reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zvolit různé obrázky plochy na dvou LCD

Amaunetka (60)|26.5.2010 10:41
Zdravíčko, mám dvě LCD a ráda bych na každém měla jiný obrázek..nebo přesněji:
Na Main LCD se mi po 15 min prostřídávají obrázky a na druhém bych ráda jen černé pozadí.
Využívám fce rozšíření plochy a je nepříjemné, vidět stejný obrázek v odlišném rozlišení a jiném barevném podání(LCD jsem sladila co to šlo, ale stejný prostě nejsou). V XP jsem s tím neměla problém, ale v W7 ne a ne tuto možnost najít.

Děkuji všem za případné rady :angel

PS: SW třetích stran bych se ráda vyvarovala, ale když nebude zbytí :shut

PPS: ještě drobnost do placu, o kolik % cca užírá druhý monitor výkonu GPU (nastaveno je výkon jednoho monitoru) a bylo by lepší vypnout Aero? Někde píší že aero pomáhá, jinde že krapet brzdí. (při hraní hry na main LCD a stále viditelnou plochou na druhém LCD)

Spec mého PC v podpisu.
Jeff Brawo (109)|26.5.2010 11:39
Včera jsem řešil něco podobného.

stáhnul jsem Actual multiple monitors
funguje i s W7, v podstatě jednoduché nastavování. ten je shareware

pak je ještě DisplayFusion, ten to umi i ve free verzi

Co se týče nějakého vytížení, tím bych si starost nedělal. 3D (hry apod) pokud nemáš displayport, tak se nedělí na víc monitorů.
Amaunetka (60)|26.5.2010 12:21
Jakmile se dostanu domu, mrknu na ty SW, ale mrzí mě, že se to asi tedy neobejde bez nich.

S tou náročností druhého LCD při hraní hry na hlavním LCD....na bočním je ICQ, MSN, Xfire, Evga měřáček...proto ten zájem o informace:)
Plánuji dokoupit levnou GPU a po menší úpravě ji vrazit do PCIe1x a napojit na ní dva boční LCD..na zobrazení plochy s aplikacema dostačující si myslim. Tak jsem si říkala o kolik FPS bych měla ve hrách víc, zbavit GPU přítěže v podobě bočního LCD. Zároveň uvažuji nahradit GTS250 za GTX260 (mam možnost levné výměny)....ale to už odbočuji:)
Richmond (8084)|26.5.2010 15:13
Ja nejakou tu dobu pouzival Display Fusion - dokaze slusne nastavit prekryv wallpaperu, spousteni screensaveru atd. Ted koukam, ze uz umi zas o neco vic nez moje praveka verze ;) http://www.binaryfortress.com/displayfusion/
Amaunetka (60)|26.5.2010 15:42
Je smutné, že W7 už nedovolí takové základní věci. V XP jsem třeba měla jeden wallapper přes obě LCD (různá panoramata) a tady aby člověk sahal k sw třetích stran.
To zase určitě bude důsledek oklešťování win(nesmí mít default přehrávač, nesmí mít prohlížeč...blablabla)

díky moc za rady...ten DF určitě omrknu, jen doufám, že si neveme moc výkonu, aplikací už těď běží víc než dost:)
Richmond (8084)|26.5.2010 15:49
...me zas chybi lista na druhym monitoru a vubec celkovy nevyuziti moznosti vicemonitoroveho zapojeni, je fakt, ze ve Win7 se uz zacaly objevovat klavesove zkratky na odesilani oken, ale porad tomu chybi zakladni veci. Ty wallpapery umi jeste i UltraMon (ten je ovsem placeny) http://www.realtimesoft.com/ultramon/ zato nabizi prave tu listu na niz se zobrazuji programy spustene na urcitem monitoru ;)
Amaunetka (60)|26.5.2010 16:28
Tu lištu bych tam ani nechtěla, radši mam zaplacanou plochu ..od toho ten boční je:)
Jde mi hlavně o to, aby wallapery z hl LCD nebyly na vedejším. Ráda si ty obrázky vychytávám, aby mi "seděly" a když pak jsou jinak oříznuté (jiné rozliško) a navíc i krapet jinak barevné tak je to dost rušivé.
Amaunetka (60)|26.5.2010 17:05
V jednom jsi můj člověk....na ploše čisto. Sice nějaka ta ikonka tam je, ale to se dá tolerovat.

Závidím ti ten jeden wallpaper napříč monitorama:)

Ta lišta je zajímavá, ale nějak mě tam nesedí...na dvou oddělených obrazovkách to ale může být skutečně šikovné.....určitě vyzkouším...nemím se bránit novým věcem:)

edit: ten ultramon si zkusím ten triálek
Amaunetka (60)|27.5.2010 08:03
Tak jsem si včera k večeru stáhnula trial DisplayFusion a sehnala meducínu, jelikož ty fce které potřebuji jsou zrovna v PRO verzi....Budu takto využívat 30 dní a pokud mě po odinstalaci bude chybět...tak si jej ráda koupím....

Proteď se na main LCD cyclí obrázky a na bočním je logo Nvidie na černém podkladu + nový samostatný taskbar.

Skvělá věc je, že lze nastavit vypnutí střídání wallpaperů během běžící fullscreen aplikace. Skutečně dobré :) Díky Richmonde, jsi zlatí :angel

EDIT: a takhle to teď vypadá http://mmosite.cz/d/8332-2/My+desktop.jpg ...panely jsou vybíhací, autíčko se střídá s 50 jiných obrázků, hl HDR fotky krajin a aut..
Richmond (8084)|27.5.2010 09:57
[quote=Amaunetka;377917]EDIT: a takhle to teď vypadá http://mmosite.cz/d/8332-2/My+desktop.jpg [/quote]
Typicky holcici desktop :thumb
Amaunetka (60)|27.5.2010 16:24
pfuu na tebe s typizováním:)

Ale díky za rady..softík je moc fajn. Tím asi opouštím toto vlákno, ale zakládám hned nové v grafikách. Ráda tě tam uvidím :)

EDIT: koukám na screen mého desktopu na CRT a barvičky se zdají stejné jako LCD....jsem šikovná ladička:)