reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Radeonem HD5450 ve starším PC

sheppi (37)|3.6.2010 16:27
Dobrý den,
v roce 2007 jsem si skládal počítač ze součástí, které mám uvedené v podpisu.

Nedávno jsem se rozhodl upgradovat grafiku na Radeon HD5450 a vybral jsem si konkrétně tenhle model:
http://patro.cz/objects/1075067417.html?group_oid=1057014351

V úterý mi dorazila a když jsem ji vyměnil na místo té X1300, zapnul PC, tak místo aby mi naběhnul, skončilo to u toho, že zůstala svítit LEDka od HDD a blikat DVD palírna navíc ještě bez obrazu (dodám že monitor mám na klasický D-Sub)...ani po minutě zapnutého PCse nic nedělo

Zkusil jsem teda druhý PCIE slot, ale žádná změna...poslední, co mě napadlo byl reset CMOS, což jsem udělal, ale taktéž bezvýsledně...usoudil jsem teda, že karta bude pravděpodobně vadná, tak jsem ji reklamoval

Dneska mi došla nová, zapojím ji a jsem zase tam, kde jsem byl, takže kartou to není...jsem z toho pěkně otrávený, po 3 rokách si koupím nový hardware a ten odmítá pracovat :(

Ještě dodám, že na kartě je nějaký 2pinový konektor, takže jestli třeba se do něj nemá něco zapojit...prosím poraďte, jsem z toho už na prášky :(
Sommer (384)|3.6.2010 16:48
Tipnul bych si na problém se zdrojem - napiš přesně jaký máš typ a jaký má výkon (nebo vyfoť štítek na jeho boku a postni to sem).

Ten dvoupinový konektor bude na případný ventilátor.
sheppi (37)|3.6.2010 16:52
Zdroj je Fortron ATX-350PNF (350W), podle mě by to ale mělo stačit, četl jsem, že ta karta má velice nízkou spotřebu, dokonce prý ještě nižší jak ta původní X1300Pro
WenzelLAH (6)|3.6.2010 17:57
[quote=Sommer;379536]Tipnul bych si na problém se zdrojem - napiš přesně jaký máš typ a jaký má výkon (nebo vyfoť štítek na jeho boku a postni to sem).

Ten dvoupinový konektor bude na případný ventilátor.[/quote]

Zdrojem to určitě nebude :-) Tahle karta skoro nic nežere... Nemaš třeba v PC integrovanou grafiku, že by to chtělo najiždět na ní??? Případně bych zkusil zapojit nějaký ventilátor do toho dvoupinu na kartě, jestli třeba nehledá větráček, který tam neni a podobně... Zkoušel jsi třeba také připojit monitor přez redukci na DVI???
sheppi (37)|3.6.2010 18:08
Integrovanou grafiku nemám, takže v tom to nebude. Zkoušel jsem dát do druhýho slotu X1300, ale žádná změna, funguje jedině samotná. Redukci DVI na D-Sub bohužel nemám, ale řekl bych, že tam problém taky nebude, monitor by vyspal No Signal, kdyby to nešlapalo a kompl by se rozjel...větrák zkusit můžu, ale vzhledem k tomu, že má ta karta pasiv, tak si ani tady nejsem jistý, jestli to vyjde
sheppi (37)|3.6.2010 18:53
Tak ani větráček nezabral :o
WenzelLAH (6)|3.6.2010 19:14
tak pravděpodobně stará deska nechce spolupracovat s touto novou grafickou kartou. Nic jiného mě nenapadá. Máš třeba možnost si pujčit od někoho nějakou jinou kartu serie 5xxx??? Šel bych touto cestou... JInak kdyby byl zajem, mám na prodej jednu desku s chipsetem AMD 790X a pci-e 2.0, kde tyhle grafiky na 100% choděj v pohodě.
sheppi (37)|3.6.2010 19:16
No novou desku kvůli té kartě kupovat nehodlám, vidím to tak, že ji vrátím, pokud ji vemou zpátky, popř. ji prodám a nechám si tu starou bezproblémovou...holt mám smůlu no
WenzelLAH (6)|3.6.2010 19:18
Ještě ti mužu nabidnout pokud maš zajem odzkoušení karty na mém PC, jsem z KOlína tak kdyby jsi bydlel někde kolem... Byla by to sice hodně blbá náhoda, ale muže se stat že 2x po sobě dostaneš špatnou grafiku...
sheppi (37)|3.6.2010 19:29
Jsem z Hulína, což je na druhé straně Republiky, takže děkuju, ale tohle neklapne :D
Jinak ohledně té desky, co je konkrétně zač a za kolik ji prodáváš?
WenzelLAH (6)|3.6.2010 19:36
napiš na icq 311 926 682, nebo na email [email]berserker@email.cz[/email] a dohodnem kdyztak podrobnosti...
sheppi (37)|4.6.2010 15:09
Tak nic, kartu jsem vrátil a dostal peníze zpátky, jinou si kupovat nebudu, nemám na to odvahu :D
Každopádně díky za rady, i když jsme to nevyřešili...

WenzelLAN: o tu desku tím pádem nemám zájem