reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr mobilního telefonu na poslech hudby

dracihnev (170)|25.5.2010 17:52
Vím že tohle není zrovna fórum na zaobírání se mobily a že jich bude určitě všude dost ale protože to tu mám rád :) a často se dočkám odpovědi, zkusím to tady.

Chtěl bych si koupit novou mp3 ale jelikož by to chtělo i nový mobil, přemýšlím jestli by se to nedalo skloubit dohromady. Můj požadavek na mobil je aby uměl odesílat sms a volat :) všechny ostatní serepetičky po kterých tak touží náctiletý holky jsou mi ukradené.

Tak co myslíte? Existuje levný obyčejný mobil který by zastal funkci mp3 a nebo se vyplatí koupit každou věc zvlášť.

Max. bych dal za nový telefon tak 3000.
meeee (1110)|25.5.2010 17:56
Rozhodně mobil a player zvlášť. Zvukové výstupy mobilů až na výjimky (iPhone 3GS) stojí za prd, prakticky bez ohledu na cenovou kategorii. Potom samostatný player ti nebude užírat baterku mobilu, nebudeš se na ni muset pořád ohlížet.

//Ale zase taky záleží na tom, jaká sluchátka připojíš. Tak ta kvalita zvukového výstupu může být nakonec docela fuk, pokud bys ji zazdil mizernými sluchadly.
dracihnev (170)|25.5.2010 18:03
sluchatka bych si dokoupil urcite zvlast... vim jak moc na nich zalezi
meeee (1110)|25.5.2010 18:07
Tak potom za mě určitě player zvlášť. Když napíšeš požadavky (kapacita, video ano/ne, cena), tak určitě něco slušného vybereme.
dracihnev (170)|25.5.2010 18:29
myslel sem si to...tak tedy prehravac asi poradny Creative ZEN X-Fi 2 a mobil si necham stary

edit: kdyby ste měl ale nějaký dobrý nápad na mp3 tak si to rád poslechnu. nejradši bych nějaký bez displeje na filmy protože to bych nevyužil. něco malého a vkusného jako byly třeba tyhle:

Lexar mi kdysi vyprala matka :D a Creative sem si koupil jen s 256 pamětí v přesvědčení že mi nebude vadit tu hudbu občas měnit
creativezen.jpg MPC-231.jpg
meeee (1110)|25.5.2010 19:16
Zen X-Fi 2 bych se z důvodu mizerného ovládání vyhnul. Spíš bych sáhnul po iAudio 9 nebo nějakém Soňáku (NWZ-E4xx, NWZ-S5xx). To jsou pěkně zpracované "oplatky" s pohodovým zvukem, dobrým ovládáním a slušnou výdrží. Ještě jsem našel na Mallu NWZ-S638F, který mi za ty prachy přijde super (jenom nevím, jestli by nevadila červená, už se doprodává).
xmarek (1676)|25.5.2010 19:19
[quote=meeee;377532]Rozhodně mobil a player zvlášť. Zvukové výstupy mobilů až na výjimky (iPhone 3GS) stojí za prd, prakticky bez ohledu na cenovou kategorii. Potom samostatný player ti nebude užírat baterku mobilu, nebudeš se na ni muset pořád ohlížet.[/quote]Souhlas, jediný mobil co jsem slyšel s poměrně kvalitním zvukem byl iPhone. Jinak mé doporučení je podobné. Mobil a přehrávač zvlášť. Poměrně dobré ohlasy má tento přehrávač: Cowon iAudio D2.
meeee (1110)|25.5.2010 19:22
To je taky dobrý player. Malý, rozšiřitelný SD(HC) kartami, dobře reagující dotykový displej, dlouhá výdrž...:thumb Zvuk mi přišel trochu "komprimovaný", ale pořád určitě nadprůměrný.
xmarek (1676)|25.5.2010 19:25
Vynikající mi osobně příjde podpora FLAC a APE (sice údajně po upgradu firmware, ale i tak. ;))
meeee (1110)|25.5.2010 19:29
Yep. Bezeztrátové formáty se ledaskomu hodí. Pak má ještě široké možnosti personalizace (témata, flash aplikace (včetně her), Rockbox).
dracihnev (170)|25.5.2010 20:16
ten sony NWZ-S638F se mi libi...asi do nej pujdu.. diky za tip
pcwifi (2)|25.5.2010 23:51
no nemuzu si pomoci ale moje NK6720c rozhodne nehraje spatne,alespon ne na Koss Porta Pro. Kvalitni je taky NK 5230...a at netvrdi nekdo neco,dokud nevyzkousel,to me muze max nastvat...

od levnejsich kusu asi moc kvality necekat,ale to je tak uz u vseho.
Honza23 (490)|26.5.2010 07:15
Nebo si počkej na Samsung Wave,popř. Galaxy S,podle gsmareny.com má zatím nejlepší zvukový výstup ze všech mobilních zařízení.
meeee (1110)|26.5.2010 07:35
[quote=pcwifi;377608]no nemuzu si pomoci ale moje NK6720c rozhodne nehraje spatne,alespon ne na Koss Porta Pro...[/quote]

Nejspíš bude problém ve sluchadlech. Porty zamaskují dost a rozdíly mezi lepšími a horšími zdroji stírají. ;) Nebo je to jenom necvičeným uchem. Případně jsi neslyšel moc současných MP3 playerů a srovnáváš s low-endovými přístroji pět let starými.
A ohledně toho, co jsem vyzkoušel a nevyzkoušel - řekl bych, že ve sféře mobilního audia toho málo nebylo (přenosná sluchátka od AKG, KOSS, Sennheiser, Creativ, Westone, audio-technica, Grado, SONY, telefony různých výrobců i tříd (naposledy N86 - není levná a ne, nechytá se na současný slušný player), playery od Applu, iRiveru, Cowonu, Sansy, SONY, Philipsu i nonamy,...). A tvrdím ne, ty Nokie dobře nehrají. Zkus to na pořádných sluchátkách.
Dojigiri (1629)|26.5.2010 09:25
No, zas na druhou stranu taky záleží, kde to MP3 posloucháte. Jednak MP3 už samo o sobě neni formát, aby vyžadoval hifi zařízení, a nevím jak kdo z vás, ale já poslouchám tak jedině cestou cestou do práce v MHD a tam je tolik okolních ruchů, že nějaká extra kvalita zvukovýho výstupu mi je úplně ukradená (v úplným tichu v okolí jsem to poslouchal jednou, a to když jsem testoval rozdíl mezi sluchátkama). Za sebe můžu říct, že moje Nokie E52 mi zcela dostatečně vyhovuje i jako MP3 přehrávač. (ale s dodanými orig. sluchadly to opravdu poslouchatelný nebylo, pořídil jsem si pecky Sennheiser a nemůžu říct, že bych byl nějak nespokojen)
meeee (1110)|26.5.2010 09:35
Ad MP3 jako formát: chceš říct, že na MP3 nepoznáš rozdíly mezi zařízeními? Velká chyba.

Ad hluk: tak od toho máme sluchadla uzavřená a špunty, které jsou se správnými nástavci (pěnovými) schopné odfiltrovat i víc než 20dB. A pak není problém vnímat detaily i třeba v té MHD. Porty nebo pecky do tramvaje fakt nejsou to nejlepší.:)
Dojigiri (1629)|26.5.2010 09:50
Tak jasný, záleží jak je kdo náročnej posluchač, já se a nějak extra náročnýho posluchače nepovažuju a poslouchání MP3 cestou do práce beru spíš jako doplněk abych jenom tak neseděl a nečučel do blba :D (a většinou stejně jezdím autem kde mám zase MP3 autorádio)

// EDIT jinak ještě za sebe jsem radši že mám všechno v jednom zařízení (mobil mám u sebe pořád) a nemusím nosit 2 různý zařízení (a když mi někdo zavolá, tak se hudba automaticky vypne a slyším že mi někdo volá :)) - samozřejmě záleží vždycky na preferencích každýho uživatele, co upřednostňuje a kde je ochoten udělat kompromis.
meeee (1110)|26.5.2010 10:05
[quote=Dojigiri;377648]Tak jasný, záleží jak je kdo náročnej posluchač,...[/quote]
To je ono, někdo si nechá přibalená sluchátka, jiný si koupí pecky za pár stokorun, další si koupí sluchátka mezi tisícovkou a dvěma a myslí si bůhvíjak náročný posluchač není (tím jsem si taky prošel, nechci, aby to vypadalo, že tu ze sebe dělám jánevímco :)), pak jsou tu ti, co volí to, co poskytne dobrou kvalitu zvuku za ještě rozumný peníz a nakonec týpci, co si k playeru koupí ještě přenosný zesilovač a custom IEM.

Spousta těch lidí prochází vývojem, každý skončí v jiném z těch popsaných stádií. Mně šlo jenom o to, abych navrhl řešení, kdy při postupu k lepším sluchátkům nebude třeba nutně měnit i zařízení sluchadla krmící (a tedy aby dracihnev vynaložil svých peněz co nejefektivnějším způsobem), což ten Soňák, na rozdíl od těch telefonů splňuje. Tím se dají krmit i sluchadla vyšších tříd poměrně slušně.


[quote=Dojigiri;377648]// EDIT jinak ještě za sebe jsem radši že mám všechno v jednom zařízení (mobil mám u sebe pořád) a nemusím nosit 2 různý zařízení (a když mi někdo zavolá, tak se hudba automaticky vypne a slyším že mi někdo volá :)) - samozřejmě záleží vždycky na preferencích každýho uživatele, co upřednostňuje a kde je ochoten udělat kompromis.[/quote]
Jasně, tak to má hromada lidí (asi většina v současné době) - raději kompromis v kvalitě výstupu (ne, že by ty playery byly nekompromisní, u mobilu je to jen výraznější) a smíří se s braním ohledů na baterku mobilu. A to já chápu a přijímám. Ale když dracihnev hned ze začátku rozmýšlel a nechtěl to hnát všechno směrem mobil...:)
czhunter (775)|26.5.2010 11:21
Z mého pohledu bych jednoznačně volil telefon.

Na jakýchkolik sluchátkách do 1000kč a MP3 do 320Kbps VBR rozdíl mezi MP3 playerem a telefonem prostě nepoznáte a ne a ne a ne.

"jedna baterka" místo dvou je zdánlivě nevýhoda, ale třeba pro mě je mnohem lepší udržovat si předhled o stavu jedné baterky, než několika, telefon synchronizuju (a tím pádem i nabíjím) každý den. Baterky mám přímo z prodejního balení dvě (Samsung SGH i600, nevím jestli to Samsung dělá dodnes). Problém samozřejmě může nastat při dvoutýdenním pobytu mimo civilizaci, ale tam ani se dvouma přístrojema zvlášť na tom nebudete o moc líp, ty baterky prostě dojdou a hotovo.

A to ani nezmiňuju, že dneska jsou telefony okolo 3500kč s OS (= můžete používat "funkce" hudby jako např. scrobblování pro Last.fm), GPS navigací zdarma a bambilionem dalších funkcí, o kterých se může jakémukoliv přehrávači leda tak zdát.
meeee (1110)|26.5.2010 11:35
[quote=czhunter;377653]A to ani nezmiňuju, že dneska jsou telefony okolo 3500kč s OS (= můžete používat "funkce" hudby jako např. scrobblování pro Last.fm), GPS navigací zdarma a bambilionem dalších funkcí, o kterých se může jakémukoliv přehrávači leda tak zdát.[/quote]

Ano, 1000 věcí, ale pořádně žádnou, to je výhra.:thumb:p
czhunter (775)|26.5.2010 11:57
Až budeš bloudit po cizím městě, budeš 100x radši za "nepořádnou navigaci" než za žádnou.
meeee (1110)|26.5.2010 12:00
Aha, takže v tématu "Výběr mobilního telefonu na poslech hudby", je vlastně nejdůležitějším hlediskem pro výběr toho přístroje mizerná navigace. Fajn, hlavně, že v tom máme jasno.:mistake
Přečti si ještě jednou první post.
czhunter (775)|26.5.2010 12:17
Kdybys jako první nevytrhl "nehudbení" část mého příspěvku, nemusel bych na to pak reagovat já :idea

Krásné české úsloví říká:
"Nehádej se s blbcem, stáhne tě na svoji úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi".

So I'm out, dracihnev si to jistě nějak přebere sám.
meeee (1110)|26.5.2010 12:23
Kdybys sem necpal věci, které jsou absolutně mimo téma, určitě bych necítil potřebu si nějaké takové vymýšlet a stavět kolem nich nějaké konstrukce. ;)
BTW já jsem blbec protože ty sis naběhnul?:thumb:D:D:D
xmarek (1676)|26.5.2010 12:31
[quote=czhunter;377653]Na jakýchkolik sluchátkách do 1000kč a MP3 do 320Kbps VBR rozdíl mezi MP3 playerem a telefonem prostě nepoznáte a ne a ne a ne.[/quote]Tak na tohle téma bych se mohl s Váma dlouho dohadovat. Já mám stařičké HTC TyTN II a zvuk s telefonu je strašný. Při přehrávání to šumí (ani nevím odkud se to bere) a např. na ER6i je to totálně neposlouchatelné. A v době co jsem si ho pořizoval to nebyla zrovna levná hračka. :(

O.T.: Jinak hoši zanechte zbytečných hádek. Sto lidí sto názorů a každý může mít svou pravdu. ;)
Richmond (8084)|26.5.2010 16:19
No tak ja mam staricky MDAII + Porta Pro + programek na zvyseni basu (ovlivnuje vsechen zvuk, ne jen player) a rozhodne hraje lip nez Nokia N91 (ty dodavany Senny sly smykem - nemastny, neslany, bez basu navic je slyset hdd...) ovsem cenou se oba dva pristroje pohybovaly tenkrat kolem 20k - jo dneska se do 3k vejde, pdacko bych klidne nasadil na stejnou ne-li lepsi uroven nez iPhone ;)

edit: jinak ten sum se objevil uz u Varia - normalne pri prehravani a stopnuti to sumi, pak po vterine se jakoby vypne i sum - taktez nechapu a to samy dela i diamond

edit: prikladam eq pro pocketpc
meeee (1110)|26.5.2010 16:33
To máš jako u integrovaných zvukovek: není to stíněné - chytá to rušení. Při té spoustě kompoment na malém prostoru se není čemu divit. A když se k tomu přidá snaha "ušetři kde můžeš a kdo by používal foun pro seriózní poslech muziky, tak na výstupu ušetříme tuplem (nízkošumovej DAC - k čemu? atd.)" /žel ani u těch "hudebních" nebývá situace růžová, pořád musíš nacpat spoustu věcí do co nejmenšího prostoru/, je průšvih na světě.
Richmond (8084)|26.5.2010 16:37
No tak ja byl docela prekvapenej i vykonem (intel pxa vs qualcom), normalne se mi na papirove silnejsim cukal tomtom, barvy v divxu vyblity (mda2 ma atinu, zvladne overlay apod., novy pdacka me nemile prekvapily). Je fakt, ze mda2 ma plechovy krytky na chipech, nema build-in wifi, vario uz jen na nekterych :mistake
dracihnev (170)|27.5.2010 18:26
dnes mi přišel ten Sony walkman... zatím 100% spokojenost ... ve srovnání s mp3 creative je určtě zvukově lepší