Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: oprava zdrojov atx

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

ahojte,

pokazil sa mi zdroj mercury 400W (zhruba takyto: Power Supply 400W Mercury CE PPFC,Therm.Cont, 12 cm FAN, Silent(AP4400 PPFC SIL) ;-) )
    ked som to rozobral, najprv som si myslel, ze vypinac odisiel, lebo sa to iskrilo pri zapinani, ale potom som zbadal zlomenu suciastku, kt. som si myslel, ze je nejaky kondik (kondenzator), ale obvodovu skratku (napis na plosnom spoji) mala TH (co moze by aj THYRISTOR prip. THERMISTOR po angl.) ale ma iba 2 vyvody.

nevedel by mi niekto poradit, kde by som si mohol zohnat schemu zapojenia pre tento zdroj s popisom hodnot suciastok, prip. ako by som to mohol opravit.

dik

majte sa
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

to bude termistor, zajišťuje pomalý start zdroje bez vyhazování jističů a podobně. Funguje to tak že za studena má termistor nějaký odpor, po zapnutí zdroje se na tomto termistoru vytvoří úbytek napětí úměrný okamžitému procházejícímu proudu, na termistoru je tedy nějaký příkon, který ho ohřívá a právě tím ohřátím se snižuje odpor termistoru až na hodnoty zanedbatelné. Někdy se stávý když zdroj vypnete vypínačem vzadu a předtím byl PC v chodu a po chvilce jej zapnete že zdroj vyhodí jistič, je to proto že termistor ještě nestihl vychladnout a neomezí tak náraz při nabíjení kondenzátorů stejnosměrného meziobvodu. S takto vadným termistorem jsem se už párkrát setkal i v jiných zařízeních než PC zdroj.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

dik za radu

Podobná témata

1. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 10-06-2008, 09:19
  2. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 27-05-2007, 12:46
  3. Reakcí: 6