reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sluchátka do 500

Belbas (362)|1.6.2010 18:09
Zdravím
Už delší dobu nemůžu najít svoje sluchátka k Mp3. Mám jich sice padesát, ale bud se to nedá poslouchat nebo funguje jen jedno. Rád bych si koupil nějaké slušné sluchátka k Mp3. Počítal sem s tím že si koupím ty s tím gumovým špuntem kterej se zarazí až do mozku. Ale nedávno sem si pučil od kámošky skullcandy za 900 a nestačil sem se divit. Vůbec sem neslyšel basy, akorát samý výšky. A basy bych slyšel rád. Zase ale nechci jít do takovejch těch škopků. To max doma u PC. Takže něco malýho, skladnýho, aby to hezky hrálo a s cenou tak do 500. Poslouchám hodně punk,rock, lehkej metal, poprock, poppunk... semtam nějaký ska, ale i jazz, klasiku, nějaký sola na dechový nástroje.
Máte nějaký tipy?
speedsnail (4876)|1.6.2010 18:41
Já mám Sennheiser CX300-II (cca 900) http://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-cx-300/

V prvním poslechu po přechodu ze špuntů Genius HP 02 Live jsem taky pocítil znatelný úbytek basů. Několik dní jsem si je pak přidával na eqalizeru, než jsem se ale opět vrátil k čistému výstupu z MP3 přehrávače. Basů je sice méně, ale tolik kolik interpret chtěl. Nejsou přebasovaná, zvuk je (na tuto cenovou hladinu) skvělý. Používám je denně při ceště MHD do práce a nemohu si je vynachválit. Neslyším okolí, mají odolný kablík.

Tolik jen k té absenci basů.

Jinak do těch 500 bych vám s klidem mohl doporučit ty Geniusy které jsem používal předtím.
http://sluchatka.heureka.cz/genius-hp-02-live/
Za 2OO snad ani lepší sluchátka neseženete, a basů mají mrtě :) (navíc mě osobně seděly lépe v uších). Jediná výtka u mě byla nízká životnost kabelu u konektoru JACK. Tam to doporučuji už předem překrýt smrštovací bužírkou pro zvýšenou ochranu. Dvoje se mi tam zlomily (ale jinak bych je asi ani neměnil).
lexxxa (714)|1.6.2010 19:00
za sebe muzu do 500kc doporucit na Sennheiser MX 60,mam je doma a spokojenost;)

Základní model řady je ideální pro ozvučení MP3 přehrávačů v městském provozu či v dopravních prostředcích. [SIZE="4"]Jistě oceníte výraznou basovou podporu patentovaného systému Basswind firmy Sennheiser [/SIZE]stejně jako promyšlený, ergonomický design zaručující příjemnou manipulaci a nošení. V setu obdržíte i praktické transportní pouzdro. Vlastnosti: Firemní patentovaný systém Basswind pro výrazný basový zvuk. Ergonomický design zaručující příjemné, komfortní užívání a manipulaci. Transportní pouzdro pro ideální ochranu a manipulaci. Optimalizováno pro přehrávače MP3, CD, iPod, iPhone i herní konzole. Symetrický kabel. Dva roky záruka

jrx (1880)|1.6.2010 19:12
[quote=lexxxa;379115]za sebe muzu do 500kc doporucit na Sennheiser MX 60,mam je doma a spokojenost;)[/quote]

Souhlasím, sice to nejsou in-ear, ale hrajou dobře. Btw. jsou to MXL 60 Street II ;) :thumb
lexxxa (714)|1.6.2010 19:23
[quote=Jiri@tncm;379117]Souhlasím, sice to nejsou in-ear, ale hrajou dobře. Btw. jsou to MXL 60 Street II ;) :thumb[/quote]

:mistakepravda,jsem nejak prehledl ze hleda in-eary;),protoze je mam v praci tak jsem z nich opsal to oznaceni co na nich je,a tam je jen MX 60,to jsem pak dal do googlu,proto tam ten napis nebyl celej,jinak uz pres rok je taham do prace skoro kazdej den a kabel porad drzi,nic se nepolamalo a porad hrajou fajn,nechrastej,pohoda;)
Belbas (362)|1.6.2010 19:51
Nehledám jen in-eary nevím právě se rozhoduju jestli in nebo out?
jrx (1880)|1.6.2010 19:58
[quote=Belbas;379132]Nehledám jen in-eary nevím právě se rozhoduju jestli in nebo out?[/quote]

Tak to musíš vědět ty ;) Mě třeba in-ear (intraaural, česky se tomu nadává špunty) moc nesedí, ale zase lépe tlumí okolní ruchy - pak toho člověk slyší více při nižší hlasitosti (při vyšší už si ničí uši). Navíc je také dobré dodržovat pravidelně hygienu a čistit si uši (nejlíp roztokem, tyčinkama to zatlačíš dovniř), protože se ti pak ušní maz krásně nalepí na ty náušníky a chodit se sluchátkama jako by je z pr*ele vytáhnul na krku není úplně ideál. ;)

[SIZE="1"]pozn. nejsou to "out", ale pecky (angl. Earbud)[/SIZe]
Belbas (362)|1.6.2010 20:12
Jo tak to asi pak ty pecky. btw out sem vymyslel z fleku jen sem nevědel jak to pojemnovat.
speedsnail (4876)|2.6.2010 15:56
Mě osobně pecky nikdy neseděly, ale intraauraly (špunty) používám už léta a jsem spokojen (sedí, lépe tlumí a imho mají i větší výběr u kvalitních modelů, přijde mi že pecky jsou trošku slepý proud.)
Belbas (362)|3.6.2010 15:08
Tak já nevím... jen se bojím toho že u těch intraaural nebudou vubec žádný basy jako jsem to slyšel u těch skullcand. Je v tomhle směru nějaký rozdíl mezi intraauralama a těma earbud ?
meeee (1110)|3.6.2010 15:23
To není o konstrukci, ale o konkrétným modelu. I IEM (in-ear monitory, špunty, jak libo) mohou servírovat basy, co ti vymlátí mozek z hlavy (třeba Sennheiser IE8).
U IEM i u pecek pak extrémně záleží na tom, jak ti sednou do ucha. Pokud budou sedět volně, basy prostě nevykouzlí.

Já bych přihodil pár korun a vzal KOSS Porta Pro, za současný peníze jsou super a o objem basů nemusíš mít obavu. A malý a skladný pořád ještě jsou.:)
Belbas (362)|3.6.2010 19:58
Senheisery za 5000 sou hezký, ale já bych potřeboval ubrat nulu. Koss porta pro sou možná dobrý, ale fakt potřebuju nějaký pecky nebo špunty. Nemáte něco takového?
meeee (1110)|3.6.2010 20:17
xmarek (1676)|3.6.2010 20:18
IHMO za 500 se pořádné pecky co hrají jakštak rozumně sehnat nedají. Neříkám, že ty Senny jsou hi-end, to ani náhodou, ale fakt za 500 to nejde. Jinak pokud chcete trochu rozumné sluchátka tak takový mini tip je např. toto: http://aukro.cz/item1058842572_sennheiser_ie_7_sluchatka_spunty.html
meeee (1110)|3.6.2010 20:21
[quote=xmarek;379594]Jinak pokud chcete trochu rozumné sluchátka tak takový mini tip je např. toto: http://aukro.cz/item1058842572_sennheiser_ie_7_sluchatka_spunty.html[/quote]
Bacha na ně, ty jsou podle mě jasně fake.

//No jó, se současným nejvyšším modelem od AKG (K1000 nepočítám) si člověk (pokud mu tedy sednou) může pískat.:) V tomhle threadu se ale holt snažíme nalézt grál trochu nižší hodnoty.:)
xmarek (1676)|3.6.2010 20:43
[quote=meeee;379596]Bacha na ně, ty jsou podle mě jasně fake.[/quote]I to je možné. Já jsem naštěstí se sluchátkama někde jinde. :D Se musím pochválit, jsem si koupil AKG K702 heč. :D
speedsnail (4876)|4.6.2010 12:39
Hele tak se fakt mrkni na HP 02 live od geniusu. Jsou sice jen za 230,- ale imho hrajou lip nez vetsina sluchatek za 500,-. Viz komentáře v diskuzi.

Od Sennů CX300 nebo Kossů Porta pro je to sice velkej rozdíl v kvalitě podání zvuku, ale přebasovaný jsou dost a za ty prachy se to imho vyplatí zkusit.

EDIT: ty kossy od Fida vypadaj dobře, a většina Kossů z nižších cenových hladin jsou přebasovaný :)
Stryko Fido (27)|4.6.2010 13:21
Používám KOSS Pathfinder (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008A01N2SDTIV), za tu cenu naprostá spokojenost
Richmond (8084)|4.6.2010 15:50
Dyt to jsou Spark Plugy... To uz bych rovnou koupil "nehnusny" cerny Plugy ;)

edit: vsiml jsem si u nich jedny nemily veci - pokud je krmite hodne basama tak za rok-rok a pul je pomalu zacnou ztracet, kazdopadne vymenit se daji vdycky ze... :)