reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel-X25M + RAID1

lemmon (14)|1.6.2010 16:08
Zdravím.

Mám problém, resp. dotaz ohledně zapojení disků.

Potom, co mi odešel a vyreklamoval jsem disk Samsung F1 HD103UJ jsem se rozhodl pro měnší upgrade. (Do té doby jsem měl pouze ten jeden 1TB disk co odešel). Upgrade se týkal nákupu ještě jednoho Samsungu F1 1TB pro zapojení do RAID1 a nákupu Intelu X25-M 80GB na systém.

Používám W7 64bit.

Můj problém (dotaz) se týká zapojení těchto 3 disků do desky Gigabyte GA-P55-UD3. Pokud jsem z různých fór pochopil správně, tak pokud bych chtěl všechny tři disky zapojit na jeden řadič, budu si muset vybrat, jestli RAID, nebo podporu AHCI NCQ? Nebo pokud vytvořím RAID1 z těch 1TB Samsungů a připojím na ten samý řadič i ten Intel neztratím u něj podporu pro TRIM?

Jako řešení mě napadlo zapojit ty dva samsungy na řadič Intel co je na desce, a to SSD Intel zapojit na řadič Marvell 9128, kterej na desce také je.

Ovšem nejradši bych však zapojil všechny 3 disky na řadič intel na těch dvou discích 1TB měl RAID1 a SSD Intel jako systémovej tak aby u něj zůstala podpora TRIM a NCQ.

Máte někdo nějaké zkušenosti nebo návrhy?

Díky!
zsdx (2098)|2.6.2010 14:38
[quote=lemmon;379071]Ovšem nejradši bych však zapojil všechny 3 disky na řadič intel na těch dvou discích 1TB měl RAID1 a SSD Intel jako systémovej tak aby u něj zůstala podpora TRIM a NCQ.

Máte někdo nějaké zkušenosti nebo návrhy?[/quote]

A co ti brani dat vse na intel v AHCI a pak SOTWAROVY RAID1. Vykonostni dopad sice je, ale minimalni - info tady. 'Ukuchtis' to pomoci mdadm.
Nebo libovolnej SATA radic s podporou RAID /cca 500,-/ a nemusis si hrat se SW.