reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvýšení výkonu notebooku

souteh (371)|4.6.2010 17:03
Zdravím

Zajímalo by mě, jak bych mohl u svého notebooku dosáhnout co nejvyššího výkonu přes jakési přetaktování. Vůbec nevím, jak se to dělá, tak prosím o radu.

ASUS M50VC - 4GB RAM, Nvidia GeForce 9300M GS, Intel Core 2 Duo 2,26GHz (P8400), OS Vista Buss.

Prosím o rady, co všechno by se dalo vylepšit, aniž bych musel něco dokupovat. (jak už jsem říkal, tak nějakým tím přetaktováním, popř. radu jak na to..) Díky moc.
Jandaskunk (2330)|4.6.2010 17:17
A čeho bys chtěl tím zvýšením výkonu dosáhnout?? Pokud výkonem ve hře, tak přetaktováním procesoru by sis moc nepomoh a přetaktováním grafiky nejspíš jen minimálně za cenu, že by se ti to mohlo přehřívat....osobně ani nevím, jak to u takových notebooků funguje (to přetaktování)
souteh (371)|4.6.2010 17:26
No ano, šlo mi především o hry..
speedsnail (4876)|4.6.2010 17:33
Ta grafika je velmi slabá a ani přetaktování jí nezachrání. Navíc jak bylo zmíněno, hrozí problémy s přehříváním. Osobně bych se do toho nepouštěl, možná tak na vyzkoušení.

Na taktování grafiky můžeš zkusit použít třeba MSI afterburner, nebo EVGA Precision. Obojí ke stažení v sekci download.
souteh (371)|4.6.2010 18:13
[quote=speedsnail;379762]Ta grafika je velmi slabá a ani přetaktování jí nezachrání. Navíc jak bylo zmíněno, hrozí problémy s přehříváním. Osobně bych se do toho nepouštěl, možná tak na vyzkoušení.

Na taktování grafiky můžeš zkusit použít třeba MSI afterburner, nebo EVGA Precision. Obojí ke stažení v sekci download.[/quote]

A je to těžké a je třeba k tomu něco vědět? Protože předpokládám, že to nebude jen tak nějaká klikačka.
Jandaskunk (2330)|4.6.2010 18:20
[quote=souteh;379771]A je to těžké a je třeba k tomu něco vědět? Protože předpokládám, že to nebude jen tak nějaká klikačka.[/quote]

Nemám s taktováním grafiky zkušenosti (přes tyto programy), ale rozhodně je při tom dobré sledovat teploty (i v zátěži) a moc to nepřehánět (rozhodně bych neexperimentoval s napětím)
johny__g (6387)|4.6.2010 18:23
[quote=souteh;379771]A je to těžké a je třeba k tomu něco vědět? Protože předpokládám, že to nebude jen tak nějaká klikačka.[/quote]

Je to klikačka, zvládne to i průměrný BFU. Nainstaluj si ten program a uvidíš sám. Případně se pak zeptej ale na konkrétní věci. Nicméně, jak bylo řečeno výše, nějakých 10 % výkonu navíc tě nezachrání, hey co nešli předtim nepůjdou ani po přetaktování. Notebook se upgraduje koupí nového. A jestli chceš hlavně hrát hry, připrav si minimálně 35 tisíc nebo si kup desktop.
souteh (371)|4.6.2010 18:27
[quote=johny__g;379776]Je to klikačka, zvládne to i průměrný BFU. Nainstaluj si ten program a uvidíš sám. Případně se pak zeptej ale na konkrétní věci. Nicméně, jak bylo řečeno výše, nějakých 10 % výkonu navíc tě nezachrání, hey co nešli předtim nepůjdou ani po přetaktování. Notebook se upgraduje koupí nového. A jestli chceš hlavně hrát hry, připrav si minimálně 35 tisíc nebo si kup desktop.[/quote]

Dobrá, zkusím to. Co se týče např. GTA IV, tak ta jde, ale na nejnižší detaily, tak jsem myslel, že kdyby se to přetaktovalo, tak by se to možná dalo zvednout nebo by alespoň zmizely mírné lagy.
souteh (371)|4.6.2010 18:37
Tak jsem si stáhl ten program EVGA Precision a mám tam 4 tahátka.

Core clock (nastaven na 580)
Shader clock (ten se pohybuje stejně jako Core clock, nastaven na 1450)
Memory clock (400)
Fan speed (hýbe se stejně jako memory clock)

Trochu jsem s každým potáhnul, tak to vlevo v těch grafech vyskočilo a teď to zase leze dolů, když jsem to dal zpět. Neví někdo, které to tahadlo je k čemu?
fanynek (2048)|4.6.2010 20:26
Božínku, příteli; nechci tě odrazovat, ale nechceš si před tím o přetaktování něco přečíst?
http://www.google.cz/search?client=opera&rls=cs&q=co+je+p%C5%99etaktov%C3%A1n%C3%AD&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Nehledě na to, že ti to stejně bude u toho NTB na dvě věci a přiděláš si jen problémy. (viz speed a johny)
Nettle (128)|4.6.2010 22:41
Tvl taktovat notebook se vazne nevyplaci ... prehrivani muze vest k pomalymu zniceni grafiky specialne tehle 8. serii. Radsi se na to vybodni... a i kdyby jak tu nekdo uz psal tahle grafika ani po nataktovani moc vykonu neziska
xmarek (1676)|4.6.2010 23:03
[quote=fanynek;379803]Nehledě na to, že ti to stejně bude u toho NTB na dvě věci a přiděláš si jen problémy. (viz speed a johny)[/quote]Některým jedincům nepomůže rozmlouvání. Každopádně to vypadá, že má potřebu si vyzkoušet servis Asusu. A některé jejich praktiky jsou všeobecně známé. Takže osobně mu přeji GL. ;)
souteh (371)|5.6.2010 11:23
Dobře, dám na vás, nechám to být. Díky.