Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Víkendová diskuze: Používáte herní ovladače?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Používáte herní ovladače?

Hry na PC hrajeme pomocí klávesnice a myši, ale reklama nás přesvědčuje, že ten pravý požitek to bude teprve při použití různých racing wheel či flight systémů. Používáte je, jaké s nimi máte zkušenosti? Stojí opravdu za to? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Aytech
    Registrace
    Dec 2007

Hraju FPS, takze krome kb a mysi na to opravdu nepotrebuji nic. mam doma gamepad k PC, ale pouzil jsem ho jen parkrat, a to na hry ktery se jinak zahrat proste neda (Resident Evil 4, apod)

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Volant a joystick používám. gamepad mi nějak nesedl.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mam klávesnici Logitech G15 (edice s modrým podsvícením) k tomu Roccat kone a ješte jsem si pořídil gamepad Logitech dual action v domění, že budu moc např závodní hry jako jsou auta budu analogovými ovladači přesněji korigovat, bohužel jsem zjistil, že je to snad ještě hořší a zůstal jsem u klávesnice. Jedině volant, ale to už se mi nechce.

Neregistrovaný

Volant jsem mám logitech momo racing a leží mi ve skříni. Volant je to dobrý, ale klávesnice je best.
    Měl jsem problém s připevněním na stůl, musí se zasunout do desky a přišroubovat...dost špatná kompaktibilita se spoustou stolů.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele lexxxa
    Registrace
    Jul 2009

protoze jsem odkojen Playstationem I a pote II,zvykl jsem si na gamepad ktery nyni pouzivam i na PC,hlavne u zavodnich her,na klavesnici neobjedu ani jedno kolo

takze pouzivam Logitech Wingman Rumblepad II

Čestný člen Avatar uživatele Michal Koláček
    Registrace
    Jul 2008

Zdravím,

byl jsem naprostým a totálním odpůrcem PADů a těchto doplňků. Nicméně jsem ho na nátlak okolí vyzkoušel, chvíli s ním bojoval a teď bych ho nedal z ruky! Pro mě osobně na sportovní hry a simulace jednoznačná volba! Osobně jsem viděl i mazáky, co s PADem hrají různé 3D řežby a střílečky. Mohu vám říct, že herní projev neměl moc daleko od klasiky (myš + klávesnice). Zkrátka všechno je o zvyku a přizpůsobení.

Pěkný víkend redakci a všem čtenářům

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Taky mám Logitech Wingman Rumblepad II. Je to kvalitní gamepad za slušnou cenu. Výborné je to na hry typu Tomb Raider, závody a různý sporty.

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Jakožto povinnou výbavu každého virtuálního pilota jsem používal joystick. Teď už nelítám, ovšem jestli bych svou vášeň někdy obnovil, rád bych si splnil sen se Saitek Rudder Pedals + X52 Pro Flight System. Logitech Flight System G940 taky nevypadá špatně, ale holt Saitek je Saitek...

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Ne, asi to bude tím, že hry nehraji. Paradoxně jsem před nedávnem podobné zařízení vyhrál, tak jsem ho hned dal pryč. Stejně by se na něj akorát prášilo.

Občasný diskutér Avatar uživatele Japkoslav
    Registrace
    Nov 2007

Na snad všechny hry mi zatím stačí kombinace Logitech G15 (old) + G9. Herní ovladače mám moc rád, ale bohužel ty co mi sednou stojí většinou nemalý obnos, který jsem do nich zatím nebyl ochoten vrazit.
    Viz: Saitek X52 Pro a Logitech G27 Racing Wheel to jsou nádherné hračky, jen ta cena no :-(

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Klasické počítačové hry jsem již dávno opustil. Nemohu se ale vymanit z přitažlivosti takzvaných automobilových herních simulátorů. A právě tam má volant opravdový smysl. Na klávesnici je takřka nemožné jemně vykružovat zatáčky (periodické poklikávání na klávesnici je neuspokojivé). Navíc je velmi obtížné mírně přidávat plyn. Proto většina automobilových her simuluje na klávesnici různé protiprokluzy, ABS a stabilizace, aby to bylo hratelné. Díky tomu je jízda s klávesnicí často snadná, ale v každé hře jinak atypická. S volantem je hratelnost více unifikovaná (je mírou věrnosti simulace). Sice nejspíše nedosáhnete lepších časů než s klávesnicí (z počátku určitě ne), místo toho budete mít krásný pocit práce s volantem. Navíc zjistíte, že musíte valantem řádně prudce točit a možná se i zapotíte, abyste dosáhli výsledků jako na klávesnici. Jsou ale i hry, jako precizní Live For Speed (neplést s Need For Speed), kde to hráčům s klávesnicí příliš neulehčují a s volantem se to proto hraje o dost snáze.
    Zásadní otázkou tedy možná bude, zda chcete jen hrát hru, nebo se pokusit o virtuální prožitek.

Neregistrovaný

Je to pravda, volant je velmi dobrý na simulátory, ale pravdou je táké to, že nemohu mít volant a klavesnici na jednom místě. Pokud chci psát tento příspěvek, nebudu pracně odšroubovávat volant! Takže pro mě žádně volanty, auta jsou stejně blbost ve srovnání s kvalitní fps.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Nemám doma žádné ovladače, ale určitě mě to láká . Přemýšlel/im jsem o gamepadu a určitě bych si někdy chtěl zkusit volant v např. Live for speed, které všichni tak chválej a joystick v nějakým simulátoru například letadel, ale doma to mít nemusim . Jinak opravdové auto je lepší než na PC, samozřejmě bezpečně

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Logitech G25.
    Rozsah nastaveny na 900st, 3 pedaly a H razeni. Takhle si doma jezdim.
    Obraz mam na 24" LCD a ted snad i na projektoru.

G25 ale neni dokonaly, takze ho ted ponekud upravim.

Gamepad mam taky ale uz jsem ho dlouho nepouzil.
    Mys mam letitou MX518.
    Malou herni klavesnici mam taky ale schledal jsem ji nesikovnou. Radeji budu casteji menit klavesnici normalni velikosti.
    Par Joysticku jsem mel taky ale udelal jsem z nich H radici paky.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Používáte DisplayPort či HDMI?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 17-12-2011, 13:10
  2. Víkendová diskuze: Používáte navigaci?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 01-08-2011, 09:13
  3. Používáte u PC herní ovladače (joystick, volant aj.)?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 22:05
  4. Víkendová diskuze: Používáte SSD?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 73
    Poslední příspěvek: 15-06-2011, 11:09
  5. Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 30-03-2009, 22:07