Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 61

Téma: Víkendová diskuze: Jaký automobil používáte?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaký automobil používáte?

V jakém autě trávíte nejvíc času? Jste s ním spokojeni? Jaké auto byste si dnes koupili? Nové, ojeté, benzín, diesel, kombi či sedan? Po jakém modelu toužíte, jaký je váš sen? A baví vás řízení, nebo jezdíte spíše z donucení? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Samozřejmě ve svém miláčku trávím nejvíce času a řídím ho s neskutečnou radostí, ale to každé auto. Když nesedim za volantem, tak se vyloženě nudím. A můj miláček je Peugeot 406; r.v. 2001; 2.0HDI 80kW. Jelikož se o něj snažím vzorně starat, tak se tak stará i on o mě a krom běžných oprav a servisních úkonů nic navíc dělat nemusím.

Jinak bych asi zůstal dále věrný naftě při dalším autě, o kterém bych měl představu, že to bude Peugeot 407 SW. A jelikož těch 80kW co mám teď mi bohatě dostačuje, tak bych koukal po motorizaci 1,6 HDI 80kW.

Jinak moje srdeční záležitost je Porshe 911 Carrera

Je to ten červený

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Jsem šťastným majitelem BMW 525D (120 KW) Touring (2001) v plné výbavě dovoz z Německa a velká spokojenost. Před narozením dcery se do naší Ibizy (museli jsme prodat sice neradi) opravdu kočárek nevešel. A teď. Vejdeme se tam všichni. Spotřeba do 6 l co víc si přát. A co se týče řízení mě baví ale teď snad ještě víc. Jsem milovníkem pohodlí při řízení. Né jak někteří jejich posed vypadá jak na WC

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele lexxxa
    Registrace
    Jul 2009

protoze do prace autem po Praze nejezdim, a vyuzivam ho prevazne k vetsim nakupum v Tescu a najezdim cca 8000 km rocne vlastnim srdecni zalezitost VW Golf II 1991 1.8i 66kw/90hp v limitovane verzi FIRE & ICE v puvodnim stavu,dovezen pred 3 roky z DE,ale jelikoz uz jsme 4 clena rodina tak jsem nucen v nejblizsi dobe prodat a koupit vetsi, a volba padla na BMW E36 318i touring,rok vyroby tak okolo roku 1997, za cenu okolo 1300 euro to bude pro me ucely idealni

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Preferuji LPG. Mám ho 6 let a jiný už bych nechtěl. Když se podívám na ty ceny benzínu ....

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj

Já mám asi nejlepší kombík všech dob (nebrblejte, je to můj názor) - zlatej Opel Omega B caravan 2.0 16V 100kW v té nejlepší výbavě. Má téměř vše co lze od takového auta chtít a je neuvěřitelně prostorné, pohodlné a designově čisté.
    Jen lituji, že se již přestal vyrábět a přitom to byl asi největší úspěch automobilky.
    Pokud bych musel měnit, docela se mi pozdává nová Zafira či Peugeot 5008.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Po mojom prvom "aute" Š Favorit som presedlal na diesel (Seat Toledo 1,9TD) a momentálne vlastním
    Ford Focus II Combi 1,6 Tdci 66kW .....má 4 roky a zatiaľ som s ním spokojný (až na zhorenú diódu v alternátore som s ním nemal žiadne problémy)

A môj sen? Je ním Volvo XC60

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Jaké autom mám? Fóbie 1.2 HTP Hambiente. Kupovaná jako funglovka. (2005) Takový český šrot. Zatím jezdí a na lepší nemám.
    Spokojeni? Mno, lepší než drátem do oka nebo socka.
    Jaké byjste si koupili? Toť těžká otázka. Určitě nové, ale jaké nevím. Fobii 2 na stop percent ne. Asia krám taky ne. Už jsem vystřídal ve firmě nezpočet aut a ty asijské krámy nějak už nemůžu vystát. Přece jen mám jiné představy o svém volném čase než sedět v servisu. Jednu dobu jsem tíhnul k Ochcávkám 2 nebo k Pasatům, ale už mě to nějak přešlo. Mám rád v autě ticho a tyto auta jsou potichu, jen když jsou na parkovišti s vypnutým motorem.

Pozn. Sice na fotce není ten můj šrot, ale vypadá podobně.
    Naposledy upraveno uživatelem xmarek: 28-05-2010 v 14:58

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Lancia Kappa SW 2.0 LPG
    Kawasaki Z750S

Auto moc nepotřebuju, když lepší, tak nějakou dodávku (VW Transporter) abych mohl tahat kola, motorku a podobně. Dreamcar: BMW M5 Touring.
    Motorku mam letos novou (loni SV650S), tak uvidíme jak se sžijeme (počasí zatim brání větším akcím). Dreambike: GSXR 750-1000 K6 na okruh a k tomu nějakýho cesťáka, asi BMW F800S.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 28-05-2010 v 13:23

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ja som majitelom Ford Focus 1 rv.: 2003 TDci 85 Kw. Som spokojny, aj ked predchadzajuci majitel mi nechal auticko v zubozenom stave (spojka, rozvody, zhavice, baterka -vsetko new). Moj sen BMW 7 najlepsie 745 D

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

V jakém autě trávíte nejvíc času?
    Mazda 323F TD rv.2000.
    Jste s ním spokojeni?
    Ale jo. Po koupi jsem do něj vrazil nějakou tu korunu na opravy věcí které autíčko potřebovalo aby bylo zase fit a od té doby slouží celkem bez problémů. Na silnici jsme denně, potřeboval jsem především spolehlivý, praktický a ekonomický vůz.
    Jaké auto byste si dnes koupili? Nové, ojeté, benzín, diesel, kombi či sedan?
    Ideální vůz je samozřejmě funglovka, ale za ty strašné peníze co nové auto stojí nevím nevím jestli to někdy dopadne. Líbí se mi projev dieselového motoru kvůli velkému točivému momentu zdola, ale tenhle dojem už začínají dělat i moderní benzíňáky, takže zásadní preferenci v tomhle směru nemám. Sice koukám víc na naftu, ale povedenému benzínu bych se určitě nebránil. Sedan určitě ne, auto bez pátých dveří je nepraktické. Kombi bývá na můj vkus trochu moc stěhovák, takže spíš nějaký hatchback.
    Po jakém modelu toužíte, jaký je váš sen?
    To jsou dvě otázky a ne jedna. Racionální volba by byla např. naftová Škoda Yeti v plné palbě. Moje auto snů se nemění už řádku let. Na kapotě by mělo znak Lotus. Dnes už veterán Esprit V8.
    A baví vás řízení, nebo jezdíte spíše z donucení?
    Jednoznačně baví. Auto je zajímavý mikrosvět do kterého si pustíte jen toho koho tam chcete mít a je jen váš...
    Naposledy upraveno uživatelem cml11: 28-05-2010 v 14:33

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Škoda 120LS
    hardware:
    auto(kličková klimatizace a střešní okno pro lepší chlazení CPU, pohon je v dual channelu-kromě jízdy na sněhu a v blátě a záleží na komunikaci mezi CPU a motorem přes plynové lanko, dále rádio (má i kazetu a displej) a malý hasící přístroj pro případnou havárii systému či jeho přehřátí )
    kladivo, kleště, šroubovák, kus drátu a izolačka, možná ještě náhradní kolo
    software:
    vlastní hlava, včetně automatického řízení, navigace, ladění rádia atd. (zvládám multitasking)
    využití hardwaru:
    1) jezdit po našich cestách více jak 150 je stejně o hubu, pač je to samá díra
    2) celkem spolehlivé a jednou za rok náhradní díly cca 2000Kč (servisní prohlídku a práci mám zdarma)
    3) z bodu A do bodu B jsem se dostal vždy, i když bylo A od B vzdálené 500km...dál nejezdím
    4) pohodlí nic moc, ale aspoň se nestane, že bych za jízdy usnul
    5) STK (až na motor od olej) a emise vždy vpořádku bez úplatků apod.

Toť vše

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Seat Toledo 1.9 TDI (2001). Nejsem žádnej automobilovej fanouš, používám auto jako nástroj. Upřímně řečeno, řídit mě příliš nebaví, obzvlášť v současným agresivním provozu v ČR (pitomců za volantem se v ČR pohybuje na můj vkus trochu příliš), z řízení jsem častějc spíš znechucen a znuděn než že by mi to dělalo nějakou radost. Takže jezdím jenom tam, kam jezdit potřebuju, na nějaký vejlety a jízdu jen tak pro radost mě fakt neužije. Zejména k cestám do práce (ačkoliv bydlím ve městě, mám to přes celý město a cesta autem je v mým konkrétním případě výrazně rychlejší - 12 min. proti cca 25-40 min. MHD, záleží jak to zrovna jede a jestli mi ujede nebo neujede přestup.. MHD jezdím do práce a z práce cca 2-4x za měsíc - když mám zrovna náladu vstávat dřív, ject do práce delší dobu a nemuset řídit anebo jdu rovnou z práce na nějakou akci, nebo něco vyřizovat do města kde bych měl problém zaparkovat - a jinak autem). Že bych nějak moc autům rozuměl to taky ne, takže sám si neopravím skoro nic (jediný co tak ještě zvládnu je vyměnit žárovky, dolejt vodu do ostřikovačů a přehodit kola letní/zimní), ale brácha dělá v autoservise takže se mi o auto stará on.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

Nissan Almera 2002 1,5 66Kw, zatím spokojenost, mám jej rok a krom výměny brdových destiček je ok... do kopce moc netahne ale na rovince je to drak... od předchozí seat ibizi 1,5glxi 63Kw 1987 je to značný pokrok (posilovač řízení XD)
    pokud bych si měl ale vybrat co bych si koupil asi by to vyhrál aspon martin Rapide (tj 5 dvéř) nebo t levnějších Peugeot 407 (díky své eleganci)
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1381f.JPG 
Zobrazení: 125 
Velikost: 120.8 KB 
ID: 16948  

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

No já mám už delší dobu Peugeot 106 1.0 37kw , spolehlivá kára s levným servisem

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Používáte DisplayPort či HDMI?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 17-12-2011, 13:10
  2. Víkendová diskuze: Používáte navigaci?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 01-08-2011, 09:13
  3. Víkendová diskuze: Používáte SSD?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 73
    Poslední příspěvek: 15-06-2011, 11:09
  4. Víkendová diskuze: Jaké Windows teď používáte?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 86
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 23:07
  5. Víkendová diskuze: Používáte záložkové služby?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 28-09-2008, 01:11