reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna jazyka Windows Vista u Home Premium

wthulmann (238)|26.5.2010 11:34
Zdravím, koupil jsem si VAIO od Sony.
Licence předinstalovaného operačního systému je Windows Vista Home Premium 64bit EN, tedy anglická, bez možnosti výběru jiného jazyka při inicializaci systému.

- možnost upgrade na 7 jsem už poršvihnul, takže zůstávám u Vist

Co bych rád:
Češtinu, prostě české windows. Ne že bymi vadila angličntina, ale pokud mám anglické windows tak mám neskutečné porblémy s frameworkem, portože porgramy co používám instalují český a windows tvrdošijně odmítá aktualizovat jinými balíčky než českými.


Co jsem zkoušel:

Vistalizator: (myslel jsem, že to bude nejrychlejší)
- porušil jsem EULU (ale pšššt, nikomu ani slovo), windows se transformovaly na české, nicméně porblém s aktualizacemi zůstal


Použití českého instalčního DVD
- pokud vím, tak naprosto legální cesta jak se dostat k české mutaci Windows. Licence je vázána pouze na to, že budu používat verzi Home Premium, a jedno jestli 32 nebo 64 bit a jazyk také není omezen.
- vzal jsem DVD s českou instalcí Vist, nainstaloval, productkey samozřejmě ok, aktivace ok. Nicméně nastal problém. SONY je zlá firma a šikanuje zákazníky. Naprosto neposkytuje ke stažení žádný software. Na svých stránkách má pouze obecné ovladače a pak updaty pro programy. Ale program jako takový nemáte šanci nikde sehnat. Pokud se něco rozsype, tak jsou v zásadě dvě možnosti - obnovení do absolutního továrního nastavení ze skryté partition nebo obnova ze zálohy z recovery disku (která samozřejmě cosi "obnoví" pokud tam něco bylo, ale když program nebyl vůbec nainstalován, tak mám smůlu).


Takže mám problém.
Mám Anglické windows odmítající přijmout český framework a český cad fungující pouze s aktualizovaným českým frameworkem. Takže teď jsem bez cadu. Na supportu mi poradili použít anglický cad, nicméně to bych se zbláznil, protože by měl samozřejmě příkazy anglicky a to s enehodlám přeučovat


Napadlo mě toto - na skryté partition by mohly být instalace programů (přece jen má 12GB) - ty bych mohl použít na mou českou instalaci. Nicméně nevím jak k nim. (bojím se cokoliv dělat, protože jakmile rozhodím onu skrytou partition, tak bych měl pěknýho smolíka.)

DOTAZ 1 - jak zobrazit a zpřístupnit si skrytou partition aniž bych s níc cokoliv dělal co by ji do budoucna vyřadilo (ve smyslu vytvořil z ní klasický oddíl apod)

DOTAZ 2 - kdyby na skryté partišně nebyly instalačky, mám možnost zariskovat a změnit jazyk instalace?
(je mi jedno že tím poruším licenci, potřebuju dělat)

PS -Upgradovat systém nemůžu - Koupí krabicové české verze se dostanu do situalce kdy budu opět bez ovladačů a programů a koupí upgradu od Sony sice dostanu windows s ovladači, ale pouze a opět Anglické. Verzi ultimate ve které bych snad neměl porblémy s jazykovými balíčky Sony nenabízí....

Má někdo nějaký nápad jak z toho ven?
|Mio| (1333)|29.5.2010 09:41
To reseni co sis vymyslel je spravne, extrahovat potrebne aplikace z recovery partition.

Idealni proti obavam z poskozeni je udelat si bitovou kopii celeho disku.

Pak zalezi na tom jestli je to klasicka NTFS partiion nebo neco jineho, standardni pak staci nejakym disk managerem odkryt a zpristupnit, nestandardni je potreba identifikovat, docela se mi osvedcilo celou partition zkopirovat do souboru a 7-zip mi ji otevrel jako poskozeny archiv :-)

Ty aplikace tam ale skoro jiste nebudou ve forme instalatoru.

PS: fakt v NT potrebujes tyhle Sony blaznivosti? Ja se jich spis vzdycky zbavuju.

EDIT: ted me napadla jednodussi cesta, kdyz jdou ze systemu odinstalovat, musi mit system nekde nakopirovanej jejich .msi balicek. Trocha trasovani odinstalacnich odkazu v registru a mel bys je najit.
r34ktor (7477)|29.5.2010 12:12
[quote=wthulmann;377655]Mám Anglické windows odmítající přijmout český framework a český cad fungující pouze s aktualizovaným českým frameworkem. Takže teď jsem bez cadu. Na supportu mi poradili použít anglický cad, nicméně to bych se zbláznil, protože by měl samozřejmě příkazy anglicky a to s enehodlám přeučovat[/quote]
Tohle moc nechápu. Frameworky jsou jazykově nezávislé, pouze se do nich dá doinstalovat lokalizace, jež ovšem na samotné jádro nemá vliv. Co má být přesně ten "český framework"? Jaký CAD používáš?