reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jaký automobil používáte?

husky14 (4214)|28.5.2010 08:43
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaký automobil používáte?

V jakém autě trávíte nejvíc času? Jste s ním spokojeni? Jaké auto byste si dnes koupili? Nové, ojeté, benzín, diesel, kombi či sedan? Po jakém modelu toužíte, jaký je váš sen? A baví vás řízení, nebo jezdíte spíše z donucení? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Zoidik (1405)|28.5.2010 09:00
Samozřejmě ve svém miláčku trávím nejvíce času a řídím ho s neskutečnou radostí, ale to každé auto. Když nesedim za volantem, tak se vyloženě nudím. A můj miláček je Peugeot 406; r.v. 2001; 2.0HDI 80kW. Jelikož se o něj snažím vzorně starat, tak se tak stará i on o mě a krom běžných oprav a servisních úkonů nic navíc dělat nemusím.

Jinak bych asi zůstal dále věrný naftě při dalším autě, o kterém bych měl představu, že to bude Peugeot 407 SW. A jelikož těch 80kW co mám teď mi bohatě dostačuje, tak bych koukal po motorizaci 1,6 HDI 80kW.

Jinak moje srdeční záležitost je Porshe 911 Carrera


Je to ten červený :inlove :inlove :inlove :inlove
athens (724)|28.5.2010 09:02
Jsem šťastným majitelem BMW 525D (120 KW) Touring (2001) v plné výbavě dovoz z Německa a velká spokojenost. Před narozením dcery se do naší Ibizy (museli jsme prodat sice neradi) opravdu kočárek nevešel. A teď. Vejdeme se tam všichni. Spotřeba do 6 l co víc si přát. A co se týče řízení mě baví ale teď snad ještě víc. Jsem milovníkem pohodlí při řízení. Né jak někteří jejich posed vypadá jak na WC:D
lexxxa (714)|28.5.2010 12:17
protoze do prace autem po Praze nejezdim, a vyuzivam ho prevazne k vetsim nakupum v Tescu a najezdim cca 8000 km rocne vlastnim srdecni zalezitost VW Golf II 1991 1.8i 66kw/90hp v limitovane verzi FIRE & ICE v puvodnim stavu,dovezen pred 3 roky z DE,ale jelikoz uz jsme 4 clena rodina tak jsem nucen v nejblizsi dobe prodat a koupit vetsi, a volba padla na BMW E36 318i touring,rok vyroby tak okolo roku 1997, za cenu okolo 1300 euro to bude pro me ucely idealni;)

johny__g (6387)|28.5.2010 12:24
Preferuji LPG. Mám ho 6 let a jiný už bych nechtěl. Když se podívám na ty ceny benzínu ....
Doctor01 (400)|28.5.2010 12:34
Ahoj

Já mám asi nejlepší kombík všech dob (nebrblejte, je to můj názor) - zlatej Opel Omega B caravan 2.0 16V 100kW v té nejlepší výbavě. Má téměř vše co lze od takového auta chtít a je neuvěřitelně prostorné, pohodlné a designově čisté.
Jen lituji, že se již přestal vyrábět a přitom to byl asi největší úspěch automobilky.
Pokud bych musel měnit, docela se mi pozdává nová Zafira či Peugeot 5008.
robky (3195)|28.5.2010 12:56
Po mojom prvom "aute" Š Favorit som presedlal na diesel (Seat Toledo 1,9TD) a momentálne vlastním
Ford Focus II Combi 1,6 Tdci 66kW .....má 4 roky a zatiaľ som s ním spokojný (až na zhorenú diódu v alternátore som s ním nemal žiadne problémy)

A môj sen? Je ním Volvo XC60
:inlove:inlove
xmarek (1676)|28.5.2010 13:16
Jaké autom mám? Fóbie 1.2 HTP Hambiente. Kupovaná jako funglovka. (2005) Takový český šrot. Zatím jezdí a na lepší nemám. :D
Spokojeni? Mno, lepší než drátem do oka nebo socka.
Jaké byjste si koupili? Toť těžká otázka. Určitě nové, ale jaké nevím. Fobii 2 na stop percent ne. Asia krám taky ne. Už jsem vystřídal ve firmě nezpočet aut a ty asijské krámy nějak už nemůžu vystát. Přece jen mám jiné představy o svém volném čase než sedět v servisu. Jednu dobu jsem tíhnul k Ochcávkám 2 nebo k Pasatům, ale už mě to nějak přešlo. Mám rád v autě ticho a tyto auta jsou potichu, jen když jsou na parkovišti s vypnutým motorem. :D

Pozn. Sice na fotce není ten můj šrot, ale vypadá podobně. :D
speedsnail (4876)|28.5.2010 13:18
:slug Lancia Kappa SW 2.0 LPG :slug
:devil Kawasaki Z750S :devil


Auto moc nepotřebuju, když lepší, tak nějakou dodávku (VW Transporter) abych mohl tahat kola, motorku a podobně. Dreamcar: BMW M5 Touring.
Motorku mam letos novou (loni SV650S), tak uvidíme jak se sžijeme (počasí zatim brání větším akcím). Dreambike: GSXR 750-1000 K6 na okruh a k tomu nějakýho cesťáka, asi BMW F800S.
tomasjerry (78)|28.5.2010 14:28
Ja som majitelom Ford Focus 1 rv.: 2003 TDci 85 Kw. Som spokojny, aj ked predchadzajuci majitel mi nechal auticko v zubozenom stave (spojka, rozvody, zhavice, baterka -vsetko new). Moj sen BMW 7 najlepsie 745 D :)
cml11 (112)|28.5.2010 14:29
V jakém autě trávíte nejvíc času?
Mazda 323F TD rv.2000.
Jste s ním spokojeni?
Ale jo. Po koupi jsem do něj vrazil nějakou tu korunu na opravy věcí které autíčko potřebovalo aby bylo zase fit a od té doby slouží celkem bez problémů. Na silnici jsme denně, potřeboval jsem především spolehlivý, praktický a ekonomický vůz.
Jaké auto byste si dnes koupili? Nové, ojeté, benzín, diesel, kombi či sedan?
Ideální vůz je samozřejmě funglovka, ale za ty strašné peníze co nové auto stojí nevím nevím jestli to někdy dopadne. Líbí se mi projev dieselového motoru kvůli velkému točivému momentu zdola, ale tenhle dojem už začínají dělat i moderní benzíňáky, takže zásadní preferenci v tomhle směru nemám. Sice koukám víc na naftu, ale povedenému benzínu bych se určitě nebránil. Sedan určitě ne, auto bez pátých dveří je nepraktické. Kombi bývá na můj vkus trochu moc stěhovák, takže spíš nějaký hatchback.
Po jakém modelu toužíte, jaký je váš sen?
To jsou dvě otázky a ne jedna. Racionální volba by byla např. naftová Škoda Yeti v plné palbě. Moje auto snů se nemění už řádku let. Na kapotě by mělo znak Lotus. Dnes už veterán Esprit V8.
A baví vás řízení, nebo jezdíte spíše z donucení?
Jednoznačně baví. Auto je zajímavý mikrosvět do kterého si pustíte jen toho koho tam chcete mít a je jen váš...
thomas.007 (43)|28.5.2010 14:30
Škoda 120LS
hardware:
auto(kličková klimatizace a střešní okno pro lepší chlazení CPU, pohon je v dual channelu-kromě jízdy na sněhu a v blátě a záleží na komunikaci mezi CPU a motorem přes plynové lanko, dále rádio (má i kazetu a displej) a malý hasící přístroj pro případnou havárii systému či jeho přehřátí :D )
kladivo, kleště, šroubovák, kus drátu a izolačka, možná ještě náhradní kolo :notsure
software:
vlastní hlava, včetně automatického řízení, navigace, ladění rádia atd. (zvládám multitasking):D
využití hardwaru:
1) jezdit po našich cestách více jak 150 je stejně o hubu, pač je to samá díra
2) celkem spolehlivé a jednou za rok náhradní díly cca 2000Kč (servisní prohlídku a práci mám zdarma)
3) z bodu A do bodu B jsem se dostal vždy, i když bylo A od B vzdálené 500km...dál nejezdím :D
4) pohodlí nic moc, ale aspoň se nestane, že bych za jízdy usnul :cool:
5) STK (až na motor od olej) a emise vždy vpořádku bez úplatků apod. :rules

Toť vše :)
Dojigiri (1629)|28.5.2010 15:06
Seat Toledo 1.9 TDI (2001). Nejsem žádnej automobilovej fanouš, používám auto jako nástroj. Upřímně řečeno, řídit mě příliš nebaví, obzvlášť v současným agresivním provozu v ČR (pitomců za volantem se v ČR pohybuje na můj vkus trochu příliš), z řízení jsem častějc spíš znechucen a znuděn než že by mi to dělalo nějakou radost. Takže jezdím jenom tam, kam jezdit potřebuju, na nějaký vejlety a jízdu jen tak pro radost mě fakt neužije. Zejména k cestám do práce (ačkoliv bydlím ve městě, mám to přes celý město a cesta autem je v mým konkrétním případě výrazně rychlejší - 12 min. proti cca 25-40 min. MHD, záleží jak to zrovna jede a jestli mi ujede nebo neujede přestup.. MHD jezdím do práce a z práce cca 2-4x za měsíc - když mám zrovna náladu vstávat dřív, ject do práce delší dobu a nemuset řídit anebo jdu rovnou z práce na nějakou akci, nebo něco vyřizovat do města kde bych měl problém zaparkovat - a jinak autem). Že bych nějak moc autům rozuměl to taky ne, takže sám si neopravím skoro nic (jediný co tak ještě zvládnu je vyměnit žárovky, dolejt vodu do ostřikovačů a přehodit kola letní/zimní), ale brácha dělá v autoservise takže se mi o auto stará on.
Draken (1578)|28.5.2010 15:21
Nissan Almera 2002 1,5 66Kw, zatím spokojenost, mám jej rok a krom výměny brdových destiček je ok... do kopce moc netahne ale na rovince je to drak... od předchozí seat ibizi 1,5glxi 63Kw 1987 je to značný pokrok (posilovač řízení XD)
pokud bych si měl ale vybrat co bych si koupil asi by to vyhrál aspon martin Rapide (tj 5 dvéř) nebo t levnějších Peugeot 407 (díky své eleganci)
IMG_1381f.JPG
dzandra (1368)|28.5.2010 15:59
No já mám už delší dobu Peugeot 106 1.0 37kw :D, spolehlivá kára s levným servisem
Neregistrovaný (0)|28.5.2010 16:41
Já mám už druhým rokem Peugeot 206(motor 1.1) koupený od jedné Němky a nemůžu si ho vynachválit.
16cmfan (2153)|28.5.2010 17:05
Auto síce nevlastním ja, ale moji rodičia (pochopitelne)... dokonca ani nemám vodičák - zatiaľ ho nepotrebujem... zatiaľ :D Je to Peugeot 307sw, tam rozbehnúť navigáciu an tom pos*** palubnom "pc" je des a hruza :thumbdown Ale čo sa týka vzťah auta - ľudia, tak už mi to lezie krkom, hl. jak si ľudia pomaly idú kúpiť rožky do 20m vzdialenej predajne. :D A potom, že všetci moji kamoši zamnou na bicykli nestíhajú :D:D Svet bez áut, to je môj sen :-D

hornblower (10)|28.5.2010 17:55
Ja stale fachcim na svojom fazolovi :) a ked nie je nic ine spokojnost musi byt.
robert+ (4)|28.5.2010 18:02
ja mam svoju milovanu alfu romeo 147. je to moj dracik 140 koni, ktore radi behaju :)
Pavel Kovač (374)|28.5.2010 18:03
Merida Comfort 500V... a pokud potrebuji dal nez 50km, tak VW Polo 1,9D :-)
to jsu byl ja... akorat na hlavni strance prihlasen, na foru nikoli. Chybka se vloudila na strane SHW.
athens (724)|28.5.2010 18:07
Víkendová diskuze: Jaký automobil používáte?

[quote=Pavel Kovač;378285]Merida Comfort 500V... .....[/quote]

Promiňte za OT ale já si nemohl pomoct :D:D:D:D:D
Georginek (2957)|28.5.2010 18:07
Mám starého lvíčka Peugeot 306xtd 1.9 66kw
male, lehke, rychle, papa tak akorat 6litriku (moc ho nesetrim), stejne naftu plati firma :D

Rizeni miluju, je to muj obrovsky konicek, strasne si to uzivam a jak muzu snazim se ridit kazde auto jak je jem moznost........

Btw: Neni nad zahranicni dovolenou autem :D

Muj nejvetsi zazitek bylo za 3 tydny projet Venezuelu 5tisic kilometru s Grand Cherokee V8 5.8l
Rizeni tatkovi nove Mazdy 6 2.5MZR na nemeckym Autobanu :D 240km/h
Cesta na Giblartar a cestovani po Spanelsku s Mondeem 2.0

Co ridim casto krome sve 306 td?
Hyundai Accent 2000 1.3, Accent 2006 1.3, Elantra 2004 1.6, Mondeo 2.0,Picasso 16hdi.
Drive jsem mel Xantii 1.9d a Skoda 120ls :D

A muj sen?? Subaru Impreza
peugeot.JPG
Neregistrovaný (0)|28.5.2010 19:04
Tyto prázdniny budu dělat řidičák, nervy mám už teď v kýblu z toho. Jestli to udělám, tak auto stejně nebude, protože nejsou prachy, kdyby byly, tak si stejně asi žádné nekoupím. Auto můžu kdekoliv rozsekat, mám proto raději věci, které si můžu rozmístit doma...zatím jezdím na treku za 13 000, člověk musí opatrně s tak levným kolem. Často jsou problémy s gumama a brzdama, prostě děs. V budoucnu uvažuji o kole za 50 - 100 000kč. Sestra má jakejsi firemní stroj za 1M, ale nic úchvatného, mě prostě auto radost neudělá a žádné lamborgini, jak trapák naivní, bych v životě nechtěl. Budu kupovat standardní stroje v hodnotě kolem 300 000, víc nikdo nepotřebuje.
RolandN (210)|28.5.2010 19:07
Muj milaček byl tenhle :inlove: Seat Cordoba 1.6 r.v. 95



ale co jsem před 2roky zastavil na přechodu pro chodce (a bohužel jsem stal na brzdě, protože to bylo z kopce) děda zamnou zastavit nehodlal a v plné rychlosti 70km/h vrazil do mě... můj mazlík skončil takhle :cry :cry:



Ale koupil jsem si znovu stejný typ pro velkou spokojenost, i když je něco novější, má lepší výbavu, taková láska to už není... :(

miniprog (38)|28.5.2010 20:41
Musím se přiznat, že si zatím udržuji návyk cestovat bez automobilu, takže v Praze ani žádný vůz neprovozuji, kromě několika služebních cest, kde se to musí (nechce se mi zbytečně utrácet peníze a nervy). Na druhou stranu s otcem vlastníme párek roztomilých Wartburgů, plus jeden hodně historický právě renovujeme. Konkrétně žlutý Wartburg 353W si rekreačně rád užívám a otravuji s ním žebrácké Fábie, jejichž majitelé si myslí, že tomu do kopce ujedou. Automobil považuji za úžasný relax, ale v metropoli za otravné zlo.

odb (505)|28.5.2010 20:59
Radsej sa hybem vlastnou silou (bicykel, peso), tiez mam rad hromadnu dopravu ale v niektorych ohladoch dava auto volnost a moznosti.

Aktualne Volvo V50 1.6D 80kW (2007).

Kupovane ojazdene, nove auta su drahe a rychlo stracaju na cene. U mna boduju kombiky a MPV. Su pre mna jednoducho prakticke, pacia sa mi a odvezu toho dost, co sa mi pri mojich zalubach a cestovani hodi. Volvo sa mi vzdy pacilo a tak som neodolal. Soferujem rad ale nie na preplnenych dialnicach a hlavnych tahoch a neznasam arogantnych vodicov, lebo s nimi je to na cestach o zivot a to uz mam radsej zeny za volantom ( bez urazky a aj medzi nimi su vynimky, ktore su horsie ako chlapi) . Mam rad vedlasie cesty, kde si tu jazdu uzivam. Francuzko a spät po vedlasich cestach, to bol zazitok a skoda, ze u nas nemame tak kvalitne cesty ako tam.
dondrusco (12)|28.5.2010 21:12
Seat Ibiza 6L 2003, 1,4 16V 55kW. 150000km
Maximálna spokojnosť, malé žihadlo, nízka spotreba (5,5). Lacny servis a ND (v Skoda service :thumb) Chyby tie isté, ako Fabia:thumbdown.
Kúpil som už dve predvádzacie autá, má to zábeh za sebou a cena je aj o 2000 EUR nižšia. Zas by som išiel do malého auta - šikovné parkovanie v meste.
Sen - Seat Leon Cupra TDI:devil
Šoférovanie je radosť-po normálnych cestách. Naopak za trest je cesta do práce- hodinu stáť v kolóne:angry.
Neregistrovaný (0)|28.5.2010 21:59
maedva (2)|28.5.2010 22:39
Používám dva:

1) Š. Octavia, rv.99, 1.9TDi, kombi, najeto pres 300 000... Vynikajici auto ktere me nezradilo s malou spotrebou kolem 5L/100km, velkym kufrem, trochu tvrdsi podvozek, ale taky hodne vydrzi...

2) Š. Superb, rv.03 1.9TDi 96kw@chip na 117kw, sedan, najeto 150 000... Velmi pohodlne, prostorne auto, silny motor, maly kufr, uchazejici spotreba cca 7L/100km, velmi chybi zadni sterac, poruchy spise v elektronice a trpi predni naprava...
1.JPG 2.JPG 8.JPG
Woyta (284)|28.5.2010 23:31
Do nedavna jsem jezdil prevazne s Daewoo Tico.
Ale pred mesicem a pul jsem si poridil Nissan 200SX S13.
Spokojenost? Rozhodne. Jeste lepsi to ale bude az vse co je treba dam do poradku a zacnu si hrat. :)
Richmond (8084)|28.5.2010 23:34
[quote=Woyta;378335]...[/quote]
:thumb:thumb:thumb + lit do toho kvalitni olej
fancis (21)|29.5.2010 00:21
Jezdím už 3rokem ve Fabii Combi 1,9TDI /74KW a zatím spokojenost. Jediný malý problém byl hned po 3 měsících jízdy, kdy mi museli vyměnit nějaké ,,kosti" (tak tomu říkají) na přední nápravě. Asi pánové v NDR někde udělali chybu. Auto hondě využívám k práci, starám se o něj jako o miláčka a ročně najedu 60k km po ČR. Vymazlený je foliema,aby mi tam každý nečuměl:-). Řízení mě fakt baví, ale ty lítající blbci po městech i 70km/h mě fakt se...Žádná ohleduplnost.
Můj sen je Audi Q7 Quattro V12 TDI. Bohužel to vždy bude jen sen. Asi vsadím sportku.:-)
audi-q7-1.jpg
ICEBOSS (3435)|29.5.2010 10:33
Kosti na mym aute me taky cekaji, ale ma uz 15 let a 2 roky to bude jeste v pohode.

Mam Mercedes 200CE 95' (byla chyba nekoupit trilitr v automatu, ale co uz, aspon ma klimu a kravu na sedadlech). Osobne si myslim, ze kazde auto je tak prakticke jako jaho majitel. Ve svym kupe jsem nikdy nemel problem odvozit veci na 10 denni dovolenou pro 4 lidi, skrinky z IKEI, 22" CRT monitor atp. A kdyz jednou za 10 let vezu linoleum, lednici, televizi nebo neco, tak mi to stejne privezou. A auto je pomerne draha zalezitost, takze si koupim takovy, ktery se mi libi a ma trosku koule a ne nejakou krabici, abych tam vozil bandu ozralych lidi "kamaradu" na LAN party apod.

Osobne si myslim, ze automat je lepsi volba. Manualni prevodovka je prezitek komunismu, nic jinyho tady 40 let nebylo... Netusim, koho muze bavit 1-2-3-neutral cervena ve meste, nepohodlny parkovani a mimo mesto je to stejne 4-5 nebo 5-6. Takze manual je podle me dobry tak do auta na vikendove vyziti jako je BMW E30, hm.

Dalsi auto bude mit 5.0 V8, ostatni naklady na auto jsou stejne natolik velke, ze spotreba pri mych cca 15000 km za rok je uplne vedlejsi.

Nemam rad Golfy (bez kouli, meli by k nim davat papuce pro duchodce, byt to auto je jinak velice prijemny), SUV obecne (snad krome Volva XC90 a mercedesu GL)... vetsina lidi je stejne nepotrebuje a neni ani schopna se s nima trefit do zatacky. A jak dokazali v Botswanskem specialu Top gearu, tak v terenu zvladne i 40 let stary Opel Kadett to stejny, co by kdejaky prerostly SUV v ternu nedokazalo. Kompatni SUV (Kuga, Tiguan, GLK) mi neva. Uplne nejvypatlanejsi auto dneska je asi BMW X6. To si muze koupit fakt jenom clovek, co si potrebuje masirovat sve ego a zvetsovat penis a jeste to musi davat vsem najevo. Potrebuje ukazat - mohl jsem si koupit tohle hnusny auto uplne na prd - koukejte, mam na to koupit kravinu. Nejaky moje zarucene spravny uvahy jsou tady http://jindra.blog.idnes.cz/ .

Jinak ve Fabii (nase druhy auto) jezdim pravidelne, v nove Oktavce jsem taky jel a nic me nepresvedci, ze moje 15 let stary auto proste neni lepsi, snad jenom ten novejsi motor je prijemnejsi ale jinak jsem nenasel nic lepsiho. Ze vseho je citit, jak se na vsem setri a ojebava se to. A abyste me nenarkli z toho, ze mam rad jenom Mercedesy, tak si myslim, ze krome tridy SL vsechno u Mercedesu vyrobeny v letech 96 - 2008 stoji za starou belu.

Jo a muj sen je tohle. To je proste parnik jako prase.
Porovnani s Rollsem... [ame="http://www.youtube.com/watch?v=HAY81kIBPC4"]YouTube- Top Gear RR Corniche e MB 600 Grösser (p1)[/ame]
dinko (82)|29.5.2010 12:10


Ja mam od novembra Yetiho Tdi 4x4, spokojnosť veľká, už len došetriť na ďalšiu tretinu:rolleyes:
Je to komfortné auto, už len preto, že sa v zime dostanem všade kam potrebujem. Predtým Suzuki Ignis 1.3 ale ten sa na dlhé cesty moc nehodil, pri 130 hlučný, sedadlá nič moc. Na Jetim mám najazdené 19,000 a pohoda.
Sen: Corvette, keď splatím Yetiho nejakú starú pozháňam a poopravujem a bude.
Druhý sen: BMW 850Ci, obidva sny sú ešte z detstva, ale nie sú nesplniteľné...

Keby som teraz kupoval, asi by som kupil Yetiho 4x4 Tdi, možno v béžovej capp. metalíze, motor asi rovnaký 140koní, ale asi by som počkal na automat DSG...a neváhal by som nad natáčacími bixenonami.
balor (6)|29.5.2010 12:34
Tak já jezdim teprv 7 let, zatim sem vystřídal 5 aut. Nejlepší byl nissan cherry. Byl teda starší než já ale jezdil rychle, levně a nikdy mě nikde nenechal. Do tý osudný srážky s felicií. Jinak sem měl škodu 105, 120, favorit a ted mam feldu. Favorit je tady suvereně ze všech nejhorší. JInak předpokládám do roka zas nějakou výměnu... Ono se dycky něco připlete do cesty...:devil
speedsnail (4876)|29.5.2010 12:50
[quote=johny__g;378185]Preferuji LPG. Mám ho 6 let a jiný už bych nechtěl. Když se podívám na ty ceny benzínu ....[/quote]

Co honíš tim LPG, máš směšovač, nebo vstřikování? Já mam na tý lančii směšovač a nejni to nic moc (v zimě v létě rozdíly mezi volnoběhem a dost to žere). A nádrž kulatou místo rezervy. Ale zas to bylo levný.
Vagi (14)|29.5.2010 13:59
Vlastním Škoda Octavia Combi, r.v. 1999, motorizace 1.8Turbo. Jelikož nemám rád nafťáky, tak volba byla jasná...s benzínem se dá jezdit za 6.6l/100km při normální jízdě...průměr kolem 8l/100km. Vzhledem k mým ujetým kilometrům za rok spotřebu opravdu neřešim :)
Spokojenost?...až na méně místa pro zadní spolujezdce (ovšem tam já nesedím) spokojenost maximální!
Problémy?..klasika..prasklá stahovačka oken (za pár kaček jsem ji vyměnil) a porucha zámku u řidiče...jinač je auto držák!
Můj sen: BMW M6, případně jeho úprava od G-Poweru...ale to je opravdu jenom sen...
ICEBOSS (3435)|29.5.2010 15:08
LPG bych si do auta nedal ani za zlaty prase.

1. u novyho auta (treba subaru forester) vychazi pri najezdu 30000km za rok normalni benzin, protoze nafta i plyn maji vytsi ostatni naklady. jenom technicka je pro LPG o 500 drazsi. Davat do staryho auta bombu za 30 tacu je blbost a levnejsi LPG je dost poblematicke. Je male procento lidi, kterym to funguje a pak velke procento, kterym to zlobi.
2. Plyn je suche palivo a bezne motory s tim nepocitaji. Napriklad pri plnem plynu se do motoru vsrikuje dodatecny benzin, aby odparenim ochladil pisty. Plyn tohle neumi, takze az budete mit podpaleny sedla ventilu, pridrenej motor nebo uplne rozhasenej, tak dobre vam tak :angry
3. z bezpecnostnich duvodu se s LPG nesmi do spousty garazi.

Auto ma jezdit na to, na co je udelany. Jsem zastance benzinu, sazomet chrilici tuny rakovinotvornych pevnych castic mi nesmi domu. Ale hlavne ze to vsem gangstas hrozne hrube kali vole za 5 a 300 z mista vole.

Moje dvokilo zere 9,5 s klimou s 50% podilem mesta. A to rozhodne netrapim otacky kolem 1500 a vylet na 6000 neni nic neobvykleho.

Jinak musim pochvalit tady nekoho za sneni o 850Ci... to je hodne zajimavy auto. Akorat to chce mit dobryho elektrikare :-D.

A jeste me napadla o X6 jedna vec. To auto je stejne prakticky jak Astony, stejne mista nad hlavou, podobne maly kufry, akorat X6 je hnusna :-D.
Richmond (8084)|29.5.2010 15:15
[quote=ICEBOSS;378405]
Auto ma jezdit na to, na co je udelany. Jsem zastance benzinu, sazomet chrilici tuny rakovinotvornych pevnych castic mi nesmi domu[/quote]
Presne tak :thumb Navic kdo ma furt poslouchat Kadle, kadle :mistake
Souhlas i s X6 - fakt nejvetsi hnus co snad bmw udelalo (a ze ty trojky s malinkejma koleckama byly jo hnusny)... Zlata cerna benzinova E46 ;)
Paluk (12)|29.5.2010 16:08
Takže se taky připojím do diskuse....

Nejvíce jezdím ve své Škodě Felicii kombi, 1,3 MPI z roku 1997, pro rodinu to byla jasná volba. Vcelku jsem s ní spokojen, ale ty věčné opravy mě jednou zabijou nebo půjde do světa :D. Předtím jsem měl Š 120, ale byl to omyl na jednu zimu :stupid


Nové auto se nevyplatí, rychle ztrácí na ceně a jen pro ten pocit novoty to nestojí za to. Rozhodně preferuji benzín a kombi je pro rodinu nezbytné. Jezdím i v Octavii kombi první typ i druhý a rozhodně se mi líbí druhý typ, palubní deska se jim rozhodně povedla. Mám několik výhrad k novému faceliftu, ale co není moje ;).

Mým snem je Škoda Superb kombi, ale stejně skončím u nějakého vyššího rodinného vozítka takový WV Touran, Sharan nebo něco podobného....
odb (505)|29.5.2010 21:45
to icebooss

O automate ako o prezitku sa da polemizovat a neda sa to jednoznacne povedat. Automat (alebo lepsie poloautomat) je buducnost, to jednoznacne ale este chvilu to potrva (chce to este doladit). Automat sa ale v niektorych ohladoch nikdy nevyrovna manualu (hlavne v rukach skuseneho vodica) a manual tu bude vzdy (iba ak ich nezakaze EU). Osobne mam radsej manual ale v tebou popisovanych situaciach je automat lepsi.
Je to ako s fotenim - manual vs automat (digital a analog). S manualom potrebujes vediet fotit, s automatom len cvakas. Digital+automat posunul fotenie k masam. Rodinne foto a jednoduche zachytenie hocicoho je vyborna vec ale tam aj automat konci. Manual nikdy nic neprekona a to ako vo fotografii, tak aj v autach (a aj v inych oblastiach). Automat je automat a to znamena, ze je naprogramovany (pouzijem terminolgiu z hier naskriptovany) a vie iba to, nic viac a umela inteligencia je sci-fi (a nech aj bude). Technici sa mozu snazit ako chcu ale nikdy sa to nevyrovna manualu.

Co sa tyka SUV a X6, tak to plny suhlas. Je to modna vlna a poriadne neprakticka. Naco je blondine Q7 v meste, velkopodnikatelovi, ktory sa nim vezie z predmestia do prace a spät....?? Je to stupidita a obmedzenost.
Vlastne nepaci sa mi spravanie ludi a doba v akej zijeme ale to sem nepatri.
Woyta (284)|29.5.2010 22:22
[quote=Richmond;378336]:thumb:thumb:thumb + lit do toho kvalitni olej[/quote]

Diky.
O oleji vim. Pak jsou dalsi veci o ktere se musim postarat. Koroze, repas turba atd. Budu do toho muset nasypat jeste peknou castku ale to svezeni je velmi pekne.


Ohledne automatu. Musel by jsi byt zavodni jezdec aby jsi byl lepsi nez nektere soucasne konstrukce.
Osobne mam taky radeji poctivej manual. Ale protoze je s nim vetsi zabava. Proste jen tocit volantem a slapat na dva pedaly me nebavi. Proto mam u PC Logitech G25 a po vecerech si driftuju. (900st, 3 pedaly a H)
A automat neni budoucnost. Elektromotory nepotrebujou prevodovku.
CZukiN (0)|30.5.2010 09:35
Zdravim,
myslim ze uz jsem ridil par aut.. Ale vlastnil jen dve.. Zacal jsem na shnilem oplu omega 2l.. Prostorna zadokolka...:) ale citil jsem se jako kral:D
Dale jsem si poridil peugeota 405 rv94, 2l SRI a byl to model i interierem po faceliftu... Krásných hrubých 89kW v kombiku.... nikdy bych ho neopustil kdyby mi pri zimnich radovankach nestal betonovy sloupek v ceste, bokem, na sloupek za spolujezdce, rychlosti cca 10km/h... z kastle byl banan..:(
Nikdy bych neveril co napisu dale!
Jako sluzebni auto mam (nejdrive gen1) renaut kangoo 2, mam ho od 300km... a kdyz pominu vykon benzinoveho motoru (1,6 59kW) a spotrebu 10,5l/100 km! tak je to auto pro me neuveritelne prostorne, povozim sebe, material, naradi, zenu, dite, kocarek... najednou i s nakupem:)
dalsi kapitola jsou jizdni vlastnosti tohoto vozu:(

nicmene jsem chtel prispet do diskuze i se zkusenostmi s renaultem o kterem jsem nevidel moc psat....

a dreamcars?
¨to je u me uz od nejakych 12let dodge viper, modry s bilymi pruhy.... ale je to opravdu dream:)
jakubmokris (2)|30.5.2010 10:51
první s srdeční byla Škoda 120, říkal sem mu Modrej Baron, klasika, v zimě k nezaplacení. V současné době mám červenou škodu Felicii 1.3 r.v.96, levný náhradní díly, levný opravy, ucházející spotřeba, zatím jsem spokojen. Na vyblbnutí mám Yamahu Fazer 2004 s maximální možnou doplňkovou výbavou, auto mám jen na přepravu z bodu A do bodu B
kubino77 (1)|30.5.2010 19:38
Moje první auto bylo Clio II, nejslabší benzínový motor 1,2. Kupováno nové a funguje zatím šest let spolehlivě. Používáno hlavně pro popojíždění po městě a kratší výlety cca 10 000 km za rok.
Letos jsem začal používat rodinnou Xsaru Picassso (taky nová, benzín 1,6). I když se mi tenhle vůz nikdy extra nelíbil, musím říct že je ohromně pohodlný a díky vyššímu posezu i příjemný na řízení.
Neregistrovaný (0)|30.5.2010 22:45
Holt je to v tomto státě se sny těžké, všichni to ví a morálka tu není kdovíjaká.
johny__g (6387)|31.5.2010 09:56
[quote=ICEBOSS;378405]LPG bych si do auta nedal ani za zlaty prase.[/quote]

Přesně tohle tvrdil tatík taky. Půl roku poté, co jsem si ho pořídil ho měl taky, a dnes tvrdí že jiný už by nechtěl. Znám spoustu lidí co má LPG a říká že jsou spokojení. Neznám nikoho, kdo má LPG a tvrdí že by ho už nikdy nechtěl. Znám spoustu lidí, kteří s tím nikdy nejeli, ale nechtěli by to "ani za zlaty prase". Ale proti gustu ... Kdyby si LPG pořídil každej druhej, náš milý stát by se rychle postaral, aby se cena patřičně upravila. Takže jsem rád, že je proti plynu stále tolik předsudků a není to masová záležitost.


[quote=ICEBOSS;378405]1. u novyho auta (treba subaru forester) vychazi pri najezdu 30000km za rok normalni benzin, protoze nafta i plyn maji vytsi ostatni naklady. jenom technicka je pro LPG o 500 drazsi. Davat do staryho auta bombu za 30 tacu je blbost a levnejsi LPG je dost poblematicke. Je male procento lidi, kterym to funguje a pak velke procento, kterym to zlobi.[/quote]

Při nájezdu 30k za rok se ti to za ten rok zaplatí a pak už jen jezdíš levněji. Ušetříš cca kačku za kilometr. Ovšem pětikilo navíc za technickou, jo to je pálka :D. Ještě teda kupuju co rok svíčky (cca 3 kila) a musím na kontrolu k plynařům (za 250). S plynem mám najeto asi 65 000 km, zatím to jezdí furt stejně (mizerně) jako před zástavbou. Ale když odečtu ty náklady, tak jsem ušetřil 40 000,-. Což je víc než je cena auta (Felicia 96).

[quote=ICEBOSS;378405]2. Plyn je suche palivo a bezne motory s tim nepocitaji. Napriklad pri plnem plynu se do motoru vsrikuje dodatecny benzin, aby odparenim ochladil pisty. Plyn tohle neumi, takze az budete mit podpaleny sedla ventilu, pridrenej motor nebo uplne rozhasenej, tak dobre vam tak :angry[/quote]

To je pravda - plyn hůř maže i chladí. S tou životností to není ale tak špatný, jak píšeš. Třeba Subaru nabízí zástavbu LPG/CNG přímo z výroby. A nejen Subaru, třeba i Škoda a další značky. S plnou zárukou.


[quote=ICEBOSS;378405]3. z bezpecnostnich duvodu se s LPG nesmi do spousty garazi.[/quote]

To je pravda. V práci ale stejně parkuju venku a do města je to šalinou rychlejší. Tohle mě fakt netrápí ani neomezuje

[quote=ICEBOSS;378405]Auto ma jezdit na to, na co je udelany. Jsem zastance benzinu, sazomet chrilici tuny rakovinotvornych pevnych castic mi nesmi domu. Ale hlavne ze to vsem gangstas hrozne hrube kali vole za 5 a 300 z mista vole.[/quote]

O tomhle by se dalo vést diskuse pořád, benzín/nafta/lpg/cng/hybrid - každý má svůj názor a nepřesvědčíš ho o opaku. Pravda je někde mezi. Každý má nějakou výhodu a v něčem je horší. Kdyby tomu tak nebylo, tak se to na trhu neudrží.
konecnyvopa (159)|31.5.2010 10:48
Citroen Xsara 1.8. Velmi příjemný kousek hardware. Už třetí Citroen v pořadí a naprostá spokojenost.
mstejska (2912)|31.5.2010 10:57
Peugeot 407 1.6HDI

Pokud bych měnil asi bych vzal dvoulitr automat. Ani ne tak kvůli výkonu a rychlosti, ale kvůli pohodlnosti a 6. převodovému stupni navíc.
Momentálně nemám jiné auto které bych chtěl.
Zoidik (1405)|31.5.2010 11:35
[quote=johny__g;378757]O tomhle by se dalo vést diskuse pořád, benzín/nafta/lpg/cng/hybrid - každý má svůj názor a nepřesvědčíš ho o opaku. Pravda je někde mezi. Každý má nějakou výhodu a v něčem je horší. Kdyby tomu tak nebylo, tak se to na trhu neudrží.[/quote]

Jenom k tomu sazometu... pravda je, že u naftáků se měří na emeisích jenom kouřivost, nic jiného. Možná to bude tím, že z naftáku jde méně škodlivých látek než z benzínu, u kterého se měří jednotlivé látky vypouštěné do ovzduší. Já mam teda sazomet a jsem spokojen :) :inlove