reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook do 20 000,-

kok3s (4)|31.5.2010 12:51
Dobrý den, chystám se na VŠ a budu potřebovat nějaký notebook pro práci s 3D modelováním (inventor, pro-e,...). V oblastni notebooků se moc nevyznám, a proto vás žádám o radu jaký vybrat. Líbí se mi Lenovo y550, který má grafickou kartu nvidia GT240M, která by měla být poměrně silná, ale nevýhoda je, že y550 nemá numerickou klávesnici. Proto by moje podmínky byly : numerická klávesnice, GK 240M nebo ekvivalent k této, výdrž baterie min. 3 hodiny, 4GB RAM. Ohledně procesorů nevím absolutně nic. Pro shrnutí bych chtěl spolehlivý notebook v dobrém poměru cena/výkon. Děkuji
kane.shw (1231)|17.6.2010 10:58
...myslím, že SAMSUNG R580 s Intel Core i5 430M by ti mohl vyhovovat, případně ještě stejný model se "slabším" procesobrem SAMSUNG R580 s Intel Core i3 330M.
Teď jsou dokonce v nějaké akci, či co, tak by jsi z toho mohl ještě i něco vytřískat.
Grafika je imho dostatečná, kapánek silnější než GF GT 240M, s tou výdrží nevim nevim - za všechno se platí :-(
Záleží co a jak budeš používat, pak sám poznáš nejlépe, jak dlouho budeš moct pracovat na baterii.
xmarek (1676)|17.6.2010 11:39
1366x768 na 3D modelování? :notsure
Logout (4018)|17.6.2010 11:55
Já bych bral tendle:
http://www.mironet.cz/hp-probook-6540b--i5430m--156quot-led--4gb--320g-72--dvdrw--bt---w7p+dp104878/
Když ho vezmeš z nějakýho levnějšího obchodu, tak nebude moc nad dvacet, přinejhorším můžeš vzít verzi s 2GB ram (ta je pod dvacet určitě) a ram časem dokoupit.

Solidní rozlišení, dobrej výkon, dobrá konstrukce, slušná výdrž na baterky...
Richmond (8084)|17.6.2010 12:02
jeeee, nekoukal jsem na dph, je z toho 26k DELL Studio-1558-156-i7-720-QM-4GB-500GB-DVD-RW-ATI-W7HP

:mistake nicmene bych kdyztak mohl nafotit, kdyby si to rozmyslel
Logout (4018)|17.6.2010 12:19
Dell studio maj na tu cenu perfektní rozlišení, že by člověk i numeriku oželil, ale prý se dosti přehřívaj. Stačí dát do googlu dell studio overheating....
Richmond (8084)|17.6.2010 12:27
Protoze i7 :rolleyes: Tohle se teda jeste neprehralo, ale to bych rekl az zitra kdy pojede pres noc ;) Nechci tady vychvalovat Delly, ale NBD je NBD :) Sam mam XPSo s "vadnymi 8400" a teda ze by byl jedinej problem (prodano cca 17ks) to se rict neda, zato ostatni znacky se ani nepriznaly :rolleyes:

edit: jinak ProBook i ROG Asus topej teda fest (s cimz se vaze i hlucnost), pres noc pusteny NfS (OCCT a podony kraviny mi nezajimaji - nefacha vsechno zaroven) jim dokaze vytahnout hlucnost presahujici pc. Jinak je snad jasny, ze kdyz si nekdo hodi do postele do perin notes tak se nesmi divit, ze se prehriva..
Logout (4018)|17.6.2010 12:35
Jo, NBD od dellu je perfektní - zlý jazyky teda tvrděj, že je to u dellu nutnost, by přežil. Ale já mam dell taky vcelku rád. Ale bojím se, že u toho studia je přehřívání vlastnost, nikoli chyba :-(, problémy s tim maj nejen i7čky, ale i core2dua, i5... Přinejmenším to studio bude všechno, jen ne tichý....
Richmond (8084)|17.6.2010 12:49
No ja mam prtavy XPS 1330 + "vadnou" gk, nesetrim ho a zije nakej ten rok... BTW prehrivani + google jeste neznamena, ze je vina na strane Dellu, google najde tisic stranek o kazdy znacce ;)

edit: a mam zrovna takovej pocit ze je v tom ten nejsilnejsi C2D co se do nich daval :)
Logout (4018)|17.6.2010 20:21
Bavime se o Studiech, ne XPS.... :-) Každý značče se občas něco nepovede. Google najde o každý značče, ale todle jsem slyšel z víc stran, strejček google to jen dopotvrdil.
kok3s (4)|23.6.2010 11:06
líbí se mi příspěvek od kane.shw na samsung, ale s tím rozlíšením opravdu nevím,jak píše xmarek...co byste řekli na ACER ASPIRE 5740? Ten se mi zatím nejvíce zamlouvá, ikdyž to rozlišení není nic extra...
gobly (153)|23.6.2010 15:57
Já osobně bych acer rozhodně nekupoval. Sice možná má dobré parametry, ale když si projdeš fórum, tak zjistíš, že servis je opravdu příšerný... Navíc výkon tohoto ntb je na úkor dílenského zpracování. Viz https://www.svethardware.cz/recenze-acer-aspire-5740-core-i3-v-akci/29130-7
Logout (4018)|24.6.2010 00:42
O aspirech jsem nemluvil - ty maj pravděpodobně starej gemstone nebo jak se menovala šasi, která opravdu stála za starou bačkoru (no, možná bych za ní dal i novou bačkoru, ale tak nanejvejš lichou). Já mluvil čistě o řadě timelineX, která je dílensky na poměrně slušný úrovni.

Co se týče servisu - tam souhlasim že byl na velmi špatný úrovni. Ale prej se to cca před dvěma roky začalo zlepšoovat a teď je to lepší. Kolik je na tom pravdy nevím. Nicméně občanskej zákoník je v ČR tak výhodnej pro zákazníka, že pokud má člověk dostatek trpělivosti, tak
přinejhoršim dostane zpátky peníze, kdyby něco. Narozdíl od starších acerů ale tiimelinex
je udělanej tak, že člověk nemá 90% jistotu, že bude servis potřebovat, naopak jeho kontrukci recenze chválej. Když se k tomu připočte poměr cena/výkon a některý unikátní vlastnosti
(např. v 13" je to jedinej takhle levnej výkjonej ntb. s velkou výdrží), tak je to jeden z ntb, o kterejch se myslím dá uvažovat.

Byť ho nemůžu doporučit, protože důvěra v značku se buduje postupně a ten servis opravdu může bejt problém, tak je to myslím model, kterej by se moh dostat alespoň do kategorie: budu ho brát na zřetel.