reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ADSL router a wireless router - pomoc s pripojenim a konfiguraciou

El Presidente (2)|2.6.2010 16:38
Zdravim,
aktualne mam internet cez ADSL router [Microcom AD 2651]. Su na nom 4 PC. Namiesto jedneho som skusal dat wireless router [AirLive WT-2000R] cez WAN port a potom cez jeden z jeho styroch LAN portov pripojit PC. Cital som nejake clanky, kde pisali, ze by to malo ist hned ako to pripojim, ale viem sa pripojit iba na AirLive a do internetu ma to nepripoji.
-> Co by som mal nastavit, aby to slo? Resp. je mozne spojit ten Microcom so spominanym AirLive-om?

Co sa tyka aktualnej konfiguracie:
-> Microcom: IP WAN je pridelovana dynamicky od providera, IP LAN je 10.0.0.2, pridelovanie IP LAN pre PC je dynamicka [10.0.0.4-10.0.0.15]
-> AirLive: tam je vsetko default, IP LAN je 192.168.1.254

[Zaujimave je, ze ked pripojim AirLive do WAN cez LAN port Microcom-u, prideli mi IP 10.0.0.3, co mi nejak nesedi s tym rozsahom heh...]

Ak by mi niekto vedel poradit, tak budem vdacny :)
|Mio| (1333)|3.6.2010 09:06
Davat 2 routery za sebou neni moc dobre reseni, zablokuje ti to moznost vyuzit tu verejnou IP adresu, uPnP atd.

Ja bych z toho wifi routeru udelal jen AP, bud ma rezim bridge, nebo lze vypnout vsechny nastaveni pro rizeni site (DHCP, Firewall, uPnP atd.) V tu chvili z nej vytvoris jakysi "wifi switch" potom ale nepouzijes pro privod WAN, ale jeden z LAN portu a do dalsiho LAN portu cvaknes ten PC.

Na PC by to melo makat hned, wifi cast se musi nastavit a zabezpecit.
El Presidente (2)|3.6.2010 12:49
[quote]Davat 2 routery za sebou neni moc dobre reseni, zablokuje ti to moznost vyuzit tu verejnou IP adresu, uPnP atd.[/quote]

prave preto som chel vediet ci sa to da lebo ja sa do toho velmi nevyznam :)

[quote]Ja bych z toho wifi routeru udelal jen AP, bud ma rezim bridge, nebo lze vypnout vsechny nastaveni pro rizeni site (DHCP, Firewall, uPnP atd.) V tu chvili z nej vytvoris jakysi "wifi switch" potom ale nepouzijes pro privod WAN, ale jeden z LAN portu a do dalsiho LAN portu cvaknes ten PC.

Na PC by to melo makat hned, wifi cast se musi nastavit a zabezpecit.[/quote]

som niekde cital ze dat do LAN len sa mi to nezdalo kedze v navode pisu ze na DSL je WAN port [ale asi iba keby som mal staticku IP alebo take nieco :) ]

takze: vypol som iba DHCP, IP LAN som dal na jednu z toho intervalu [10.0.0.4-.15], wifi som nastavil a zabezpecil, pichol PC aj "privod" do LAN a ide to :) [inac, skusal som nechat IP LAN povodnu od vyrobcu a tusim ze tiez to islo :) ]

Dakujem mnohokrat ;)