měl zálohu takže relativně v poho... prostě za blbost se platí /a někdy i víc/.

Dost mě překvapil Boboco , že to tak trefil.
    Já jsem na to koukal jak zjara, prostě by mě ta nekompatibilita nenapadla ani ve snu.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Chybami se člověk učí, holt stane se, no. Já měl kdysi v ruce jeden z prvních SATových WDček a ony měly oba napájecí konektory (jak MOLEX, tak SATA napájení), no a mě samozřejmě nenapadlo nic jiného, než zapojit oba... Ono to chvíli šlo, pak začala padat instalace Windows a bylo to stále horší... Až pak jsem si všiml drobného nápisu na disku:

"Use either SATA Power or Legacy Power connector. DO NOT use both which may result in damage to the hard drive"

-laický překlad: VOLE, NEZAPOJUJ OBA TY KONEKTORY SOUČASNĚ NEBO DISK PŮJDE DO KYTEK!!!

Podobná témata

1. HDD v boxu se nezobrazuje!
    Od Silvermoon v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 28-06-2012, 08:56
  2. NAS: Funkce NAS boxů
    Od Coroner v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-06-2009, 23:38
  3. Boxy pro HDD: jak naformátovat disk v usb boxu?
    Od matyyy v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 26-06-2009, 09:43
  4. Software: USB ve Virtual Boxu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 18-02-2009, 22:30
  5. Kombinace set-top-boxu s DVD rekordérem
    Od waawe v sekci Video a TV
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-04-2008, 18:54